nova pridobitev: Đulie

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Pri taki hitrosti bi temperatura morala biti na 90°C (pa čeprav bi bila zunanja temp -20°C), kajti to je že delovanje motorja v višjem delovnem območju.
Očitno termostat počasi odhaja v dolino sanj :mrgreen:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

kiler ni, ce bi bil kiler fuc bi blo kvecjemu prevroce, ne premraz=]
Slika
Uporabniški avatar
mathew
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 247
Pridružen: Sr Dec 31, 2003 3:25 pm
Vozilo: ex 159,
ex Giulietta
Kraj: Svečina

Perme napisal/-a:Imam eno tehnično vprašanje glede delovne temperature 1.9JTDm (103kW) agregata. Kakšna je "normalna" delovna temperatura pri vožnji po AC pri cca. 160km\h (daljša relacija). pri meni se ni dvignila nad 70??? Je to normalno? (kiler,termostat???)

Drugače je pa Alfica včeraj naredila prvo konkretnejšo relacijo: LJ-Split-Krapina-LJ (slabih 1200km), vožnja med 150-170 po AC in poraba 7.15 l\100km. =D> =D> Sem navdušen nad lastnostmi avta na AC pri tovrstnih vožnjah.

lp, perme
Zdravo,

termostat je pokvarjen, termostat je v tem primeru skoz odprt in voda samo kroži skozi celoten sistem in tako se ne more segreti do prave temparatre.. Termostat se ne zapira.
Zamenjaj termostat in bo OK.
Uporabniški avatar
Perme
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Jan 29, 2006 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

zaradi pobranih notranjih robov sprednjih gum, se avto peljal na nastavitev podvozja. Po nasvetu majstra, je nastavil stek sprednjih koles izven tovarniških nastavitev (-0.2 - 0.2, nastavljeno imam 1.0), tako naj bi manj pobiralo notranji rob. po občutku sodeč je majstr vedu kaj dela, upam da se nisem zaj****.

Update na avtu: po mukah, zlomlenjem pragu in strokovni pomoči kolega se je končno zmontirala akustika v avto. Zgleda nekako takole:

Slika

sem si pa privoščil konektor, za delovanje obvolanskih komand radia :D

lp, perme
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Stek vedno na 0 stopinj spredaj... Vse ostalo je brezveze...
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Sem vprešal pri sosedu ki ima avtooptiko že dolga leta in pravi isto kot TribesMan! Stek spredaj vedno 0 stopinj!!!
Uporabniški avatar
Perme
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Jan 29, 2006 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Dolgo časa nič postano, na avtu se v tem času kar nekaj postorilo. Kot večina 156 se je tudi moji "luščil" nosilec ogledal, sem razstavil in temeljito zbrusil in pobarval v črno barvo:

Slika

Ob tej priložnosti, ko sem imel razstavljeno sovoznikovo ogledalo sem želel popraviti še ogrevanje le tega. Ob poskusu odstranitve stekla sem ga seveda počil :evil: . Naročil sem novo steklo iz Anglije (neoriginal), ki me je stalo 15e.

Nadalje sem razstavil zgornji del konzole, saj mi je crknila osvetlitev števca za gorivo. Zamenjal sem tudi nedelujočo osvetlitev pepelnika.
Želel sem popraviti "narobe" delujoč števec za temperaturo motorja, neuspešno. Zato iščem celoten komplet števcev (gorivo,ura in temperatura), če kdo prodaja iz kakšne razbite ali kaj podobnega.

Nažalost sem imel tudi dogodivščino z turbino moje alfe. Le-ta se je zaradi začela "oglašati" ... sledila je obnova. Ob posegu se je na CMC mašini še zravnalo kolektor (mislim da sesalni), zamenjalo tesnila le tega, zamenjalo cev, ki dovaja olje v turbino, zamenjalo olje (selenia) in oljni filter. Vse skupaj me je prišlo slabih 700e, račun je poskeniran v temi z računi iz servisov. Upam da je bil to osamljen primer nepričakovanega izrednega servisa :wink:


Spomladi poleg letnih gum (16") planiram še čipanje avtomobila :D


lp, perme
Uporabniški avatar
Perme
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Jan 29, 2006 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Naročene letne pnevmatike in sicer Continentalove SportContact 2 v dimenziji 205/55-16V. Platišča ostajajo enaka-16" original od GT-jke.


Slika

Upam da bodo gume dobro služile.

lp
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

te feltne so ble drugace tut oprema pri 156, ne samo pri gt..
Slika
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Kaj boš pa z GTA platišči, katere si kupil :?:
Uporabniški avatar
Perme
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Jan 29, 2006 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Alfica bila na "zmenku" z TribesMan-om. Zmenek uspel, traktor občutno bolj poskočen =D> =D>

Priporočam.

lp, perme
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

super =D>

kok se pa da stisnt vn iz 140KM ?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Če maš dobro prešo ene 4.5 litra olja (če ga prej ni že mašina kej požrla)...
Uporabniški avatar
Perme
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Jan 29, 2006 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

po besedah Tribesa cca. 170 PS in 360-370nm. (pri meni malo manj navora namenoma, zaradi slabe sklopke).
Razlika je res opazna :D =D>
Uporabniški avatar
Perme
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Jan 29, 2006 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

danes sem se spravil spucati MAP senzor, ki je bil v katastrofalnem stanju.
Poleg tega sem odmontiral še E.G.R senzor, ki pa je bil presenetljivo v zelo dobrem stanju. Vseeno sem ga temeljito sčistil z bencinom in blindiral.

Zdej se moram pa z Tribes-om dobit, da greva en krog priklopljena na FiatECU pa da vidimo če laufa kot mora =D>

lp, perme
Odgovori
  • Informacija