Moja Bella 166-ka, Stella in GT-jka, ter ex 75-ka in 147-ka

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
Alficious
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 115
Pridružen: So Sep 09, 2017 4:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 2.0 JTS

dejan031 napisal/-a:Uroš kako pa si zadovoljen z radijem? recimo glede slike in zvoka? kar se tega prodaja imajo slike kod da bi bili zasloni 4K, glede cene me mika in bom nekaj takega nabavil, tudi če ne bo ok pa ne bom veliko izgubil...

Glede moči ledic pa je tako ja enako kod z usb polnilci za vžigalnike. vsi obljubljajo 2A in več polnilnega toka, ko pa ga obremeniš na polno moč z uporom da še doseže nazivno napetost 5V, preden se ta sesede in pomeriš tok pa vidiš da komaj doseže 800mA :lol:

LP,
Dejan
Jaz imam v GTjki Xtrons TE706PL in sem z njim zelo zadovoljen. Osemjedrni procesor, 4 GB rama, wif-fi, Bluetooth prostoročno telefoniranje, Android Oreo, ojačevalnik TDA7851L 4x48 W. Lahko se falsha tudi custom ROM, če si želiš. Ker je android lahko interface in vse ostalo popolnoma prilagodiš svojim željam; tudi obvolanske tipke se enostavno sprogramira, da ima long press drugačno funkcijo. Prebavi vse glasbene formate, zaslon je capacitive 1024x600 in za avtomobile je nadpovprečno kvaliteten, sploh napram grozotam, ki se sicer vgrajuje v ne-premium avtomobile (še zdaj ne razumem kako si lahko proizvajalci privoščijo vgrajevati tako zanič zaslone s smešno nizkimi resolucijami v nove avtomobile). V primerjavi z zasloni mobilnih telefonov pa je tudi ta zaslon zanič.
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6834
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

147 pripravljena na test

Slika

pri vseh teh lučkah je pa ena zanimiva skupna točka, da če nimaš stružnice, ne boš nič montiral, ker je obroček predebel in potrebuje zarezo …

Slika

Moram pa rečt, da se te stvari prav nagravžno grejejo.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
HyperJack
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 589
Pridružen: Po Okt 18, 2010 12:15 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147
Kraj: Tam kjer so medvedi
Kontakt:

El Barto napisal/-a:147 pripravljena na test

Slika

pri vseh teh lučkah je pa ena zanimiva skupna točka, da če nimaš stružnice, ne boš nič montiral, ker je obroček predebel in potrebuje zarezo …

Slika

Moram pa rečt, da se te stvari prav nagravžno grejejo.
:lol: , si kdaj meril temperaturo halogenke?
Manj komentarjev kot dobiš pod svoj avto, lepši je.... saj ni stvari ki bi ti jo lahko skritizirali..word!
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6834
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

HyperJack napisal/-a: :lol: , si kdaj meril temperaturo halogenke?
Ne ampak te so v paraboli. Tule se noro greje zadnji del, in ne tisti del v paraboli.
Sem se opekel na hladiniku, dočim del z ledikami je bi precej hladnejši, razen če je samo hlajenje tako učinkovito izvedeno. :?:
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
HyperJack
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 589
Pridružen: Po Okt 18, 2010 12:15 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147
Kraj: Tam kjer so medvedi
Kontakt:

El Barto napisal/-a:
HyperJack napisal/-a: :lol: , si kdaj meril temperaturo halogenke?
Ne ampak te so v paraboli. Tule se noro greje zadnji del, in ne tisti del v paraboli.
Sem se opekel na hladiniku, dočim del z ledikami je bi precej hladnejši, razen če je samo hlajenje tako učinkovito izvedeno. :?:
Opekel si se na hladilniku, ki ima vgrajen ventilator? Jaz uporabljam OSLAMP LED, pa se hladilna rebra niso nikoli toliko segrela, da bi se opekel, je pa logično da je vroče, podnožja od halogenke že po minuti ne moreš več dotikat :)
Jaz bom danes zmontiral še dolge, pa da vidimo kako bo :)
Manj komentarjev kot dobiš pod svoj avto, lepši je.... saj ni stvari ki bi ti jo lahko skritizirali..word!
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6834
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Ne nimajo ventilatorjev, ker res ne rabim da še nekaj začne razpadat in ropotat v lučeh.
Razlika je da je halogenka 55W in tole 13W in 18W, s tem da ledike proizvajajo svetlobo na nekoliko drugačen način, ampak pustimo zdej to, če se ohišje ne bo krivilo, bo ok,

Druga stvar pa, ali ima mogoče kdo za prodat utež/dušilec z gumo, ki pride na polosovino 166-ke, ta razstavljivo izvedbo?

Slika
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6834
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Ker je bila že dolgo samo črnka na tapeti, obenem je pa tudi dobro znano, da znajo Alfice zemerit če se jih zanemarja ...
Ena žehta, pa seveda nekaj slikc 8)

Slika

Slika

Slika

Slika
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6834
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Po eni sezoni življenja, bolje rečeno trplenja z Valeo brisalci, spet nazaj na Bosch AeroTwin.
Valeo je še veliko prej začel povzročat težave - skakat in škripat po šipi, zatorej novi seti Bosch, ki so sedaj tudi uvrščeni na letni spisek za servis, saj se pri ceni 17€ za par, ni več vredno ubadat s tem.

Slika
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Po treh poletnih mesecih so meni začeli aerotwin škripati ter skakati po steklu. Mene so nekako razočarali. Pred parimi leti sem jih tudi imel, so bili pa ok več kot leto.
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6834
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Z Bosch je bilo ponavadi vsaj eno leto mir, zatorej tudi taka odločitev.

Sems se pa danes končno spravil in očistil še feltne od črnke, poglavitno ker svinjarija nič več ne paše nanjo :mrgreen:
en primer - začetek
Slika
končano
Slika
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6834
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Uuuu … fancy 8) :lol:

Slika

Edit
Sedaj pa ne vem ali bi še tole narazen vrgel in pobarval na črno, čeprav imam občutek da je že dovolj črna :lol:

Slika

Hmm :P https://www.scribd.com/doc/48734186/Alf ... sion-Guide" onclick="window.open(this.href);return false;
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Dej, ja :ukliam:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6834
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Ko že misliš da si blizu ... 8-[



:-k
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

O vgraditvi projektorjev z lečo, halogenska verzija, sem razmišljal že sam. Samo nimam gladkega stekla na lučeh... :cry:
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6834
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Torej naslednji projekt je kar prikazuje video - projektorji in Ti okvirček, vendar imam občutek da bo malce počakal, ker bo počasi prišel čas za zamenjavo in bo 147-ka redno v uporabi. Mislim, da bom moral 147-ki spremenit oznako v Sport :P
Drugače bi pa verjetno kar pustil projektor na kratkih in blokiral zaslonko, itak so druge parabole za dolgo. Pa sigurno xenon in halogen za tehničnega.

Kaj novega glede 166-k ... Bela je bila na optiki, kjer se je ugotovilo, da nastavitev z vrvico deluje čisto ok, so pa gume že tako na koncu, da sem se kar lotil menjave za zimake - obetavna vremenska, pa počasi imam dovolj šraufanja in pucanja koles v mrazu.

Slika

Edit
Se pravi je nov nakupovalni listek takle:
https://www.aliexpress.com/item/New-2-5 ... 2e0ecL2Lzg" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.aliexpress.com/item/35W-55W ... 2e0ecL2Lzg" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.aliexpress.com/item/4M-Blac ... 2e0ecL2Lzg" onclick="window.open(this.href);return false;
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Odgovori
  • Informacija