Nekoč 156, danes 159

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Od sonaxa je en gel... Zelo fajn stvar
Uporabniški avatar
luni
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 617
Pridružen: To Feb 21, 2006 1:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Tisti sonaxov gel je fina stvar za zaščito in rahlo obnovo, ker nahrani plastiko in jo varuje. Ampak za obnovo zbledele barve pa ni. Imaš taka posebna črnila za to, ampak ne vem za nobeno ki se prodaja pri nas, ki bi bilo res kvalitetno in predvsem obstojno. Če si pripravljen naročat iz tujine pa ti lahko dam par predlogov.

P.S.:
Laser kakšen je izgled tega Liquid Glassa? Osebno nimam preveč rad sintetičnih zadev, ker se potem avto blešči kot bi bil zavit v celofan. Imam rad odseve ki jih pričarajo dobri carnauba voski, kjer barva dobi globino, toplino in deluje kot bi bla mokra.
SyGorg
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 74
Pridružen: Po Sep 08, 2008 2:44 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Luni, to je pristop ... delo krepi človeka, predvsem pa če je užitek pogledati avto toliko večji!
Moram rečt, da si odlično dokumentiral, tako s textom kot s slikami in razlika je več kot očitna.

Kapa dol =D>

lp Sy
Uporabniški avatar
luni
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 617
Pridružen: To Feb 21, 2006 1:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

10 let in nekaj avtov pozneje se vračam na Lafo :-)( . Danes je padla ara za 159 SW 2.0 170km, oprema Sport, letnik 2012. Uvoz iz IT, z merilcem preverjeno prva barva, računi od servisov in 138k na števcu. Prevzem čez teden dni, vmes morajo zrihtati prasko na desnem boku in narediti veliki servis. Pravih slik nimam, zato samo par iz oglasa:

Slika

Slika

Slika

Vesel sem :D
Tko vidi lice ninđe, umreće u strašnim mukama!
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Mislim, da je ta alfa nekaj najboljšega kar je avto.net ponujal od 159 (vsaj) zadnje pol leta. Opazil sem jo par dni nazaj in če bi imel viška denar nebi dvakrat razmišljal o nakupu. Ponudba, ki je ne moreš zavrnit.

Prekrasna je, veliko varnih km želim.
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

A nima Sport volan od TI?
Slika
Uporabniški avatar
luni
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 617
Pridružen: To Feb 21, 2006 1:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

@zhagar hvala in res je, slovenski trg rabljenih 159 je depresiven. Iskal sem res dolgo, sprva resda bolj sanjsko varianto (2.4 TI), ampak mi je hitro postalo jasno da bo tezka... Vmes sem bolj kot ne obupal, gledal celo druge modele avtov in ko je priletela ta se nisem dolgo obotavljal.

@alfa33 nisem 100% kako je s temi paketi opreme, po moje so bili TI stevci in volan za doplacilo. Ker videl sem take in onake, moja ima recimo crn strop... Ce se motim me bo ze kdo popravil :) .
Tko vidi lice ninđe, umreće u strašnim mukama!
Uporabniški avatar
luni
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 617
Pridružen: To Feb 21, 2006 1:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Pozdrav, ali se je že kdo srečal s problemom senzorja nivoja olja v motorju pri teh avtih/letnikih?

Namreč zadnjih nekaj dni mi ob vžigu motorja piska in javlja, da je nivo olja v motorju prenizek ter naj takoj izklopim vozilo. Tudi pokazatelj s "črticami" ni več vedno poln - včasih sicer še vedno pokaže nivo 100%, večino časa pa manj.

Pri ročni kontroli se merilec na šipki obarva nekako do polovice.
Tko vidi lice ninđe, umreće u strašnim mukama!
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Pošvorljaj po forumu, je pa eno od tesnil na oljni pumpi pri koncu. Veselo v akcijo
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
luni
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 617
Pridružen: To Feb 21, 2006 1:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Hvala za usmeritev!
Tko vidi lice ninđe, umreće u strašnim mukama!
Gorjup
Alfist
Alfist
Prispevkov: 428
Pridružen: To Apr 03, 2012 9:57 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Ti, 2.0, letnik 2009
Kraj: Ljubljana

Pri tesnilu sicer javlja da pritisk ni dovolj visok in ne da ni dovolj olja, sedaj ali so ga dali premalo, ali avto zelo visi kjer imaš parkiranega ali je pa kaj drugega.
Uporabniški avatar
luni
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 617
Pridružen: To Feb 21, 2006 1:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Doslej je merilec vedno kazal poln nivo (cca. 3 mesece mojega lastništva), nekih hudih nagibov pa tudi ni kjer sem doma. Zanimivo mi je, da se opozorilo pojavi četudi merilec pokaže recimo 3 črte od petih...

Nič, bom nekaj časa pozorno spremljal dejanski nivo na šipki. Avto je čez noč parkiran na istem placu, pa ni opaziti kakšnih madežev, tako da ne odteka. Upam, da ga ne žre toliko :D .
Tko vidi lice ninđe, umreće u strašnim mukama!
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=34&t=36763" onclick="window.open(this.href);return false;

Raje zamenjaj, preden bo kaj resnejšega ;)
Uporabniški avatar
luni
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 617
Pridružen: To Feb 21, 2006 1:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Imate prav, opozorilo je za pritisk, ne nivo olja... Tako je, ko bereš na pol :doubt: . Prebral sem povezano temo in šel v akcijo, material je že naročen.

Hvala za pomoč =D> !
Tko vidi lice ninđe, umreće u strašnim mukama!
Uporabniški avatar
luni
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 617
Pridružen: To Feb 21, 2006 1:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Če bo komu kdaj prišlo prav... rešili smo težave z opozorilom, vsa potrebna navodila so v zgoraj povezani temi. Pri tem vam priporočam, da se ognete pooblaščencev, ker vas bodo prepričevali, da to ni to, da se samo tesnila ne menjuje ampak celotno oljno črpalko in podobno. Da o tem koliko računajo samo za odstranitev karterja niti ne govorim...
Tko vidi lice ninđe, umreće u strašnim mukama!
Odgovori
  • Informacija