bosch pumpa pušča

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
DukeML
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: Če Feb 25, 2010 12:00 pm

Imam Alfo 156, 1.9 JTD, letnik 2001.
Gorivo pušča na vrhu bosch pumpe, tam kjer je bakrena "palčka" na katero je nasajena cevka za dovod goriva, čisto na začetku. Gorivo sicer pušča zelo malo.
Sedaj pa ne vem ali je ta "palčka" na pumpo privita ali zavarjena, ne bi rad namreč kaj šraufal, da je ne bi odlomil. Ali kdo ve kaj bi se dalo narediti v tem primeru, ali se zadeva sploh da zatesniti. Nova pumpa je nesramno draga :|

Hvala za informacije.
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Poslikaj pa pokazi sliko, da si bomo lazje predstavljali in svetovali.

LP
DukeML
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: Če Feb 25, 2010 12:00 pm

Slika

Slika

Slika

Slika
20VT
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: To Dec 06, 2005 1:13 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj

Meni se je začelo z vonjem nafte v kabini in flekom na tleh. Rezultat: pučša Bosch pumpa. Mehanik mi jo je snel, nato sem jo odnesel v Samobor kjer je zelo velik in priznan servis za Bosch kjer so mi zamenjali vsa tesnila, rezultat vonja ni, zadeva deluje, lažji za 100 € za mehanika + 200 € za popravilo pumpe.
DukeML
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: Če Feb 25, 2010 12:00 pm

20VT hvala za odgovor, očitno imam isti oz. podoben primer, kot si ga imel ti. Tudi meni se je že dalj časa čudno zdelo zakaj tako smrdi po nafti v kabini in tudi okoli avtomobila, fleka nisem nikoli opazil na tleh, verjetno zaradi plastike spodaj. Zadeva se je pokazala šele, ko se je odstranil pokrov motorja.
Me pa nekaj zelo zanima, kateri mehanik, ti je snel pumpo za 100€? Sam sem se oglasil pri fiat servisu, kjer mi je rekel, da snetje in popravilo pumpe lahko pride 600€. Zato so mi svetovali naj pokličem Bosh servis, kjer mi je rekel, da kompletno popravilo pumpe nanese 150€, če bi bilo potrebno jo sneti pa nekaj več, vendar sem pozabil vprašati koliko pride odstranitev, ker mi je rekel, da če pušča zgornji štift, da se ga brez snemanja pumpe lahko potegne ven in zabije noter istega s tesnilom ali novega, samo s tem je problem lahko rešen ali pa bo puščalo še bolj, kar pa je potem edina rešitev odstranitev pumpe in popravilo le te.
Nek drug mehanik, mi je rekel, da je snetje in montoranje pumpe zelo zamudno in drago, tako rečeno dela za glavni servis + odmontaža in montaža pumpe.
Zato bi mi zelo prav prišla informacija, kateri mehanik bi to odstranil za neko zmerno ceno, če se menjava štifta ne bo obnesla oz. če se ne bom kar pri Jelenu potem zmenil, za ostranitev in kompletno obnovo pumpe.

Hvala
Zadnjič spremenil DukeML, dne To Apr 20, 2010 9:56 am, skupaj popravljeno 1 krat.
20VT
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: To Dec 06, 2005 1:13 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj

maš PM
DukeML
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: Če Feb 25, 2010 12:00 pm

Evo zadeva popravljena brezplačno :)

Na vseh servisih so mi rekli, da je potrebno pumpo sneti in jo obnoviti, torej cena od 250€ pa tja do 600€. So mi šle vsakič kar kocine pokonci.

Potem pa slučajno vprašam enega mehanika, ki kolegu občasno popravlja Citroena, če pozna koga, ki bi popravil pumpo. Ko je videl kje pušča je takoj rekel, da ne bom slučajno snemal pumpe, temveč naj se samo nov štift zabije notri, ker je dovolj dostopna zadeva.
Tako sem šel po nov štifr na Bosch servis blizu Kamnika, kjer mi je dal štift brezplačno :). Mehanik pa mi je samo star štift potegnil ven in zabil notri novega, brez tesnil in lepil, ker lahko zraven zalepiš batek v pumpi. Gre notri pa zelo na trdo, je tudi malenkost širši od starega.

Sedaj se vozim dober teden, pušča ne več in tudi vonja po nafti ni več.

Tako me je popravilo prišlo enega 6pack-a :)
DanijelSipek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 415
Pridružen: Po Apr 27, 2009 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trate

Da ne odpiram nove teme.
Tudi meni je začela puščati boch pumpa - smrdi mi v kabino ko sam hudič. Malo sem pogledal in sem opazil, da mi na bosch pumpi, na vrhu, ko prideta dve cevki v pumpo kar lepo kaplja ven - a je treba pumpo dol vzet al jo zamejnat, al se da zatesnit?

P.S. A je še kaj na lafi kaj mi bo crknalo, trenutno mam 190.000km - tolko v info, da oropam banko, da bom imel € za dele. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Slika
DukeML
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: Če Feb 25, 2010 12:00 pm

Preveri ali ti pušča pumpa ali cevka.
Lahko, da ti pušča samo cevka. Preveri če je prepereta ali da objemka ne tesni dovolj.

Jaz preden sem menjal štift sem še zamenjal cevko (strošek 20€) in dal namesto original objemke tako, ki se zašraufa, se mi zdi veliko bolj zanesljiva.

Drugače pa pri Alfi ti ni nikoli dolgčas, jaz imam za poštimati še lučko za AirBag, škripajočo zgornjo desno roko in grelec zadnje šipe mi ne greje.
Lučko za AirBag in grelec bom poskušal sam poštimati, sem se že malo pozanimal na forumu, roko pa bom poskušal samo namazati, če bo pomagalo.
DanijelSipek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 415
Pridružen: Po Apr 27, 2009 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trate

Sem se šel malo sam poigrat in našel napako. Sliko sem si sposodil, ker mi fotkič nagaja - hvala DukeML.

Pušča mi tam, kjer se prišraufa not. Sam prišraufal sem jo do konca pa spet drži. Sem pa to cevko vzel dol, in na tem mestu sploh ni kakih tesnil, samo navoj katerega naviješ v ohišje.

Slika
Slika
Uporabniški avatar
Guliver
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 56
Pridružen: Pe Mar 23, 2007 9:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dol pri Ljubljani--mal naprej

A vam je samo smrdelo po nafti ali se je tudi kaj poznalo na vožnji cukanje , vžiganje itd
DanijelSipek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 415
Pridružen: Po Apr 27, 2009 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trate

Vžigal pa šel je normalno, kadar sem se ustavil pri semaforju ali pa parkiral pa je v kabino ful prismrdelo po nafti. Pa seveda, madež na tleh. Je pa kar fajn curljalo. Zadeva je enostavno za popravit, cevka ze demontira in nanovo prišraufa v luknjo in to je to- cca. 10min dela.
Slika
DukeML
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: Če Feb 25, 2010 12:00 pm

Meni ni nič cukalo in tudi vžigal je lepo, samo smrdelo je po nafti in videlo se ja na vrhu pumpe da ven teče nafta.
Odgovori
  • Informacija