Ribato 2.4 JTD :(

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

dobil podatek o smrti moje ljubice:

ležaj na glavni gredi 4. cilindra je šel !!!

se tu sploh da kaj narediti za pameten denar ali kar drug motor ???
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

se bos mogel kar sam odlociti... na avtonetu se prodaja 2.4 jtd motor iz 166ke.. poklici pa vprasaj. ce bos delal pa generalno bos pa vedel na cem si kar pri drugem motorju nebos... odlocitev je tvoja. je pa res da je odvisno na ceno koliko bos dal za rabljen motor odvisno a se splaca motor menjat ali pa generalno delat.
Bjorn
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1340
Pridružen: So Avg 26, 2006 2:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

upam da ne bojo začel 2.4 JTD na velko crkovati :O, namreč tak motor bo verjetn v mojem naslednjem avtu.
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Bjorn napisal/-a:upam da ne bojo začel 2.4 JTD na velko crkovati :O, namreč tak motor bo verjetn v mojem naslednjem avtu.
nimas se kej sekirat ker JTD motor ribnt je cudez :D je zelo zelo malo primerov. tko da so kr zanesljivi motorji. tale nas fant je mel pa zgleda smolo in je bil "ribato" ...
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Hmmm, pomanjkanje olja?
Bjorn
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1340
Pridružen: So Avg 26, 2006 2:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

colibry napisal/-a:
Bjorn napisal/-a:upam da ne bojo začel 2.4 JTD na velko crkovati :O, namreč tak motor bo verjetn v mojem naslednjem avtu.
nimas se kej sekirat ker JTD motor ribnt je cudez :D je zelo zelo malo primerov. tko da so kr zanesljivi motorji. tale nas fant je mel pa zgleda smolo in je bil "ribato" ...
je kr mal šok prebrat da je JTD naredu ribato, človk prec dobi pred sebe sliko o 2.0 TS motorjih :)
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Prvi za katerega sem slišal. Me pa zanima razlog, ker nič ne naredi ribato kar od sebe. Nepravo olje (ja tista v šparu so poceni, ampak...), pomanjkanje olja, kakšen neoriginalen filter, ki ej v resnici se stavljen samo iz votlega ohišja (dosti takšnih filtrov se je prodajalo v Nemčiji, njihov izvor pa naj bi bil iz Turčije) ali pa kaj tretjega.
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

jaz poznam stem vredu zdaj drugega. :D prvi je ribnil zaradi premajhne kolicine ojla ( avto je bil tiscan skos podn gas .. boga alfa.. Gorsuplje pac.. ) za 2gi primer bo pa ant povedu kaj je blo... jaz sumim slabo kvaliteto olja.
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

a se slučajno da zamenjati ta ležaj na gredi, ali je potrebno menjati kompletno gred ?

ker motoro drugače še laufa, samo kot traktor.....

Ali je velika verjetnost da je poškodovan tudi bat ali ne ???

prav to mi ni jasno...kako se je to zgodilo, avto sem vozil res lepo, nič teral, prej bolj kot penzionist.....olje sem mel not TXT, za filter pa ne vem.....
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

da se vse zamenjjat... samo vprasanje je kaj je z gredjo , ojnico , olno pumpo.. najbolje je zadevo odpreti in pogledat dejansko stanje.. ce se avto vozi so vsevecje verjetnosti poskodbe gredi ojnice in ostaleh delou motorja. ko se bo pa lezaj dokoncno razbil na prafaktorje ti bo pa se olno pumpo uniclo.. in olna pumpa ni poceni :D


poklici tega tipa in vprasaj koliko hoce za motor...

http://www.avto.net/2004/oprema/oglas.asp?id=1575393

ali pa tega poklici in mu povej kere sestavne dele motorja isces in koliko bi zanj hotel.. pa ceno vedno malo zbijaj.

http://www.avto.net/2004/oprema/oglas.asp?id=1493544
Bjorn
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1340
Pridružen: So Avg 26, 2006 2:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

izistyle napisal/-a:a se slučajno da zamenjati ta ležaj na gredi, ali je potrebno menjati kompletno gred ?

ker motoro drugače še laufa, samo kot traktor.....

Ali je velika verjetnost da je poškodovan tudi bat ali ne ???

prav to mi ni jasno...kako se je to zgodilo, avto sem vozil res lepo, nič teral, prej bolj kot penzionist.....olje sem mel not TXT, za filter pa ne vem.....
si olje redno kontroliru? Mislš da bi pomankanje olja lahko bil vzrok?
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

olje je bilo redno menjano.....
Uporabniški avatar
prjatu
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3940
Pridružen: So Jan 24, 2004 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

izistyle napisal/-a:olje je bilo redno menjano.....
pa ga je bilo dovolj?
Pravi alfist postaneš šele takrat, ko ti zariba prva alfa

Zaradi slabega vremena bo današnji dan prestavljen na jutri
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

prjatu napisal/-a:
izistyle napisal/-a:olje je bilo redno menjano.....
pa ga je bilo dovolj?
olja je bilo dovolj....sem ga še pred par dnevi kontroliral in redno je bilo menjano !!!!!
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

izistyle napisal/-a:.....olje sem mel not TXT.....
To olje je v mojem zdajšnjem avtu (VOLVO S70) že od novega notri. In od vsega videnega na tem avtu lahko samo rečem, da slabšega olja ni!!! :evil:
Problem je v tem, ta to sranje od olja pušča nenormalno količino usedlin. Zdaj ga vsak tank bencina malo izpustim, do ~0,5 litra in dolijem AGIP Tecsint, ki ima močne detergente. Na ta način izpiram notranjost motorja
in bom ponavljal zadevo še do naslednjega rednega servisa. Ne morem verjeti, kako po nekaj 1000 km avto lepše teče, olje je bilo pa "takoj" kot mulj z rečnega dna. Naslednje olje bo MOBIL!

Če je bilo pri tebi dovolj olja, je lahko delni ribato pogojen z zamašenim oljnim kanalom.
Odgovori
  • Informacija