Moja Bella 166-ka, Stella in GT-jka, ter ex 75-ka in 147-ka

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

El Barto napisal/-a:Tole je pa eno prokleto veselje od žarnic, ki so v vseh domačih Alficah, ja vem da sem rekel da je Elvelux (ja končno sem pravilno prebral/napisal) en šrot ampak ta se je v danem trenutku še znašla doma za zamenjavo in danes crknila.
Elvelux zdrži mogoče mesec, Osram kako leto, LED se je stopil cin po 15 min vožnje pri 0°C in je vse skupaj padlo v parabolo, k sreči je pristalo v dolgi (166-ka) in se jih je s pomočjo lepljive palčke dalo ven pobrat na obeh straneh.

Slika

Kakšen predlog za tole?
Pozicije? Jst pa nimam problemov z njimi. Lahk pogledam če mam še škatlo kero fermo mam jst not
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6822
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Olje vem da ne bo naredilo čudeža, se bom pa znebil ene zaloge kantic (pravzaprav sem se je že, saj tega ki je notri nimam več), itak pa če 2.0 lahko celo leto živi s tem, bo pa še 1.6.

Ja pozicija je to H6W BAX9s, tu bi rad dobil tisto kar je Bella pripeljala iz belgije, saj je tisto šlo precej let (mogoče še celo original).
Sedaj gledam kaj imajo lokalni preprodajalci/zlatarji, tako me ima za test Narva ali Philips, itak ni drugega.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
axis86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 548
Pridružen: Ne Sep 10, 2006 8:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 156 1.9 jtd
Alfa romeo 75 1.6 carb
Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16V
Kraj: Žiri

Narvo sem mel na renoju včasih H4. Garancija kao 2 leti. Po pol leta mi je eno razneslo v luči, druga pa je šla kmalu za tem. Svetile so pa res dobro.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Samo z izbiranjem in menjavanjem žarnic ne boš rešil nič!

Preveri najprej mase in pa konektorje na lučeh. Ker problematične mase povzročajo veliko problemov!
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Točno tako kot je rekel Damijan. Jst sm ko sem r19 skupej dajal, sm zrihtal mase kot se zagre, novi konektorji, prišraubano na zbrušen pleh. Nightbraker žarnice so svetile več kot 5let, pa so ponavadi vsem pocrkale v roku 1ga leta.
Če je ravno, ni zabavno.
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Meni so NBU tudi zdržale 4 leta, pa nisem nič rihtal konektorjev in mas.
Na drugem so bile pa v treh mesecih adijo.

To, da sem s pvim v tem času naredil slabih 5kkm seveda ne pomeni nič.
Tako kot nič ne pomeni, da sem z drugim, dailyjem, v treh mesecih naredil približno enako....

Kaj naj bi pa slabe mase kablov od luči naredile žarnicam, ki sicer svetijo na polno, brez migetanja in podobno, pa res ne razumem :-k

Je pa odvisno tudi od serije žarnic, kakor naletiš.
Na dailyju imam sedaj silverstarke že kar nekaj let, pa zdržijo random od 5 do 11kkm, večinoma blizu 9. V primeru bad/good luck ekstremov bi bilo najbrž tudi 3÷14kkm.
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Meni se je zgodilo tole pa je čisto normalno svetilo. Samo v določenem trnutku je crknila žarnica...

Slika Slika Slika Slika
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

Žarnica zelo trpi če so kontakti slabi in prekinjajo. Vedno se vklaplja v poln tok in potem odkuri tisti tanek filament. Vsakič ko zapelješ čez luknjo se kontakt za moment prekine ipd..
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Damijan napisal/-a:Meni se je zgodilo tole pa je čisto normalno svetilo. Samo v določenem trnutku je crknila žarnica...
Dobro, ampak če ti žarnice crkujejo na par mesecev in pri menjavi ne opaziš niti potemnjenih kontaktov, kaj šele talilnico plastike in še česa, potem ne moreš ravno reči da je kabel od mase slab... Še tu je žarnica crknila malo drugače, ne s skurjeno nitko.


