nova pridobitev: Đulie

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

se pravi je cena odvisna od dneva prodajalca:D
Slika
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Če se ne motim si jih kupil v hrastniku ane?
Si me malo prehitel sem ga klical danes sem jih mislil it gledat ker sem ravno 5 minut stran doma :D
Pa vseeno naj ti dobro služijo jaz grem pa iskati naprej
lp
Uporabniški avatar
Perme
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Jan 29, 2006 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

@Zore89: ja v Hrastniku sm jih kupil. Sem imel srečo, ker sem bil včeraj v Celju in sm se na poti nazaj oglasil po njih.

občutki po prvi krajši relaciji na ACju...fenomenalni. Avto se pelje super, v voznikovem sedežu se odlično sedi =D> =D>

Ko bi le bila SW in 2.4 agregat :doubt:

lp, perme
Uporabniški avatar
Perme
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Jan 29, 2006 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Creed napisal/-a:Da se nastavljat jakost osvetlitve...v meniju pojdi pod DIMMER in tam znizas osvetlitev. Sam pol bo vsa osvetlitev bolj svoh...na klimi in na stevckih.

LP
V katerem meniju, ne najdem? #-o
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Pri 156 se osvetlitev števcev nastavlja z tipko na skrajni levi strani armaturke, ob tipki za reset kilometrov.
Uporabniški avatar
Perme
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Jan 29, 2006 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Z tistim sem že poizkušal, žal se osvetlitev volanskih komand ne spreminja. Mislim da uravnava le osvetlitev števcev.

lp
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

no tele feltne si mi ravno speljal, ko sem že napotil frenda da jih gre iskat :(

prej jih še daj pregledat do vulkanizerja da niso zvite, barvanje bo pa takoj še enkrat toliko kot so stale.
pa vredu jih porabi :mrgreen:


lp
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Ali se samo meni zdi, ali desne spodaj malo manjka desno spodaj :?:
Slika
Uporabniški avatar
Perme
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Jan 29, 2006 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

@Alfa33: na sliki res zgleda kot da jo en košček manjka, hvalabogu je ne. Je pa na sliki desna spodaj najslabše ohranjena.

@dejan031: v času, ko sem platišča pregledoval in pakiral v prtljažnik, je sta tega gospoda klicala 2 osebi glede platišč. Moram priznat, da sem imel kar veliko srečo, da sem bil ravno na tistih koncih :roll: :mrgreen:

Projekt obnove teh platišč bo počakal do meseca marca, če se bodo barvale na novo sigurno ne ostanejo v originalni barvi, hihi. Razmišljam o dveh opcijah in sicer beli ali pa temno grafitno siva (taka kot so bile OZ F1 platišča).


lep pozdrav
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

komu bos pa dal rihtat feltne ? jest mam u planu isti projekt
Uporabniški avatar
Perme
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Jan 29, 2006 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Na sončno nedeljo sem se spravil spolirati sprednji (voznikov) žaromet, ki je bil v precej slabem stanju:

Slika

Prvo sem se žarometa lotil z precej grobim brusnim papirjem (1000), brusil sem rocno in suho. Takole je izgledalo ko sem zbrusil z omenjenim brusnim papirjem:

Slika

Nato sem se lotil bolj finega brušenja. Uporabil sem vibracijski brusilnik, podlozil sem ga z penjeno gumo in uporabil brusni papir 1500, brusil sem vodno. Nato sem se lotil finega brušenja ročno, z papirjem 2000, tokrat ročno

Slika

Po dolgotrajnem finalnem brušenju, sem žaromet temeljito opral in ga pustil da se je posušil. Nato sem se lotil samega poliranja žarometa (uporabil sem pasto Xerapol, bombažno krpo in vato):

Slika

Počasi je žaromet začel dobivati željeno podobo (desna stran):

Slika

In še rezultat nedeljskega poliranja:

Slika

Slika

Slika


Pri zadnji sliki se vidi razliko med 1 mesec starim žarometom (sovoznikov) in 4 leta in 214.000 km starim, spoliranim žarometom.
Sam se zadovoljen z rezultatom, ob priliki bom pa verjetno vseeno kupil nov žaromet.

Imam pa za prodat original sovoznikov žaromet, ki je bil tudi na enak način obnovljen.

Cena postopka:
-Xerapol pasta: cca. 9e
-brusni papir: cca. 3e

En žaromet mi je vzel cca. 2 uri časa.


Lep pozdrav,


Perme
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Moral bi štartat z precej bolj grobim papirjem. Nevem kak je bil žaromet v živo, glede na starost in kilometre zagotovo s kako 400ko. Pa še čas dela bi skrajšal vsaj za polovico :) (in pa seveda uporabo polirne mašine ali bormašine)

LP M.
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Če niso ble zelo poškodovane je bil papir kr OK, jaz sem mel fanj zjeb**e in sem šel prvo rundo z 600 in sem dobil vse vn, pač mal več cajta drgneš. Čestitke za projek.
@Miholl
S kakšnim nastavkom bi pa ti puliral strojno s tole pasto?
Uporabniški avatar
Perme
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Jan 29, 2006 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

sigurno bi lahko šel prvo rundo z bolj grobim papirjem, vendar si nisem upal. Vem za naslednjič, bom sovoznikovo šeenkrat probal z bolj grobim na začetku, in potem ista procedura pa bomo videli rezultat. Drugače je pa vibracijski brusilnik z podloženo penjeno gumo kot naročeno za brusenje in verjetno tudi poliranje žarometa.


lp
Uporabniški avatar
Perme
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Jan 29, 2006 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Imam eno tehnično vprašanje glede delovne temperature 1.9JTDm (103kW) agregata. Kakšna je "normalna" delovna temperatura pri vožnji po AC pri cca. 160km\h (daljša relacija). pri meni se ni dvignila nad 70??? Je to normalno? (kiler,termostat???)

Drugače je pa Alfica včeraj naredila prvo konkretnejšo relacijo: LJ-Split-Krapina-LJ (slabih 1200km), vožnja med 150-170 po AC in poraba 7.15 l\100km. =D> =D> Sem navdušen nad lastnostmi avta na AC pri tovrstnih vožnjah.

lp, perme
Odgovori
  • Informacija