Predelava Twin Spark na plin / LPG

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

cena plina je zacela nenormalno narascati. Ko sem dal predelat dobro leto natzaj, je bil plin po 53 centov, zdej je pa 82. No, razen na verovskovi :)
Kar pa se tice mnozocne predelave na plin: ni strahu, da bi se razbohotilo v slo zaenkrat. Ko sestejes vse skup, pa zraven se potencialne probleme ter plinske servise, se splaca samo na avtomobilih z vecjo porabo/vecjimi motorji. Ce bi mel avto z 1.2 motorjem, niti slucajno ne bi razmisljal o tem.
Razen se das enega novega predelat pa vozis dolga leta...
Zmrda
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: Sr Jan 26, 2011 8:44 am

Zdravo. Zanima me kam ste dali rezervoar za plin pri 147. Namreč pri rezervni gumi je zelo malo placa.

lp
Uporabniški avatar
GEISTERFAHRER
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1389
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

Si bom vzel cajt in bom poslikal jutri. Mam rezervoar v prostoru za rezervno gumo, volumen 51L. Najdražji plin ma Petrol (82centov), sledi OMV (79,1) tukaj naredim z enako količino več km, najcenejši je pa pri Agipu (cca. 70centov), ob priliki tankam tam. Za TUŠ Oil pa ne vem, če ga majo sploh, nisem šel gledat.
Slika
Alfa Romeo, za dušo in telo!
Uporabniški avatar
gandalf
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Če Mar 08, 2007 10:54 am

Si zadovoljen z avtonomijo takega rezervoarja?
Top Gear Magazine: It is easy for enthusiasts to love Alfas - these beautiful, charming Italians who wear their eccentricities like items of delicate, tasteful jewellery.
Uporabniški avatar
GEISTERFAHRER
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1389
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

Zadeva je res zlo eleganto speljana. Volume rezervoarja je 51L, vendar več kot 39 litrov ne gre not, ker se filanje plina avtomatsko ustavi, ko volumen doseže 80% (raztezanje plina rabi svoj prostor). S 39 litri naredim med 350-400km. V prostem teku je mašina v kokpitu skoraj neslišna, tek motorja na plin je zlo zlo miren. Super zadeva, priporočam.

Refill super priročno vgrajen zraven dovoda za bencin.
Slika

Prtljažni prostor
Slika

Rezervoar
Slika

Snet zaščitni pokrov; ventili in elektronika
Slika

Vgrajeno v Italiji
Slika

LED indikator količine LPG-ja ter stikalo za preklop na plin ali bencin. Avto avtomatsko preklopi na plin, ko doseže mašina nekje delovno temp. 1-2min, ko je topel preklopi še prej.
Slika

Zgoraj se vidi speljana napeljava do injektorjev.
Slika

Uparjevalnik
Slika
Slika
Alfa Romeo, za dušo in telo!
Zmrda
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: Sr Jan 26, 2011 8:44 am

GEISTERFAHRER hvala. A mogoče veš kakšen je rezervoar. Ker je pri moji 147ki taka čudna stopničasta luknja za rezervno kolo in me skrbi da nebi šel 51l rezervoar notri.
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

@Geisterfahrer, kdo ti je montiral in čigav sistem imaš ?
Uroš
Uporabniški avatar
GEISTERFAHRER
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1389
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

Uroš, na etiketi ti piše kdo in kje.
Slika
Alfa Romeo, za dušo in telo!
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

#-o thanx !
Uroš
Uporabniški avatar
GEISTERFAHRER
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1389
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

Sistem je pa od iMEGA S.r.L.
@Zmrda; vgrajen mam tipski rezervoar za AR147.
Slika
Alfa Romeo, za dušo in telo!
Zmrda
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: Sr Jan 26, 2011 8:44 am

GEISTERFAHRERi Mogoče veš ceno in kje bi se dalo rezervoar dobiti. Kontaktiral sem že Imego sedaj pa čakam odgovor.
Hvala
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Ta rezervoar ki je na sliki je od plina :roll:(tam kjer je običajno rezervna guma) ,od bencina je pod zadnjimi sedeži :roll:
REs elegantno narejeno,ker nekateri imajo kar v prtljažniku rezervoar kot woofer in dosti prostora vzame,tole je pa res lično narejeno =D>
"I cant" is not an option !
Uporabniški avatar
gandalf
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Če Mar 08, 2007 10:54 am

svabo napisal/-a: REs elegantno narejeno,ker nekateri imajo kar v prtljažniku rezervoar kot woofer in dosti prostora vzame,tole je pa res lično narejeno =D>
Velikost in namestitev rezervoarja je odvisna predvsem od potreb uporabnika. Vsaj meni je bilo dano na izbiro, kak velki rezervoar bom imel. Sicer sem tudi sam izbral popolnoma enakega (51l v prostoru za gumo) vendar vedno bolj dvomim v svojo izbiro. Pri km, ki jih delam, moram tankat najkasneje vsake 3 dni(380-400km avtonomije) in sem se že resno zaćel spraševat, če ga nebi zamenjal za večjega kljub Izgledu "soda" v prtljažniku.
Top Gear Magazine: It is easy for enthusiasts to love Alfas - these beautiful, charming Italians who wear their eccentricities like items of delicate, tasteful jewellery.
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

Zanima me, če je kdo na forumu oz. če kdo koga pozna, ki ima predelan twin spark motor na plin (po možnosti 147, 156). Se to da, so kakšni problemi, kakšen je strošek vgradnje, poraba, kdo je vgrajeval, itd.
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
Uporabniški avatar
alfistaV6
Alfist
Alfist
Prispevkov: 364
Pridružen: To Nov 22, 2005 10:04 am

Vem, da je bila ena 155 zadnji letnik z že novim motorjem iz 156 predelana na plin. Predelal jo je kar italjan. Bila pa je (oz mogoče še vedno) iz Otočca.
Ah, nč ni važn, sam da je alfa zravn:)
Odgovori
  • Informacija