Olje / tekočina servo volana - AR 159 / Brera / Spider

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

Danes sem se lotil preverjanja niojev vseh tekočin v avtu in dolil nekaj antifriza, ker je bil nivo blizu MIN. Celo sem šel na AT kupit liter Paraflu UPa, ker navodila pravijo,da naj ne bi mešal z drugimi (??).

Vprašanje pa je sledeče: pri kontroli nivoja servotekočine sem ugotovil, da imam rdečo tekočino in ne zelene. Takoj sem se spomnil pred kratkim prebranega na AO forumu http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-159" onclick="window.open(this.href);return false; ... y-red.html in me je malce zaskrbelo.

Skratka, lastniki 159-k: kakšno servotekočino imate? Rdečo ali zeleno? Ali je rdeča res tako problematična kot pišejo na AO?

Ne bi rad imel kakšnih težav z zloglasno volansko letvijo :? Ali naj grem menjati? Je bil pa avto letos pri Zegi na velikem servisu in bi mi bilo čudno, da ne bi zamenjali, če je zadeva res tako problematična. Avto je letnik 2007.

hvala
Uporabniški avatar
ramo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 313
Pridružen: Sr Maj 04, 2005 3:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Katero servo olje imaš nalito noter nima v nobenem primeru veze z okvaro volanske letve, ki se dogaja pri 159.
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

ramo napisal/-a:Katero servo olje imaš nalito noter nima v nobenem primeru veze z okvaro volanske letve, ki se dogaja pri 159.
kolegi na AO forumu menijo drugače.
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Neumnost jaz,dva moja prijatelja in tudi Sušnik ki ima alfa servis imamo rdeče servo olje in nihče nima problemo zaradi tega z volansko letvijo pa imamo vsi letnik 2007! Problemi z volanskimi letvami so imele predvsem letnik 2006 pa do nekje 07/2007 potem so vgrajevali druge letve!
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Sicer ni direktno povezano z 159, ampak vseeno, 147/156 imajo rdeče servo oljie.

Lp
vučko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 151
Pridružen: So Jun 19, 2010 2:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

Zeleno olje je bila rešitev za konstrukcijsko neustrezni servo sistem. Ne vem natančno zakaj in kako, vendar pa se je šlo za kavitacijo olja v pumpi pri nižjih temperaturh ter za napako v rezervoarčku olja, lahko tudi še kaj drugega v letvi sami.

Če imaš rdeče in "ne rjasto" in volan dela BP je vseeno bolje kot zeleno, pri čemer veš, da je "izvirni greh" avtomobila samo "provizorično" rešen, ne pa odpravljen.

Ti preveri samo nivo olja, da ne bo prenizek, ali pa previsok ter da imaš manšete na letvi cele.

Link do ITA foruma, kjer so o tem in o okrožnici Alfa Romeo servisnim delavnicam doktrorirali: KLIK
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

vučko napisal/-a:
Ti preveri samo nivo olja, da ne bo prenizek, ali pa previsok ter da imaš manšete na letvi cele.
tekočina je lepe svetlo rdeče, skoraj roza barve :lol: sega pa do MAX oznake
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Potem je vse ok ne skrbi!
Uporabniški avatar
SJ
Alfist
Alfist
Prispevkov: 272
Pridružen: Po Mar 07, 2011 11:00 pm

Po preverjanju tekočin v svojih Alficah, sem opazil, da je na eni nivo servo tekočine malo pod MIN. Preveril sem barvo tekočine in mi ni čisto jasno...
1.jpg
1.jpg (41.94 KiB) Pogledano 1664 krat
Na levi strani je jasno vidna rdeča servo tekočina iz 159 2.4, letnik 2007. Na desni je iz 159 2.0, letnik 2010. Po navodilih bi morala biti to zelena. Je na desni strani zelena tekočina?



Edit: Premaknjeno v že obstoječo temo ...
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Odpri pokrov motorja in na spodnji strani havbe imaš veliko nalepko na kateri je napisana vrsta servo tekočine (med drugim).

GI/E je rdeča.
GI/R je zelena sintetična.
Odgovori
  • Informacija