DIY: Lepljenje registrskih tablic na avto

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Jaz sem dal v OBiju za teso okoli 5€, je pa res da je najmanjša pakunga 1.5m. :)

Na sliki je podlepljena prednja tablica. Drži ko satan. Glede na to da s ti pa celo tablco polepu... če ti bojo hotl ukrast tablce bojo mogl skupi z odbijačem. :lol: :mrgreen:
Uporabniški avatar
gandalf
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Če Mar 08, 2007 10:54 am

Kaj pa sprednji odbijač 156-ke? Se da ukrivit tolko tablica (pri 156-ki je bolj ukrivljen kot pri 159...?)?
Top Gear Magazine: It is easy for enthusiasts to love Alfas - these beautiful, charming Italians who wear their eccentricities like items of delicate, tasteful jewellery.
Uporabniški avatar
bibi156
Alfist
Alfist
Prispevkov: 334
Pridružen: To Maj 20, 2008 10:16 pm
Vozilo: 156 1.6 TS
GTV 2.0 V6
147 1.9, 8v
159 1.9 jtdm
Kraj: Ljubljana

Tkole zgleda na moji, res drži zelo dobro,tablica se pa da lepo ukrivit tako da ni panike.
Slika
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Jaz sem pa za lepljenje tablic zmer uporabljal Patexov obojestranski trak je takšen prozoren in drži ko pes , pri bivšem avto sem imel nesrečo je celo tablico zvil in potem ko sem jo dol vleku je bila skor okrogla da sm dobu dol je rekla na občini če me je tramvaj zbiu :D
Uporabniški avatar
28282
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 76
Pridružen: Pe Nov 13, 2009 12:55 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

gandalf napisal/-a:Kaj pa sprednji odbijač 156-ke? Se da ukrivit tolko tablica (pri 156-ki je bolj ukrivljen kot pri 159...?)?
na 156 FL je še kar zaj*, je odbijač kar konkretno okrogel. vertikalno in horizontalno zvit. ampak z rokama, kolenom in stegnom se da tablico prav fajn zmodelirat. :mrgreen: nežno in potrpežljivo in počasi.
po mojem si je dobro tudi malo označit prej, kje točno bo zalepljena - ko si blizu namreč "naravnost" zgleda drugače, kot ko pogledaš od dlje.
_________________
*Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
*Volvere, everything that rolls
Uporabniški avatar
De Marco
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 232
Pridružen: Po Jun 14, 2010 8:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

če jo je meni uspelo zalepiti brezhibno, brez odstopanj, točno po krivini odbijača na GT-jki jo bo tudi vam uspelo na ostlaih alfah...ker pri GT so res krivine da se ti zmeša :) :) sm se kar nekaj časa hecal z njo..ampak je bilo vredno truda... zgleda fantastično. :P
cuore sportivo
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Točno to kaj sem rabil.
Hvala.
RED_line
Alfist
Alfist
Prispevkov: 267
Pridružen: Če Mar 18, 2010 11:18 am

imate pa še eno drugo opcijo, ko se da gor nastavke in zatakne tablico. ni videt kot okvir in ni videt kot da je zalepljena. je recimo kakšnih pol centimetra od karoserije. to je tudi ena opcija in tudi ne izgleda slabo
Odgovori
  • Informacija