Čuden zvok v prostem teku - 1.9 JTDm 16V

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Aalfač
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr Avg 05, 2009 10:54 pm

Zdravo.
Pod prostim tekom se sliši še eno čudno žvenketanje,kot en glasn dizl.Mislm da zvok iz tistga dela kjer je klima pa mikro jermen,torej iz levga če se postavš pred avto.Ta zvok zgine nad 2000 obrati.Servis je biv glavni narjen pozimi,jermen,šponarji.Sam mikro jermen pa ne.Pa tud če mam klimo pržgano mi ne ropota nč bolj,tko da s tem ne bi smel bit nč narobe.Če mogoče kdo kej ve,al pa če je že mev kej podobnga bi prosu za kakšno informacijo.Motor je pa 1.9 jtd 16v.
Hvala že vnaprej za vaše odgovore
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

verjetno jermenica na glavni gredi, ali pa sponar
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Aalfač
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr Avg 05, 2009 10:54 pm

Crazy Alfista napisal/-a:verjetno jermenica na glavni gredi, ali pa sponar
Kolk pa kej pride jermenica,pa al se je sploh varno vozt s takim avtom
Uporabniški avatar
Jonas
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1850
Pridružen: Ne Maj 16, 2004 7:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Pri meni je bil na 156ki (1.8 TS) problem v pocenem nosilcu toplotne zascite, in sicer tisti, ki pride prisvasan na izpusni kolektor. V casu, ko se zadeva ogreva, je tudi pri meni nenormalno zvenketalo, ampak samo pod dolocenimi obrati, ko pride zadeva v resonanco. Kasneje, ko se je zadeva ogrela na normalno temperaturo, pa je ta nadlezen zvok izginil.
Preveri najprej to, preden se spustis v kaksne vecje menjave..

LP
Aalfač
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr Avg 05, 2009 10:54 pm

[quote="Jonas"]Pri meni je bil na 156ki (1.8 TS) problem v pocenem nosilcu toplotne zascite, in sicer tisti, ki pride prisvasan na izpusni kolektor. V casu, ko se zadeva ogreva, je tudi pri meni nenormalno zvenketalo, ampak samo pod dolocenimi obrati, ko pride zadeva v resonanco. Kasneje, ko se je zadeva ogrela na normalno temperaturo, pa je ta nadlezen zvok izginil.
Preveri najprej to, preden se spustis v kaksne vecje menjave..

LP[/quo
Bom pogledu,čeprov ne verjamem tud k mam avto ogret ropota.Sam sm pa opazu da mam ful mav hladilne tekočine,mogoče kej v zvezi s tem.
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Ce ropota tako kot je minimi v tej temi ponazoril s filmom...potem je jermenica:

viewtopic.php?t=18792&highlight=klenketanje

LP
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

kolk je varno nebivedu, ce pa je jermenica problem, pa bi jo zamenjal cimprej

jermenica je na gumi in guma dobi luft, potem trese, vibrira,...

ce spusti, ti vrze jermen dol od klime alternatorja pumpe-zunanji konec jermenice pa loh prileti kam in ti kaj potrga

pri gumi pgolej, ce se jermenica kaj trese oziroma ima luft
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Aalfač
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr Avg 05, 2009 10:54 pm

Glihkar še mav gledu okol mašine,pogledam olje so bli eni mehurčki gor(mogoče voda,zato tolk mav antifriza)a če mi je slučajno tesnilo glave šlo bi tud lahko kakšen nenormalen zvok avto spušču.Moram še pokrovček olja pogledat...
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Aalfač napisal/-a:Glihkar še mav gledu okol mašine,pogledam olje so bli eni mehurčki gor(mogoče voda,zato tolk mav antifriza)a če mi je slučajno tesnilo glave šlo bi tud lahko kakšen nenormalen zvok avto spušču.Moram še pokrovček olja pogledat...
Ce bi se voda in olje pomesala nebi bilo mehurckov ampak "maslo".

lP
Aalfač
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr Avg 05, 2009 10:54 pm

Creed napisal/-a:
Aalfač napisal/-a:Glihkar še mav gledu okol mašine,pogledam olje so bli eni mehurčki gor(mogoče voda,zato tolk mav antifriza)a če mi je slučajno tesnilo glave šlo bi tud lahko kakšen nenormalen zvok avto spušču.Moram še pokrovček olja pogledat...
Ce bi se voda in olje pomesala nebi bilo mehurckov ampak "maslo".

lP
To sm na šibki vidu,sej nism zihr sam k glih voda manka :-k
nnemod
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: Ne Dec 14, 2008 11:30 am

Pred kratkim sem tudi jaz menjal jermenico pri Sušniku v Besnici, me je pa stala 100 eur + delo 20 eur. Vendar s tem ropot vseeno ni izginil, tako da sem zamenjal še napenjalec jermena, ki je imel komaj 15 kkm, z menjavo le tega pa ne ropota več. Je bil pa napenjalec original, menjan pri pooblaščencu Podboršku v Kranju, tako da sem ga samo reklamiral. Očitno tudi originalni deli niso dobri...
Aalfač
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr Avg 05, 2009 10:54 pm

nnemod napisal/-a:Pred kratkim sem tudi jaz menjal jermenico pri Sušniku v Besnici, me je pa stala 100 eur + delo 20 eur. Vendar s tem ropot vseeno ni izginil, tako da sem zamenjal še napenjalec jermena, ki je imel komaj 15 kkm, z menjavo le tega pa ne ropota več. Je bil pa napenjalec original, menjan pri pooblaščencu Podboršku v Kranju, tako da sem ga samo reklamiral. Očitno tudi originalni deli niso dobri...
Ja,sej jest sm napenjalc tud menu.Sam ne vem točno sploh kva je,bom mogu do mehanika:)
DukeML
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: Če Feb 25, 2010 12:00 pm

AAlfač

A si kej poštimal glede ropotanja, imam namreč podoben primer. Začelo se je bolj z nedolžnim ropotanjem, vendar danes ni več tako nedolžno.
Aalfač
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr Avg 05, 2009 10:54 pm

DukeML napisal/-a:AAlfač

A si kej poštimal glede ropotanja, imam namreč podoben primer. Začelo se je bolj z nedolžnim ropotanjem, vendar danes ni več tako nedolžno.
Zaenkrat še nč.sam sm ba biv pr mehaniku pa je reku,da je jermenica od altenatorja fuč.Tko da ta teden,a mogoče kdo ve kolk pride jermenica????
DanijelSipek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 415
Pridružen: Po Apr 27, 2009 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trate

JAz sem menjal mikro jermen komplet z šponarji in je nehalo. Zgleda da ima kak šponar luft.
Slika
Odgovori
  • Informacija