Žarnica trpi čas delovanja in vibracije. Čas delovanja se na rabljeni tudi vidi, če dobro pogledaš nitko.
Ne vem kako se lahko žarnica vklaplja v poln tok, četudi ji vmes za milisekundo prekineš napajanje, ako se nitka pri tem nima časa ohladit niti za 10 stopinj...
Za polni tok se mora ohladit na temperaturo okolice.
Le kako je potem žarnicam v deželah večnega snegu in ledu, kjer je -10°C že toplo...
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6822
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Fantje ne preveč zakomplicirat, nabavu sem Philipse in bom videl kako bo.

Mala potepinka pa je spet šla po malo robe za igračkanje (osnovo za projekt lučke) in še malo za lastnika :)

Slika

Edit
Ko je bilo že govora o pulznem napajanju, ali ni bila marsikatera regulacija za nitne žarnice izvedena pulzno?
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Jap, PWM, pulzno-širinska modulacija. S tem bi morala žarnica po prepričanju nekaterih crknit v nekaj sekundah :lol:
Pa mimogrede, večina tudi ne tako novih avtov to že ima: luč v kabini :wink:
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Sem v moji Kappi, v petih letih, odkar jo vozim, zamenjal eno pozicijsko in eno H7 žarnico. Sem še vedno prepričan, da so vse žarnice dovolj dobre kvalitete in da zdržijo več ko kako leto uporabe!

Če pogledaš v moji temi, kjer je skurilo konektor in žarnico, se mi je to zgodilo pri prejšnji Kappi 22.05.2010. Potem sem se z avtom vozil še dobra 3 leta, preden sem registriral trenutno Kappo. Žarnice so pa še iste kot takrat in še vedno svetijo.
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Vse osnovne izvedenke žarnic zdržijo neprimerno dlje kot razne "+xx(x)% svetlobe" za orengkratnik cene osnovnih.
Eni pač gledamo malce tudi na svetilnost, silom prilike. Drugi tudi na izgled.
Kappa nima ravno majhnih parabol, pa če je še steklo spredaj zna lepo svetit. Tudi 147FL lahko shaja z biločim. Lastniki npr. 159 s halogenkami pa povečini niso ravno navdušeni nad osnovnimi, bognedaj longlife, sploh če kdaj probajo kaj svetlejšega.
Hec je v tem, da imajo eni avti pač boljše luči, kjer je vseeno ali sveti "dobro" ali "malo bolje", drugi pa luči v q..., kjer žarnica naredi razliko med "čist zanič" in "no ja, za silo".
NBU ima deklariranih okrog 400 ur, se ne spomnim več točno-sem samo preletel datašit, ampak cca tu nekje. Če to pretvoriš v čas/km vožnje (lahko si pomagaš z BC) sedaj ko na naših kantah kratke svetijo tudi podnevi, je rezultat pač tak kakršen je, nikakav...
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6822
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Ja zato dobiš en disco light show, ko nažoka folk ledice za notranjo razsvetlavo in je treba potem vse to ven strgat in dat navadne žarnice.

Ok, malce več informacij: do sedaj sem zamenjal 3 žarnice zadaj, to je skupno število pri dosedanjem lastništvu obeh 166-tk in 147-ke.
Spredaj pa obe 166-ki izkazujeta potrebo po rednih menjavah pozicij in občasnih xenon kitih, rdeča odkar jo doma, Bella pa po prvi menjavi pozicij po nekako 7 letih lastništva.
Nosilci pozicij so očiščeni , kontakti pa prekrivljeni, da bolj trdno držijo žarnico, Noben konektor v lučeh ne kaže tendenc pregrevanja.

Je bil pa kot že omenjeno čas delovanja pozicijskih žarnic, odvisen od proizvajalca, pa v 147-ki je Elvelux zdržal dlje kot v 166-ki. Žarnice pa tudi niso potacane.

Sedaj pa še druga tema - podiranje luči od 147.
Če sem prav zasledil se le to vrši ob srednje hrustljavo zapečenih lučeh :lol: na 100°C po cca 7 min?
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6822
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

No ja, recimo da bo operacija na lučeh podobna temu:

Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Odgovori
  • Informacija