159 SW 2.0 JtdM DeBella v2

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Uporabniški avatar
Jogador
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Ne Mar 30, 2014 2:42 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 2010 159 SW jtdM 2.0

Sem ugotovil, da je najbolje kar tu pisat, kaj se dogaja z bello.
175k km in je pravkar opravila prvi tehnični odkar je pri meni, načeloma je vse ok, menda so pa seleni sprednjih spodnjih rok malo slabi, tako da me ob priliki čaka menjava.

Verjetno ob menjavi gum, ker še vedno čaka nakup letnega kompleta...

Me je pa kar malo pri srcu stisnilo, ko sem videl kako razmetavajo sprednji konec med pregledom podvozja, ko je avto malo starejši, alpa zato ker je alfa. Če je vse ok, bodo nekaj sesuli ](*,)
6 let starega golfa pred mano je pa malo levo desno premetal, tako da zgleda...
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Jogador napisal/-a:Sem ugotovil, da je najbolje kar tu pisat, kaj se dogaja z bello.
Če želiš imeti dober vpogled v zgodovino vsega kar si počel in vlagal vanjo, je forum pravi naslov.
Na FB se praktično vsaka objava hitro izgubi ...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Jogador
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Ne Mar 30, 2014 2:42 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 2010 159 SW jtdM 2.0

No z deBello sva obrnila 180k km, pa je bil skrajni čas, da sem dal selene menjat.
Pridem po avto nazaj pa me mehanik spod čela gleda pa pravi "crknil telefon, nisem te mogel dobit, niso samo seleni hin..." :D

Sta bili kar obe spodnji roki hin, ena na sprednjem končniku, druga na sredinski puši pa se je menjalo obe s seleni vred, ricambi originali plus delo pa smo hitro skoraj na 600€. :-)(

Avto se jasno bolj stabilno pelje, pa te morajo držat dokler bo pri hiši, vsaj tako mi pravi.

Pojavlja se pa en zvok ob počasnem speljevanju, kot da bi zajla od sklopke ali pa en nosilec motorja/menjalnika malo škripala. Glede na to, da so vitalni deli v motorju novi, podvozje tudi tipi topi, bo počakalo naslednji mali servis, pa naj ugotovi, kaj jo matra.

Vmes smo polno naloženi leteli na morje, ko enkrat zalet dobi je super, spodaj jo bo pa treba malo navit, ko najdem nekaj časa za to.

Slik pa ni, ker moram najprej ugotovit, kako smolo od borovcev dol spravit brez da lak zjebem. ](*,)
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Jogador
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Ne Mar 30, 2014 2:42 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 2010 159 SW jtdM 2.0

Kako veš, da je že predolgo odkar si se zadnjič malo posvetil alfi?
Ja na avtocesti ti pomežikne in pravi, " ne se H.E.C.-at, na servis me pelji, če se že ti ne misliš ukvarjat z mano."

Safe mode in počaaaaasi pridemo do tja, simptom je neodzivna turbina, diagnoza pa totalno kaput egr.
Očitno ostanek hypermylerja, ki jo je vozil pred mano, edini del, ki ga nisem preveril po nakupu, ker je že po menjavi map senzorja postala precej bolj odzivna.

Ricambi originali, par stotakov, pa je šel nadomestni nov fensi citroen z vso opremo nazaj, jaz pa vesel, da vozim staro alfo, čeprav se včasih malo spunta. :D
Uporabniški avatar
Jogador
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Ne Mar 30, 2014 2:42 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 2010 159 SW jtdM 2.0

Po dolgem času mali update z mojo 159, se vidi, da ni nekih težav z njo, ker nič ne pišem.
Pri 200k je dobila nov letni komplet pa še tesnilo egr hladilnika smo menjali, sem bil ziher, da je bat ven porinilo, tako je bilo vse mastno.
Cena tesnila sitnica, razdret pa pol avta, da do njega prideš ](*,)

Na 205k pa Brembo Xtra diski spredaj in Ferodo ploščice, zelo zadovoljen z njimi, se zadeva ustavi precej bolje kot prej.

Poleti je en mojster v berlingotu z montirano kljuko preslišal hupo, ki je zbudila celo vas in mi v enosmerni ulici polepšal odbijač. Sem že v rikverc dal, da se umaknem, pa v ogledalo pogledal in je bil bel porsche za mano, sem raje žrtvoval moj odbijač kot da tistega zbijem :mrgreen:

Ko je bila pri ličarju sem jo še malo pomladil, poleg odbijača se je prebarvala še sprednja havba in streha, ker je lak pokal. Za svoja leta se dobro drži. Sem celo eno fotko stisnil, ko sem jo domov pripeljal in opral.

Dobil sem tudi zavesice za prednja kolesa, ker ne mislim konstantno popravljat robov pri zadnjih vratih, ko zmontiram, gre še to v barvo, upam, da bo potem za nekaj časa mir.

V izogib ponovnemu bližnjemu srečanju z mojo trdo glavo bo treba pa še amortizerje prtljažnika menjat v kratkem, pa mogoče celo uredim rezervni ključ, brez da ledvico zastavim.

Skratka avto služi odlično, se mi kaže možnost službenega avta v kratkem, pa bo mogoče celo naprodaj, ker moja pravi, da je prevelika zanjo, ona ma raje Pežoja ](*,)
Priponke
aprana
aprana
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Važno, da dela kot mora =D>
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija