ABS / VDC / EBD System Failure

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Pred kratkim sem dal mehaniku za menjat vse 4 zavorne diske, ene roke in pa mali servis.
Vmes je ugotovil, da pušča servo boben, tako da sem zamenjal še to. Ko pa sem se vozil domov, se mi je prižgala lučka za VDC failure, kateri so se pridružile še ABS in EBD napaki...
Ko sem pripeljal danes nazaj avto sva ugotovila, da je bilo treba poravnati pedal zavore, a še vedno je na testerju javljal napaki "rele ventila" in pa napaka pumpe. Jaz bi rekel, da je verjetno rele v ABS enoti šel, ko sem klical na Zego (jutri sem zmenjen za servis) pa so mi rekli da se ne dobi bolj posebej kosa kot pa posebej elektroniko in pumpo.
Jutri grem torej verjetno tja, da mi potrdijo kaj je narobe, samo kaj pa potem? Nova enota je verjetno draga kot prasica, mene je pa že ta servis fino udaril po žepu. Se da to odpreti in menjati rele, ter če ja, kje bi to lahko dal naredit?

Mehaniku pa ne morem več dosti težit ker mi je že tako šel precej na roko in še celo dal precejšen popust, da ni bil še hujši finančni udarec..
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Ponavadi je bil pri teh ABD/VDC napakah kriv slab akomulator, sam glede na to da ste prikljucil na tester...kaj vem. Je mozno da je je zjebal kak ABS senzor ko je menjal diske? Ceprav "rele ventila" nima nobene veze z ABSom.

Ugibam...bluzim...mogoce pa pomagam
LP :mrgreen:
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

V 99% takšnega opisa napake na forumu je bil kriv akumulator.
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Akumulator mogoče.. samo malo dvomim, da je postal slab ravno, ko so bili diski in tisti boben menjani, poleg tega pa še oprana ABS centrala z vapom...
Na angleških forumih sem tudi videl, da se da zgodit, da odpove ta rele zaradi vlage, samo ni nobenih navodil kako se to menja.. samo nekdo je nekje rabljenga kupil.
No saj danes se mi do Lj ni nič prižgalo... bomo vidli kako bo jutri in pri Zegi...
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Pri meni je bil isti problem ko sem aku menjal.Na koncu so pri Vaitu ugotovili da se je pri varovalkah snel nek konektor in to je bilo to :wink:
"I cant" is not an option !
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

svabo napisal/-a:Pri meni je bil isti problem ko sem aku menjal.Na koncu so pri Vaitu ugotovili da se je pri varovalkah snel nek konektor in to je bilo to :wink:
Ja, potem so mi pri Zegi menjali varovalko, samo je tip rekel, da po njegovo se centrali malo zmeša, če prižgeš avto, če še lučke motorja niso ugasnile (kar sem res redno počel), potem pa kako napako javi.
No, zaenkrat je res še vedno vse ok, čeprav sem po tistih ovinkih domov kar dobro preskušal zavore :oops:
mode|
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Dec 06, 2010 5:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana - Velenje

pozdravljeni!

danes sem odpeljal svojo Alfo GT na tester, ker mi ABS / VDC in stalno prizgana lučka na stikalu ASR pošteno para živce.. najprej sem pogledal kontakte v škatljici nad akk. kjer so varovalke.. vse spucal.. namazal zWDjal.. avto drugače normalno vžge, je pa res da je prvi original akk 2005. ko je šel avto na tester je pokazalo samo eno napako in sicer

>> FRH speed sensor, wiring error <<

senzorji za abs so drugače na vseh kolesih popolnoma brezhibni.. ko se napaka zbriše iz testerja, se takoj ponovno vklopi. Neki sem sicer razmišljal o nakupu novega akk, mogoče je kapaciteta oslabela in je zaradi začetnega zagona premal energije.. sam če ima kdo kaksne izkušnje ali če kdo misli da je lahko kaj drugega krivega, bom z akk počakal.. je pa le 80eur.

hvala in LP Marko
Uporabniški avatar
asedmak
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 159
Pridružen: Po Dec 14, 2009 3:04 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Juršče

Imel sem težave z VDC tudi sam, ko sem avto kupil se mi je nonstop prižigalo in vendar sem vedno avto ugasnil, vzel ključ ven in ponovno užgal, nato je delalo narmalno.

No potem se je po menjavi gum, kajti nisem imel predpisanih pnevmatik to piskanje ustavilo.

