Letne gume

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Sam imam letne gume Nokian NRHi 205/60-15, bile so na avtu ko sem ga kupil in so nove. Meni se zdijo več kot odlične in bodo še za kaki 2-3 sezone :wink: .

Lp
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

lepo, da je nekdo odprl to temo. tut sam nevem kaj nej nabavim in sicer verjetno v dimenziji 195/50/15 (mogoce 195/55/15). takoj bi vzel re-720 vendar jih je, kot ze receno, tezko dobit in bojim se, da ne bodo zdrzale vec kot eno sezono (?). ima kdo kak predlog?
Slika
rapbit
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1876
Pridružen: To Jun 15, 2004 9:08 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: lublana trnovo

js mam potenzo dobrih 10k pa so k nove..
dajo pa res vse od sebe...

tko da jest se jih bom držal... kot se one ceste :D
meu bi use kar ma križ pa kačo u krogcu!!!!!
-----------------------------------------------------
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

Na 155-ki sem mel tudi jaz Potenzo RE720 (205/50/15) in po mojem je ena najboljših gum v tem razredu. Zdaj pa morem počasi začet razmišljat kaj vzet........bo treba namreč kmalu menjat vse štiri (215/45/17). Ima kdo kako priporočilo za to mero ? Razmišljal sem v smeri Bridgestone Potenza RE050, niso pa glih poceni :doubt:
Slika
black
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 878
Pridružen: Ne Jul 31, 2005 12:11 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lož

Moja dobi nove Dunlop Sport Maxx letos :D
Slika Slika Freude Am Fahren
Uporabniški avatar
luni
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 617
Pridružen: To Feb 21, 2006 1:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

GTA lover napisal/-a:14 col, 60 višina, pa je hitro razlika...Poglej 195/50 R15.
pa res, te so precej cenejse :oops: nic ne razumem

pa bodo pasale na zelezno platisce of 156ke?
Uporabniški avatar
prjatu
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3940
Pridružen: So Jan 24, 2004 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

195/50-15 je res ena cenejših gum, je precej razširjena in brez bočne ojačitve
Pravi alfist postaneš šele takrat, ko ti zariba prva alfa

Zaradi slabega vremena bo današnji dan prestavljen na jutri
Uporabniški avatar
luni
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 617
Pridružen: To Feb 21, 2006 1:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

in kako manjek bocne ojacitve vpliva na cestne performanse in vzdrzljivost?
Uporabniški avatar
prjatu
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3940
Pridružen: So Jan 24, 2004 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

no ja, niso brez, majo jo pa manj ker je nižji presek, na vozne lastnosti ne vpliva, se pa pozna na ceni, seveda skupaj z razširjenostjo
Pravi alfist postaneš šele takrat, ko ti zariba prva alfa

Zaradi slabega vremena bo današnji dan prestavljen na jutri
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

luni napisal/-a:Kje pa dobite taksne gume za cirka 50 evrov :oops: . Jaz gledam na gume-direkt za svojo (torej 185/65 R15) in so neke normalne znamke od 80 do 100 evrov.
-zakaj rabiš "normalne" znamke :?: ,če klikneš na test določenih XY znamk,lahko opaziš celo boljše ocene kot dvakrat dražje znamke :wink:
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Pnevmatiki je potrebno zaupati, čim ni zaupanja se ni pametno voziti in je bolje kupiti nove katerim se zaupa, to je pomembno zlasti pri hitri vožnji. Problem pri XY znamkah je ta, da človek nima zaupanja v njih in to slabo vpliva na voznika in samo vožnjo.
To je še zlasti pomembno pri motociklih, kjer moraš biti 110% v gumo, drugače je bolje da se ne voziš. Zato je prava izbira pnevmatike zelo pomembna. Vsak ima svoj način vožnje in ni rečeno da bo pnevmatika vsakomur enako delovala, je veliko odvisno od vožnje in od samega vozila, zato je težko posploševati katera je najboljša. Tako da mora vsak sam ugotoviti, kaj mu ustreza.

Lp
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

Jest mam letne gume že gor.
Uporabljam pa Fuldo Carat Exeellero 205/50/16 in sem izredno zadovoljen. Pa še cenejša je od Dunlop Sport Maxx in Goodyear Eagle F1.Odličen oprijem, tudi v dežju, niso glasne... Če bi še enkart kupoval bi vzel isto.
Slika
L.P.
Drager
Uporabniški avatar
luni
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 617
Pridružen: To Feb 21, 2006 1:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Torej če prav razumem, so 195/50 R15 brez bočne opore, zaradi česar se nekoliko hitreje obrabljajo, vendar so vozne lastnosti večjidel enake? Glede na razliko v ceni je to po mojem mnenju sprejemljiv kompromis.

Drugače sem vsekakor odprt za predloge glede dobrih "noname" firm, vendar jih sam gotovo ne bom šel preizkušat na podlagi nekih nalinijskih testov. Preveč cenim sebe in svoj avto, da bi reskiral zaradi razlike 100 evrov.
Uporabniški avatar
prjatu
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3940
Pridružen: So Jan 24, 2004 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Imajo manj bočne opore, vozne lastnosti so boljše, ker se zaradi nižjega preseka manj zvijajo, le udobne so malenkost manj, ampak mene ni motilo, sem raje imel odziven avto
Pravi alfist postaneš šele takrat, ko ti zariba prva alfa

Zaradi slabega vremena bo današnji dan prestavljen na jutri
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

js sm mel od polet lani do letos februarja skos gor Bridgestone Turanza zadn model in v dimenziji 185\60-14... zamenju dimnezijo tko da mi stojijo v kleti..
Glede gume pa tko: ena najbolj trpežnih.... na mesec nardim 2000-3000km, TIHA, po suhi cesti nenormalno dobra lega in je treba it res v extreme da guma zacvil, po mokrem solidno, po snegu k kaka slaba zimska guma..
Priporočam predvsem za 145ke ker je efekt ko bi bla guma narjena za ta avto!!! k se mi je manj zdrsavala po ovinkih ko pa zdjšnje niti ne vem kere(kere že jonas?)205-16
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Odgovori
  • Informacija