Alfa Klub koledar 2021 - februar

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

1. Tema za mesec januar je »NOTRANJOST ALFE«

2. Avtomobil mora biti znamke Alfa Romeo.

3. Fotografija je lahko stara največ 1 leto, od datuma objave te teme.

4. Fotografija mora biti objavljena v tej temi do 29.2.2020 23:59. Slike objavljene po tem času ne bodo upoštevane za glasovanje!

5. Ta mesec je naknadna obdelava fotografij dovoljena.

6. Fotografije modelčkov niso dovoljene.

7. Fotografija mora biti v "landscape" poziciji, se pravi vodoravno naravnana, da ne bo praznih delov na straneh koledarja, zaželjeno je, da je format fotografije 16:9.

8. O tem, ali je posamezna fotografija primerna za tekmovanje, odloča Alfa Klub.

9. Objava profesionalnih fotografij ni dovoljena, razen v primeru, da je uporabnik sam poklicni fotograf.

10. Udeleženci tekmovanja dovoljujejo uporabo svojih fotografij za javne in druge namene.

11. Tekmovalcu, ki bo objavil več fotografij in ne bo dopisal katero želi uvrstiti v tekmovanje, izbere fotografijo urednik tekmovanja. Kasnejše spremembe, ko že poteka glasovanje, niso možne.

12. Preverite tudi, ali ima vaš fotoaparat možnost zapisovanja fotografij v RAW formatu. S tem bi precej pridobili na kvaliteti.

13. Glasovanje za najboljšo fotografijo meseca bo potekalo v ločeni temi.

Nagrade za zmagovalce:

Vsak zmagovalec dobi koledar brezplačno!


Primeri fotografij:

Slika

Slika
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Tomislav Stipčić

Slika
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Jure Trampuž

Slika
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Simona Aus

Slika
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Aldin Alibabić

Slika


Fabo Bilješković

Slika
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Tomislav Žganec

Slika
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Same 159-ice (skoraj) :lol:
Ampak, "bohvar" se pred slikanjem malo organizirat. Ležeče stvari pred in na sedežih, nosilci mobijev, noge pod volanom, ....
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Toolox
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 978
Pridružen: Ne Mar 26, 2017 5:04 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulietta Super Veloce
Gtv 2.0 V6
Kraj: gorenjska

