Zamakanje / Voda v kabini - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
mikkaa145
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 990
Pridružen: Če Okt 21, 2004 6:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radenci
Kontakt:

imam manjšo težavo...
na sovoznikovi strani se mi na pragu nabira voda. nevem od kod pride, mislim pa da je kondens, saj sem vozilo pral z wapom pa te vode ni bilo...
ko odprem sovoznikova vrata na tla (zunaj) steče 0,5 - 1 dl vode. Če vrat ne odprem pa mi ta voda steče po pragu v notranjost vozila (na tla na sovoznikovi strani), kar pa ne more biti vredu :(
Gledal sem po tesnilu in je mokro samo na spodnji strani (prag) više gor ni niti kapljice..
bom poskušal tudi poslikat...

ideje ?
Poglejte v mojo trgovino: WWW.MSTYLING.NET
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

dihtunga na steklu zunaj je OK ?
Uroš
mikkaa145
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 990
Pridružen: Če Okt 21, 2004 6:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radenci
Kontakt:

sem vozilo pral z wapom pa te vode ni bilo...
očitno ja... :(
Poglejte v mojo trgovino: WWW.MSTYLING.NET
Uporabniški avatar
Boris18
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 111
Pridružen: So Avg 01, 2009 9:00 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Domžale

Že nekaj časa nazaj sem na forumu spraševal, kaj narediti, ko imaš za voznikom in sovoznikom mokra tla ko dežuje.
Po dolgem odlašanju sem se lotil odprave tega problema, saj me je zadeva res motila, mokro sem imel pod obemi zadnjimi tepihi ter sovoznikovim.
Po razdiranju sem ugotovil, da je imela moja Alfica na vratih (so dvojna), med plehom (ki ločuje vrata in notranjo tapeto) in zunanjim delom originalno namontirano tesnilo, ki sploh ni guma ampak nekakšna pena, ki razpada.
Le to sem potem na vseh vratih nadomestil s pravo samolepilno tesnilko, kot jo uporablja veliko nemških avtomobilov.
Od takrat naprej (minil je že kakšen mesec) ni ne duha ne sluha o vlagi kaj šele vodi v kabini.
Upam da sem kateremu pomagal, saj trenutno iščem še eno AR159 (pregledal sem jih že veliko) in vidim da imajo vse več ali manj enake probleme.
p.s. Vem da se je to pisalo tudi pod drugo temo, samo je ne najdem.
slehernik
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1116
Pridružen: So Feb 13, 2010 10:46 am

jap, meni so to pod garancijo odpravili na AC ( avto je bil tam 2 dni, da se je posusil), pa tudi pri Zegi je povedal, da je to tovarniska napaka. Z njegovimi besedami: na punktih zamaka. Sicer sta oba rekla, da je treba okoli praga razdret, nic o vratih. Imas kaksno slikico mogoce za pripopat?
Uporabniški avatar
Boris18
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 111
Pridružen: So Avg 01, 2009 9:00 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Domžale

Slikce žal nimam...sem bil preveč zagret za delo :)

Za to si moraš pa kar vzeti čas, pri meni sva dva delala cca. 3ure, je blo treba vse razdreti, posušiti in nato ponovno sestaviti.
(treba je pa zamanjati "dihtungo", ki je okoli pleha.
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Meni je tudi Zega uštimal, je pa zatesnil na vratih, ne pa na pragovih...

Ciao Alfista :mrgreen:

p.s. tema pa že obstaja
Slika
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

tudi pri moji se pojavlja podobna težava: po dežju se nabere kar precej vlage pri tepihu za voznikovim sedežem. ne samo, da je vlažno, kar precej mokro je vse skupaj. guma okoli vrat izgleda OK. kaj bi še lahko bil vzrok?
Uporabniški avatar
Boris18
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 111
Pridružen: So Avg 01, 2009 9:00 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Domžale

...kot sem ti opisal malo višje,... finta se skriva pod tapeto! Lp
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

hvala, se bodo na servisu s tem ukvarjali... me pa jezi, da se zlepa ne posuši tam spodaj pri teh temperaturah, zdaj je že nekaj dni vlažno. bo treba avto na sonce postavit :lol:
Uporabniški avatar
Boris18
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 111
Pridružen: So Avg 01, 2009 9:00 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Domžale

Ja da boš posušil boš mogel avto res dolgo met na soncu. jaz sem kar s fenom posušil. :D
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

Boris18 napisal/-a:Ja da boš posušil boš mogel avto res dolgo met na soncu. jaz sem kar s fenom posušil. :D
ja, pol se bo pa takoj naslednji dan spet ulilo :(
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

popravljeno viewtopic.php?p=302368#302368

je treba vrata razdreti in je s tem menda kar nekaj dela.
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

alex146 napisal/-a:popravljeno viewtopic.php?p=302368#302368

je treba vrata razdreti in je s tem menda kar nekaj dela.
očitno niso bila vrata kriva, ali pa so jih slabo popravili: avto spet zamaka:

viewtopic.php?p=304902#304902

kakšna ideja kaj bi še lahko bil razlog??
vučko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 151
Pridružen: So Jun 19, 2010 2:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

Moj problem z zamakanjem je identičen. Na sovoznikovi strani se na pragu pojavijo kapljice. To je zelo lepo vidno, ko v mokrem vremenu delaš ovinke in v desnih ovinkih se lužica, ki se nabira v kanalu med tesnilom, zlije po preprogi.

Imel sem malo več časa in pregledal zadevo. Najprej sem poiskal sledove ocejanja vode. Ti so bili lepo vidni na vratih pod zvočnikom. Nato sem snel oblazinjenje vrat, odvil plehnato zaščito in pripravil šprico od steleksa polno vode ter šprical.

Zadeva pa je sledeča:

Voda se po brisalcu (to je vodoravno zunanje tesnilo na stranskih vratih) zaradi naklona, pa tudi drugače, steka v smeri ogledala. Na mestu stika z vertikalnim tesnilom ponikne v vrata, ter se po robu šipe odceja na sponko pomika šip, na katero je privita šipa. Sponka je še tako nesrečno narejena, da se voda na njej odceja na stran notranjosti. Ko kapljica pade, pa pade na letev za pomik šip, ki je zopet tako nesrečno vpeta, da voda preko nje steče skozi odprtino za zvočnike, ki je v plehu , pod zvočnik, od tam pa se odceja na oblogo in po notranji strani vrat v kanal na pragu.

Začasna rešitev, da se ne bi vozili v podbornici je, da si z izolir trakom začasno prilepiš manjšo cevčico iz plastike na mestu pod zvočnikom, ki bo skrbela, da tesnilo ne bo tako dobro tesnilo in bo voda odtekala. Vrhnji rob cevi mora biti pod robom tesnila seveda.

Če mene kdo vpraša je to tipična konstrukcijska napaka vrat. Sicer sedaj rešujejo to s tesnili, morali bi pa vodi, ki pride po šipi spremeniti smer. To bi bilo izvedljivo z drugačno sponko, ki bi upoštevala stekanje vode in če že kaplja, naj kaplja proti zunanjemu plehu, na pa proti notranjemu in po vodilih za šipe.

Jaz imam trenutno rešitev s cevko in vode v kabino ni. Najprej pa bom probal zamenjat samo horizontalni brisalec, če bo še curilo pa tudi vse ostale. Je pa prvi avto v katerega mi zamaka, pa sem vozil tudi Diano in ni bilo problema (je silikon vse rešil) :D .
Odgovori
  • Informacija