Alfa Romeo GT 2.0 JTS - mia Bella

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

To sem jaz imel v planu narediti pri bivši 147ki, pa sem potem prej prodal avto. Menda je za*ebano to zrihtat. Mam pa doma cel ta mehanizem z zajlami vred od 147. Če ti kaj prav pride ti ga šenkam (rabljen je, sam naj ne bi imel lufta).

EDIT: Offtopic ... Moja 666 objava :evil: :mrgreen:

EDIT2:
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
Alficious
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 115
Pridružen: So Sep 09, 2017 4:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 2.0 JTS

Ja, od spodaj je potrebno vse podreti, da se sploh zravn pride...torej spustit izpuh, odstranit toplotno zaščito itd. samo zato, da se pomenja par plastik za nekaj evrov.

Slika

Super za tale mehanizem. Kateri motor pa si imel v 147? V mojo GTjko namreč spada samo če je bila TS bencinc.

PS. Čestitke za 666 post!!! =D>

EDIT: Tu na linku je kratek video, ki sem ga posnel, kako mi pleše ročka. Pri tvojem rabljenem mehanizmu nima toliko lufta?
https://mega.nz/#!n0ZFHTiJ!9i06PndqseJ8 ... nQitbUtCg8
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

1.6 TS 120hp. Video imaš zaklenjen. Ta mehanizem sem jaz rabljen vzel in ni videti, da bi imel lufta. Če rabiš povej, itak mi v garaži stoji.
Uporabniški avatar
Alficious
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 115
Pridružen: So Sep 09, 2017 4:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 2.0 JTS

Hm, mislim, da na žalost ne paše na mojo GTjko, ker so vmes malo spremenili ta del. Manjka tudi tista "žička pri strani". Najlaže bi ločil, če mi poveš, ali je na vrhu navoj za bunko ali je sornik/zatič?

Od 147 je na vrhu zatič, tole je sicer že ta posodobljen del po mojem, ker ima tudi spodaj pri strani tisto žičko, ki je na tvojih slikah ni:
Slika

Del za GTjko (na vrhu navoj):
Slika
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

Ne ni navoja, zatič je. Ja pa žičke tudi ni. Žal potem res ne bo pravi :(
Uporabniški avatar
Alficious
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 115
Pridružen: So Sep 09, 2017 4:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 2.0 JTS

EDIT: Šele zdajle videl tvoj odgovor. Škoda potem :) pa kdaj drugič!

Link do videa, ki bi moral delati:
https://mega.nz/#!LxwU2JJB!9i06PndqseJ8 ... nQitbUtCg8
Uporabniški avatar
Alficious
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 115
Pridružen: So Sep 09, 2017 4:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 2.0 JTS

Update!

Na Alfi se je zamenjalo ozvočenje in izoliralo sprednja vrata in tapete, namestil se je nov radio + vmesnik za volanske kontrole in pa original dodatki za zračnike na armaturki, stranske plastike v vratih in kovinska obroba pri prestavni ročici. Pohvaliti moram mojstra, ki mi je montiral novo ozvočenje (delavnica v BTCju, zraven salona od Mazde) - res vse se je dalo zmeniti, delo je bilo zelo kvalitetno opravljeno.

3D natisniti moram novo masko za okoli radia - prejšnjo sem naredil iz PLA-ja, ker nisem pomislil na visoke temperature v kabini. Seveda se je zvila kot špaget, ko sem jo testno za kako uro pustil na armaturki in na soncu. Sedaj iščem primeren material za tistk. Kaka ASA ali PETG bi znal priti v poštev.

Pri avto Triglavu čakam še vse puše za popravilo menjalnika, ker jih niso imeli na zalogi.

Slika
Slika
Slika

Sicer pa sem se udeležil svojega prvega srečanja Alfistov. Vsa pohvala organizatorjem!!! =D> Odlično je vse skupaj izpadlo, super vzdušje, lepi avtomobili in zelo dobra izbira obeh lokacij. Par fotk in utrinkov s srečanja (upam, da lastnik bele GTjke nima nič proti, da objavljam sliko - se mi zdi da sta alfi lepo skupaj izgledali). Kdo ve, ima sprednjo masko oblečeno v folijo ali prebarvano?


Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

PS. Če kdo potrebuje sprednje zvočnike, radio ali predalčke na armaturki, mi vsi ležijo doma in jih res ne rabim, tako da vse prodam za kak simbolni znesek
Zadnjič spremenil Alficious, dne Sr Maj 16, 2018 8:41 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Bela GT-jka je od Lucc-a.
Mislim, da je folija ostala od prejšnjega lastnika.
Uporabniški avatar
Alficious
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 115
Pridružen: So Sep 09, 2017 4:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 2.0 JTS

Končno dobil dele za popravilo "ohlapne" prestavne ročice. Upam, da so res razlog tele puše in šalčka. Če so kabli bo pa to kar naenkrat bistveno večji strošek.

Slika

Porihtati je potrebno še zadnje senzorje in pa KLIMO! Spet ne dela. Par mesecev nazaj je bila menjana visokotlačna cev in klima napolnjena s plinom. V začetku je bilo vse v redu, potem je nehala hladiti voznikovo stran, sedaj pa samo še nekaj piha, tako da se je očitno spet spraznila.
Uporabniški avatar
Alficious
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 115
Pridružen: So Sep 09, 2017 4:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 2.0 JTS

Majhen update.

Opravljen tehnični in registracija, ravnokar zamenjane puše pri menjalniku - sedaj je ročica bistveno bolj natančna in fiksna :D . Zamenjani so bili tudi varnostni vijaki, dodan manjkajoč vijak na zadnjem odbijaču spodaj (opazil zadnjič ko sem nekaj plezal po avto) in upam da tokrat tudi dokončno popravljeno puščanje klime [-o< [-o< [-o< .

Zgodila pa se je še ena čudna napaka. Ko sem alfo vžgal je javila napako in prižgala lučko check engine, hkrati pa je kazalec za gorivo padel na absolutno nulo, čeprav je bil tank skoraj čisto poln...motor pa je sicer laufal normalno, kot da ni nič. Tester je pokazal neko napako katalizatorja (???), ki pa smo jo samo resetirali in alfica dela naprej ko šus. Očitno je bila že malo ljubosumna, ker je bila že drugi dan pri mehaniku :lol:
axis86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 548
Pridružen: Ne Sep 10, 2006 8:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 156 1.9 jtd
Alfa romeo 75 1.6 carb
Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16V
Kraj: Žiri

Slab akumulator mogoče?
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Mislim, da je prižiganje lučke zaradi katalizatorja slab znak na teh 2.0 JTS motorjih... malo preveri na forumu informacije glede tega.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
Alficious
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 115
Pridružen: So Sep 09, 2017 4:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 2.0 JTS

axis86 napisal/-a:Slab akumulator mogoče?
Akumulator je skoraj zagotovo že malo slab...ko sem nadgradil ozvočenje sem malo preveč navdušeno testiral kvaliteto zvoka v ugasnjenem avtomobilu. Po pol ure je kar naenkrat je ratala tišina, nato pa alfica ni želela niti zaverglati. Po malo telovadbe je ob pomoči ostalih in rinjenju avta po parkirišču le zakašljala in vžgala. Akumulator mora biti že kar slab glede na vse to.

Glede lučke za katalizator in JTS motorje pa se bom pozanimal.
Uporabniški avatar
Alficious
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 115
Pridružen: So Sep 09, 2017 4:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 2.0 JTS

Končno lepo nalepljene tablice, brez okvirčkov res izgleda dosti bolje :D . Sem se pa kar dolgo zafrkaval, da sem jih pokrivil tako, da se ne bodo [-o< odlepile.

Ima kdo kaj izkušenj glede pitja olja? Notri točim Selenia Racing 10W60, kot je sicer priporočeno v navodilih (10W60), mi je pa alfica v 5000 km spila kake 2 litra, kar se mi zdi malo veliko. Ali je problem v olju (berem da veliko ljudi vozi na Motul 5W40) ali se mi obetajo kake druge težave?
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Zamenjaj olje, selenia ni ravno presežek
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Zaklenjeno
  • Informacija