Menjava vetrobranskega / prednjega stekla - AR 156

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
KikiTron
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 182
Pridružen: To Sep 04, 2007 6:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Zanima me kje menjavajo prednjo šipo za alfo 156 SW v Celju oz. okolici?
PA da to naredijo kvalitetno.
Mogoče Stepančič ali Avto Celje ?
Kiki
Uporabniški avatar
blatnik
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 151
Pridružen: To Nov 30, 2004 12:16 pm
Kraj: Celje

Ju3 jo meni menjujejo pri Stepančiču, ti povem kako je bilo...
KikiTron
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 182
Pridružen: To Sep 04, 2007 6:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Ok super 8)

Kako dolgo pa si čakal na vrsto oz. steklo?
Kiki
Exorcist
Alfist
Alfist
Prispevkov: 437
Pridružen: To Avg 10, 2004 2:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Brežice

Ker je ze govora o prednji šipi, me zanima, kako poškodovana mora biti, da mi zavarovalnica prizna škodo in mi plača novo? Mora bit totalno razsuta ali je dovolj par zvezdic od kamenčkov? :mrgreen: Trenutno imam 3-4 in me zelo moti :doubt:
damhel
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 113
Pridružen: Če Feb 28, 2008 11:25 pm

vse je odvisno kolk si prjatu szi cenilcem. Ponavadi je lahko prav minimalna poškodba pa ti jo zamenjajo. Prav odvisno res, kaj ti reče cenilec.
KikiTron
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 182
Pridružen: To Sep 04, 2007 6:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Jaz sem šel danes ko je snežil :mrgreen: in je napisal kar nalog za zamenjavo šipe.

Poškodovano mam pa od kamna tako, da je premer nekje 6mm in mal se vidijo razpoke, pušča pa ne.
Kiki
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Poškodba mora biti večja od kovanca za 1€. Vse manj se popravlja.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
blatnik
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 151
Pridružen: To Nov 30, 2004 12:16 pm
Kraj: Celje

Evo. Danes menjano.

V petek sem šel na zavarovalnico, kjer sem izpolnil "vprašalnik", cenilec je avto še poslikal in rekel naj pripeljem pokazat nazaj ko bo popravljeno, da mi bodo izplačali popravilo.

Tako sem se v ponedeljek odpravil k Stepančiču, kjer so naročili zadeve in mi dali termin za popravilo v sredo.

Danes sem jim zjutraj pustil avto tam in ga dvignil popoldan ( končano je bilo v cca. štirih urah, ker se je moralo lepilo še posušit).

Zelo sem zadovoljen, kot dodatno pa so mi ga znotraj še lepo očedili 8) . <-- me je bilo že malo sram ker ga nisem očistil več kot 3 tedne..

Je pa sprednje steklo poknilo v spodnji tretjini iz desne proti levi skoraj do polovice.
NejcKo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Sr Jun 13, 2012 3:42 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 2.4 jtd 20v
Kraj: Depala vas

da še jaz pojasnim mojo srečo.

Lani sem imel zavarovana stekla in mi je priletel kamenček en teden pred iztekom zavarovanja in registacije.

Tega nisem opazil in avto odjavil za dva meseca, da ga popravim kok je treba (podvozje itd), nakar danes avto operem in vidim da mi je spredaj steklo že kar konkretno počilo, ko pa sem se peljal do prijatelja da sva uredila še nekaj malenkosti na izpuhu, se je ta praska povečala iz 5 cm na konkretnih 20 cm.

Neumno se mi zdi kupovati novo steklo, če le zavarovalnicam plačujemo zadeve ki jih praktično nikoli ne izkoriščamo....

Ima mogoče kdo kakšen predlog kako bi se to popravilo na stroške zavarovalnice, kajti čez tehnični trenutno ne gre ker je praska pač prevelika.

Vsaka kakovostna informacija je dobrodošla

LP Nejc
kuvach
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 38
Pridružen: So Avg 11, 2012 11:17 am

Ce imas zavarovana stekla pod kombinacijo, zavarovalnice ne zanima kaj se je zgodilo. Oz. Napises da ti je na avtocesti vrglo kamen v sipo...
Odgovori
  • Informacija