Alfa Romeo GT 2.0 JTS - mia Bella

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Lepa =D> Srečno vožnjo.
Uporabniški avatar
GORA
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 740
Pridružen: Ne Nov 25, 2007 11:06 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 159 SW 2.0JTDm TI & Alfa 75 1.6ie
Kraj: Ljubljana

Mislim,da tudi pri tekstilnih dobiš zgornje poleg,katere privijačiš v talno tapeto in zadeva ja fiksna.
Uporabniški avatar
Alficious
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 115
Pridružen: So Sep 09, 2017 4:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 2.0 JTS

Velika zahvala članu @WiTBoY , ki mi je zrihtal vse manjkajoče dele in še več. Zdaj imam zamenjano zadnjo polico in novo plastiko v prtljažniku, oba gumijasta distančnika na polici in prtljažnih vratih, pokrovčke AirBag v drugi vrsti in spredaj plastičen pokrovček na plastiki z brisalci :D .

Dodatno sem namestil še varnostne vijake na platišča, ker se je nedavno sosedov Ford C-Max čez noč znašel na "klocnih" :? .

Zmodeliral sem tudi novo stopalko za nogo in gre v teh dnevih na laserski razrez, skupaj s še par detajli za kabino. Sicer se podobne stvari prodajajo na eBayu, ampak so drage kot žafran in brez logota GT.

Slika
Slika
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

pika na i tile kovinski dodatki! =D>
Uporabniški avatar
Alficious
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 115
Pridružen: So Sep 09, 2017 4:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 2.0 JTS

Deli odrezani. Malo jih je bilo treba pobrusiti, predvsem na mestih preboja, kjer kovina dejansko špricne po okolici, kar je lepo razvidno na slikah. Na eni strani je plošča polirana, na drugi pa brušena.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika


Nabavil sem tudi INOX vijake, ker tisti prejšnji so grdo zarjaveli, zdaj pa s tem ne bo problemov.

Slika

Očiščena ploščica:

Slika

Sedaj je potrebno še malo poglobiti luknje, da se bodo glave vijakov lepo potopile v ravno ploskev.
Predhodna ploščica je bila v avto nameščena z vijaki kar direktno v izolacijo...pozna kdo kak boljši način ali je to edina razpoložljiva opcija?
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Zelo lepo =D> ampak poliran nastavek bo že ob prvem dotiku takoj dobesedno izgubil svoj sijaj + če nameravaš tudi za ostale tri stopalke narediti kaj takega, znajo sploh v mokrem vremenu hudo drseti ...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Alficious
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 115
Pridružen: So Sep 09, 2017 4:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 2.0 JTS

MaStr napisal/-a:Zelo lepo =D> ampak poliran nastavek bo že ob prvem dotiku takoj dobesedno izgubil svoj sijaj + če nameravaš tudi za ostale tri stopalke narediti kaj takega, znajo sploh v mokrem vremenu hudo drseti ...
Ja, se strinjam + polirana plošča mi niti ni lepo izgledala. Se mi zdi, da ne paše v notranjost, zato sem jo zbrusil, isto tudi embleme za na sedeže. Vse skupaj sedaj izgleda takole :D

Slika
Slika
Slika
Slika

Me je pa en večer neprijetno presenetila lučka check engine. Alfica je vžgala, se sama od sebe zavrtela skoraj do 4000 potem padla na 0 in crknila. Na koncu se je izkazalo, da je bila počena cev, ki gre od zračnega filtra pa do lopute, tako da je notri vleklo ne da bi luftmeter vedel in je zato javil napako na loputi... Cev je prejšnji lastnik nekako na pol zalepil, očitno slabo. Za nekaj časa sem jo z ducktapom poflikal še jaz, dokler ni prišla nova original (ki stane 90 €!!! 8-[ ).

Slika
Slika

Nameščena cev :D :D

Slika

Zamenjana je bila tudi zadnja ključavnica in pa en parkirni senzor. Za oboje gre zahvala članu WiTBoY.

Zjutraj pri vožnji čez ležeče policaje Alfica spredaj zelo grdo zaškripa, ko pa se segreje pa je podvozje praktično neslišno. Predvidevam, da so sprednje roke za zamenjat, ker še nikoli niso bile menjane.

Se dobi nove roke od TRW-ja kje ceneje, kot na alfisti.net?
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Zanimivi dodatki :mrgreen:
Glede rok, pokliči na pooblaščeni servis, pa prašaj za ceno. Žal je ne vem iz glave. Kakšen procent popusta si lahko še izboriš.
Prek alfistov moraš upoštevati tudi poštnino.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Je skoraj praktično vseeno katere roke boš dal gor, ker bodo vse škripale v hladnem po določenem času. TRW mislim, da so nekje okoli 75€ po komadu.
Uporabniški avatar
Alficious
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 115
Pridružen: So Sep 09, 2017 4:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 2.0 JTS

Zakaj bi tudi nove roke začele škripat? Imamo družinskega S-Maxa, ki ima še prve roke, končnike in vse ostalo, star več kot 10 let in popolnoma nič ne škripa. Je pri GTjki to narejeno toliko slabše?
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

kup original roke trw na avtotriglavu in boš imel najdlje mir! trw kupljen npr. v trgovini z avtodeli ni enak!!!
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Alficious napisal/-a:Zakaj bi tudi nove roke začele škripat? Imamo družinskega S-Maxa, ki ima še prve roke, končnike in vse ostalo, star več kot 10 let in popolnoma nič ne škripa. Je pri GTjki to narejeno toliko slabše?
S-Max nima rok kot AR GT ...

Zgornje roke pri GT/147/156 pač niso sinonim vzdržljivosti.
Uporabniški avatar
Alficious
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 115
Pridružen: So Sep 09, 2017 4:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 2.0 JTS

Končno sem dobil nove tepihe in bootliner. Prejšnji so bili že dobro zdelani, sploh voznikov. Ves čas se mi je "gužval" in lezel pod stopalke. Nadležno in nevarno. Novi so pričvrščeni s čepki v dno. Izgledajo fenomenalno, so debeli in z izvezenim logotom. Podloga za prtljažnik pa tudi paše notri kot ulita :D

Tastar tepih :? v bogem stanju, je ves čas puščal neke nitke in prah...

Slika
Slika

Sedaj pa novi tepihi :lol:

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Sem pa opazil, da mi zadaj na polici manjka ena gumica na osi, kjer je vpeta, zato polica malo zaropota pri odpiranju in zapiranju. No big deal, če pa ima kdo slučajno kakšno odveč, se priporočam.

Slika
Slika
Uporabniški avatar
Toolox
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 978
Pridružen: Ne Mar 26, 2017 5:04 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulietta Super Veloce
Gtv 2.0 V6
Kraj: gorenjska

waw, prtljažnik izgleda kot iz reklame. Koliko si dal za to korito?
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Dobra, všečna slikica, naslon za L nogo in barvni logo na tepihu! 8)

=D> =D> =D>
Zaklenjeno
  • Informacija