Alfa 147

Slikice vaših jeklenih konjičkov
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

Si pa hitro obupal.
Kaj te je odvrnilo od projekta?
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

Bolj kot kopljem po avtu, slabše je. Motorja niti ne morem razkopat ker je jermenica glavne gredi zategnjeno do amena. Probavali smo ze z vsem možnim. Sicer se mi je danes nekako ponudila priložnost za drug soliden motor. Ampak ga bo treba ravno tako podret in obnovit. Praga je treba menjat oba, klepar pa računa dobrih 300 po kosu. Bi menjal komplet karoserijo ampak jih ni dobrih.
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

Slike stanja glavne gredi:

Slika
Slika

Jermenico je nemogoče odstranit. Probavali smo z vsem mogočim. Nazadnje sem obupal ker bi mo tole požrlo ves zagon, živce in denar.
Naposled sem našel drug motor pri legendarnem slovenskem dirkaču. Kupovanje rabljenega motorja je kot... ž

Slika

Na srečo je motor v zelo dobrem stanju. Edina napaka je puščanje tesnila pokrova ventilov. V prihodnih tednih bomo motor podrobno pregledali. Narejen bo glavni servis z vsemi napanjalci in jermni, ležaji glavne gredi (aksialni, ojnični...) tesnilo glave, pokrova ventilov, semeringi... ni da ni.
Odvisno je od tega kakšno gužvo bom imel na šihtu ker je sezona za gume na vrhuncu.

Takole je stanje gredi v nadomestnem motorju:

Slika
Slika
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

a to veš da ma jermenica kontra navoj ? :)
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

Vem, sem se pozanimal prej predn se karkol dela da ne bo kakšnih kiksou. :D
Sem pa zadovoljen da sem dobil drug motor ker stari je poln svinjarije. Eni mehaniki so res bedaki...
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

Medtem ko je motor pri psihiatru, sem speskal in pobarval sprednji most. Ista usoda bo doletela tudi premnike, roke in ostale zadeve na podvozju.
Slika

Ukvarjam se tudi z čiščenejm delov. Pleša na glavi je povečala ploščino predvsem po zaslugi ekspanzijske posode. Sicer nimam slike kako je zgledala prej, ampak stanje je presenetljivo dobro. Nobeno čistilo ni imelo učinka. Nazadnje je šlo s peskom.
Slika
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

E, čiščenje ekspanzijske se lotevam tudi že sam dolgo časa. Ne vem, kako ima 147-ka, ampak Kappa ima notri neke prekate in se bojim čistiti s peskom ali kako podobno trdo pizdarijo, da ne ostane zataknjeno, sčasoma pa pride kam v sistem... S kakšnim peskom si čistil?
Jaz se nagibam k čiščenju z grobo kameno soljo (ostanek od zimskega posipanja :D ). Če kaj slučajno ostane v posodi/sistemu, se pa stopi v vroči vodi.
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Daj to s peskom se malo razpiši. 33ka ima kr konkretne prekate, čistila pa q..c kaj pomagajo
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

probi z solno kislino bo kot nova :)
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

Tudi tale ima prekate vmes in čiščenje je ](*,) Na pesek sem se spomnil ker je tako moja stara mama včasih čistila steklen flaškon od kisa, ker so bile na dnu usedline. Na tak način smo učasih čistili rezervoarje od mopedov. Šel sem za hišo, pograbil eno pest peska, vsul notri, dodal 3 deci vode in dobil napad tresavice. Po nekaj minutah je bila zadeva čista. Je pa potrebno dobro sprat in otrest pesek ven. Dobro je ker je plastika dokaj trda in se sliši če je še kej notri. S solno kislino pa res nisem probal ker imam slabe izkušnje.
@Damjan tale s soljo sploh ni slaba ideja, pravzaprav je genialna. =D>
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

Ves material za motor sem že dobil, tako da se je danes začelo sestavljat.
Slika

Če bo vse po sreči bo končan do konca tedna. Malo me zdravje heca tako da se bom raje odpočil in nabral novih moči preden me popade da vlečem na Dinos vse skupaj. Ker najhujše šele prihaja. Rja =; :hi:-
Uporabniški avatar
alfistaV6
Alfist
Alfist
Prispevkov: 364
Pridružen: To Nov 22, 2005 10:04 am

Bravo in čestitam za ponovni nakup in prosim, ne obupaj. Malo je takih, ki izlije svojo ljubezen v pleh ;)
Ah, nč ni važn, sam da je alfa zravn:)
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

grega983 napisal/-a:Daj to s peskom se malo razpiši. 33ka ima kr konkretne prekate, čistila pa q..c kaj pomagajo
Jaz sem jo pri 147-ki super očistil z dimerjem. 4 dni, po en dan sem jo pustil na vsaki stranici, kot nova... pokrova pa nisem pustil gor.
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

Vijak gredi lažje dobiš dol če je mašina ogreta na 90C+ ](*,)
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

AnAlfaBet napisal/-a:Vijak gredi lažje dobiš dol če je mašina ogreta na 90C+ ](*,)
Motor ni v avtu ampak na ponku, zato je segrevanje motorja na 90°C malo težje izvedljivo. Smo pa uporabili indukcijo in vseeno ni šlo. Glede na to da motor obnavlja človek z precejšnjim znanjem motoroznanstva in seveda mehankarskimi izkušnjami, potem verjemi da smo izčrpali precej možnosti. Seveda pa sem za kontruktivno debato odprt, tako da če ima kdo še kakšne predloge potem kar na dan z njimi.
Odgovori
  • Informacija