Ravno včeraj pa mi je spet po dolgem času javilo, tako da sem spet avto ugasnil in nazaj užgal in je delalo.

Danes ni mi nič javilo. Mi ni jasno kaj povzroča to ampak očitno ima alfica svoje muhe :D

Upam da se bo to javljanje nehalo :)
Slika FOR EVER and EVER :)
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

@mode|: Bo nekaj z ABS senzorjem oz. kabli očitno. Preko njega se namreč meri hitrost, pravtako pa je ABS glavna stvar pri delovanju VDC-ja.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
mode|
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Dec 06, 2010 5:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana - Velenje

problem je tud.. ko sm nek na googlu zasledil.. da pač javi to napako, ni pa nujno da drži kar piše.. gospod k mi je dal na originalni Alfin tester.. pravi da so ABS senzorji uredu.. na avtomobilizmu ali celo na tem forumu sm pa prebral, da je problem pri alfah kar se elektronike tiče in padec napetosti pri nizkih temp. in slabem akk.. v petek ga pelem na Brnčičevo,LJ podjetje Velog.. da mi izmerijo če je akk uredu.. na njihovi strani pa pišejo vse info o le teh, in tudi, da je povprečna starost 4leta.. moj je 5let ze.. srčno upam da bo to to, ker sm optimist zarad tega ker že 90% ljudi piše da je ob menjavi akk napaka odpravljena.. po drugi strani pa.. zakaj speed sensor error.. kablovja je po avtu tok da te srat prtisne.. bom pa ob prvi priliki pogledal če je od tega senzorja do ABS centrale kaksn slab kabelček.. skoda je edin to.. da je vse na avtu zvezan na 2 lučki.. pol se ti przgeta pa ne ves kje kaj zakaj..
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Ne sekiraj se. Če ti zavore primejo je OK. :mrgreen:
Men že cel teden blenda VDC, ABS in EBD sisem failure. pomoje so krivi zavorni diski, ker so takni že kot pleh od piksne piva #-o .
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Samo mraz ga jebe ko bo topleje bodo težave izginile!
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Pač vsake toliko časa malce zapiska, ko vžgeš avto, ne sekiraj ABS, ASR in VDC kljub temu delujejo :wink: :mrgreen:

Če bi bilo kaj narobe izmed zgoraj opisanih sistemov, bi ti v števcu konstatno gorele lučke.
mode|
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Dec 06, 2010 5:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana - Velenje

..no stvar je sledeča.. zamenjal akumolator in sicer od EXIDE (tudi v originalu) FULMEN FORMULA XTREME 77Ah 760A.. tiste zgodbice o 90% da je kriv akk, mam očitno jaz tisto smolo da moram drugi teden k avto elektriku in še 1x na tester..
lizard napisal/-a:@mode|: Bo nekaj z ABS senzorjem oz. kabli očitno. Preko njega se namreč meri hitrost, pravtako pa je ABS glavna stvar pri delovanju VDC-ja.
tako da ima lizard verjetno prav.. no vsaj upam.. senzor, kabli ali pa ležaj.. bomo vidli kaj bo stric drugi teden povedu..
mode|
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Dec 06, 2010 5:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana - Velenje

ivica21 napisal/-a:Zamenjaj akumulator pa ne bo vec napake.Alfa ima tok obcutljivo elektroniko in mali padec napetosti povzroci razne napake na senzorjih.
Pozdravljen.. ravno zadnje dni se borim za odpravo le te napake.. bil sem v upanju glede na to da sem prebral na večih forumih, tudi tujih, da ne napaka odpravi z akk.. moj je bil se prvi orig. se pravi 5leto, 70Ah 400A.. zagonska moc mu je padla na manj kot 300A.. sem zamenjal z 77Ah 760A.. Napaka ostala.. tako da verjetno bo res kakšen ABS senzor, kakšn kabel kje, elektroniko bo treba preverit ali pa kakšen ležaj zna biti dostikrat kriv za ves ta lightshow v kabini.. je pa tako, da 2dni nazaj je na testerju pokazal "FRH speed sensor, wiring error" ampak mi je en avtoelektrik zaposlen na uradnem servisu reku, da bo verjetno nekaj od zgoraj naštetega..

..začelo se je pa tako.. lepega mrzlega jutra, in sem pač mislil da zima nardi svoje.. ko zrihtam sporočim kaj in kako je bilo v mojem primeru..
Odgovori
  • Informacija