Se strinjam... Mogoče se vsak ne zaveda (ali pa mu je vseeno) da pošilja sliko za Uraden koledar Alfa kluba, ki bo visel po domovih članov, raznih pisarnah in čakalnicah klubskih partnerjev.
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Absolutno, to sem tudi sam takoj opazil. Si bom kar dovolil malo komentirati, brez zamere, to je samo moje mnenje ni me treba jemati resno.
1. slika (Tomislav)- dobra ideja, tudi izgleda dobro. Tisti ogromni Janez, ki visi s stropa pa ravno ne paše zraven. Nekdo, ki ne pozna najbolj avte niti ne bi vedel da gre za Alfo, če bi bile noge nekako drugače in bi se videl volan bi bilo bolj jasno.
2. slika (Jure)- v bistvu ok, notranjost dobro razvidna. Sam bi umaknil prste iz volana, ki so levo v kotu. Slikal bi bolj v levo, da se vidi več volana, kajti desna stran slike je nekako nezanimiva ker armaturka na desni starni je ravno to- nezanimiva. Pogled skozi okno je, kako bi rekle, nekaj vidimo pa vendar nič kaj niti zanimivega niti lepega. Še najbolj pritegne pozornos pri pogledu skozi okno curek vode, ki je na desni strani šipe. Sam bi to pred slikanjem obrisal z brisalcem.
3. slika (Simona)- v bistvu je notranjost zanimiva ker je drugačna, sam niti ne morem ugotoviti za kateri model gre, nekaj malo starejšega (146, 155??). Tukaj bi jaz pred slikanjem kar konkretno pospravil vse kable, osvežilce zraka, obeske. Kaj za boga štrli sredi armaturke iz gumba?? Izgleda kot vezica. Kričeče zelen volan... Ni mi všeč, ne samo na sliki, sploh mi ni všeč, sam bi to dal takoj dol. Všeč mi je avtomobilček na armaturki, ki razbije sivino. Jaz bi slikal bolj v levo predvsem pa iz nižjega mesta. Da bi se enkoliko manj videl voznikov tepih, stopalke in prestavna bunka. Vso troje je že kar obrabljeno, kar seveda ni nič narobe. Pogled skozi okno? Sivi betonski zid, neko aluminijasto ogrodje... Čisto drugače bi bilo če bi se videl travnik, gozd, nebo...
4. slika(Aldin)- notranjost je dobro slikana, volan je zelo lep in ravno zaradi tega bi jaz slikal še malo nižje, da bi se videl čisto cel volan. Za noge niti ne razločim, če so ženske ali moške, bi pa tukaj zelo pasale noge iz prve slike :) . Bartog dišavo in nosilec mobitela bi pred slikanjem odstranil. Prižgan radi/navigacija- pametno. Najmanj mi je pri tej sliki všeč pogled skozi okno, kontejnerji za smeti, strešni kovček, cesta presvetla, nezanimiva živa meja. Najboljše bi bilo, če bi uporabil efekt, kjer se zamegli ozadje, nekaj takšnega kot je na prvi sliki kjer so primeri fotografij.
5. slika (Fabo)- po moje najboljša slika. Tuakj bi jaz odstranil samo obe rdeči dišavi in BT zvočnik ter torbo na sovoznikovih tleh, mogoče bi še malo obrisal aluminijasto ploščico za l nogo. Prižgal bi radio/navigacijo. Vidi se da zelo lepo skrbiš za avto, pohvalno.
6. slika(Tomislav)- zanimiva in dobra slika predvsem ker je kot slikanja drugačen. Zmoti me stebriček desno, mogoče bi lahko šel z aparatom malo bolj not ali levo vendar najbrž nisi imel veliko maneverskega prostora. Zunaj je (pre)svetlo, blešči se tudi v radio, mogoče bi moral slikati v senci... Denarnica na sedežu je lep detajl, paše tja. Ni mi pa jasno kaj visi postrani pri sovoznikovih nogah iz armaturke...

Pohvale vsem, ki pošiljate slike, velikokrat se najdejo zelo lepe slike. Ni pa čisto enostavno slikati avtomobile, treba se je držati nekih pravil ter paziti na svetlobo, ne smemo pozabiti okolico itak je pa najvažnejše fotografovo oko. Pa nisem noben strokovnjak kar se fotografiranje tiče, samo ljubiteljsko fotografiram kolikor mi čas (in volja) to dopušča.
Če se kdo sprašuje zakaj samo pametujem, slike pa nisem poslal naj povem, da nimam kaj pametnega za pokazati. Vse 159 ki so bile poslane tukaj izgledajo v notranjosti lepše kot moja. Pa tudi zunanjost moje ni nič posebnega, najde se tudi kakšna buška, odrgnina..
Še enkrat, kar sem napisal je smo moje mneje, to kar sem videl.

Lep pozdrav vsem
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Matej Erjavec

Slika

Borut Štremfelj

Slika

Sebastjan Štremfelj

Slika
Uporabniški avatar
Killergame17
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2974
Pridružen: To Apr 07, 2009 7:33 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V QV Q2 1990 in Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm 2005
Kraj: Brežice
Kontakt:

Slika
Alfa 164 3.0 V6 12V QV Q2
Alfa 156 SW 1.9 JTDm 16V 2005

Spletna trgovina z avtodeli Alfa R
http://www.alfa-parts.net
http://www.facebook.com/shop.alfar
http://www.facebook.com/Italianengineworkshop
Uporabniški avatar
Don Picco
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1047
Pridružen: So Mar 20, 2004 11:57 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo MiTo QV
Kraj: Ljubljana-Crnuce
Kontakt:

Slika
We brake 4 Nobody
!!!AR - 156 2.5 v6!!!
!!!AR-MiTo QV!!!

“A turbo: exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens and you go faster.”
— Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Jan Kovač

Slika
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Dejan Plavšič

Slika
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Malo igračkanja s Kovačevo sliko, pa še v 16:9 poziciji je ...
Priponke
TpGDdY4.jpg
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija