težave po čipanju

Izgled Alfic, povečanje moči
tyger
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Če Dec 06, 2007 7:01 pm

Zdravo!
Imam alfo 156 1.9 140hp in po čipanju se mi avto meče v zalilni režim, ampak tam 4,5,6 prestava ko ga pritiskaš do konca, skratka ni nekega zaporedja engrat mi ga je vrhlo že tudi v tretji prestavi ko sem se peljal v hrib. Tester pokaže stalno prevelik tlak turbine. Smo očistili grlo, zamenjali senzor pritiska turbine in podobno, vendar vedno isto. A je imel kdo že podobne težave in kje iskati rešitev?
Tyger

Turbo je zakon!
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

Resitev je v pravilnem cipanju vecinoma. Sploh ce se ti to ni prej dogajalo.
Ce se je pa ze prej pa se ne cipa in se najprej odpravlja napake.
Meni se dozdeva, da limiter ni povisan in ko ga preseze dobis napako.
alfa156romeo156
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 117
Pridružen: Če Okt 20, 2011 7:26 am

in kakšna je razlike pred in po čipanju? kje si čipal? LP
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

tyger napisal/-a:Zdravo!
Imam alfo 156 1.9 140hp in po čipanju se mi avto meče v zalilni režim, ampak tam 4,5,6 prestava ko ga pritiskaš do konca, skratka ni nekega zaporedja engrat mi ga je vrhlo že tudi v tretji prestavi ko sem se peljal v hrib. Tester pokaže stalno prevelik tlak turbine. Smo očistili grlo, zamenjali senzor pritiska turbine in podobno, vendar vedno isto. A je imel kdo že podobne težave in kje iskati rešitev?
Kontaktiraj uporabnika TribesMana ,on ti verjetno lahko pomaga!
tyger
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Če Dec 06, 2007 7:01 pm

Zdravo!
Ne prej se to ni dogajalo. Sem pa najprej čipal v slovenij in se je to dogajalo, ko nismo našli napake smo dali nazaj orginalen program. Nato sem šel čipat v avstrijo in se je ponovilo isto, sicer ne takoj. Ja razlika je bila po čipanju, avto je dosti bolj odziven. Nisem več siguren kaj bi zezalo, smo očistili grlo, egr ventil vse je bp, tudi senzor pritiska turbine je bil drugi in isto. Zanimivo pa to, da z orginal programom pa ga ni metalo ven. Mi pa je predhodni lastnik povedal, da ko je on kupil ta avto se je metalo v zasilni rezim tudi z orginal programom, potem pa so samo očistili turbino in je bilo ok. Tako da trenutno nimam več idej.
Tyger

Turbo je zakon!
turko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 536
Pridružen: Po Sep 13, 2010 5:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

alfa156romeo156 napisal/-a:in kakšna je razlike pred in po čipanju? kje si čipal? LP
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?t=118

beri tole ;)
ALFA JE HOBI, HOČEŠ ALI NOČEŠ
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

tyger napisal/-a:Zdravo!
Ne prej se to ni dogajalo. Sem pa najprej čipal v slovenij in se je to dogajalo, ko nismo našli napake smo dali nazaj orginalen program. Nato sem šel čipat v avstrijo in se je ponovilo isto, sicer ne takoj. Ja razlika je bila po čipanju, avto je dosti bolj odziven. Nisem več siguren kaj bi zezalo, smo očistili grlo, egr ventil vse je bp, tudi senzor pritiska turbine je bil drugi in isto. Zanimivo pa to, da z orginal programom pa ga ni metalo ven. Mi pa je predhodni lastnik povedal, da ko je on kupil ta avto se je metalo v zasilni rezim tudi z orginal programom, potem pa so samo očistili turbino in je bilo ok. Tako da trenutno nimam več idej.
Kot sem ti že napisal kontaktiraj uporabnika TribesMana,ker če ti kdo tuki gor lahko pomaga glede čipanja je to on,ker se res razume v te stvari in je čipal že veliko alf na tem forumu in za nobeno ne vem,da bi bili po njegovem čipanju problemi! :wink:
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

Tako je, slab program je nalozen in zahtevaj reklamacijo.
Tribesman obvlada, ni pa edini ;)
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Nekdo je nekaj kapitalno zajebal sem skor 95%... bi bilo vredno pogledati kako je avto čipan... :)

Če je metalo v zasilni način že z original softwareom, potem je pa itak en kup možnosti kaj je narobe...
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

coolbits napisal/-a:Tako je, slab program je nalozen in zahtevaj reklamacijo.
Tribesman obvlada, ni pa edini ;)
No comment!
The facts speak otherwise!
jaka_speed
Alfist
Alfist
Prispevkov: 313
Pridružen: So Jan 16, 2010 9:46 pm

Jaz sem svojega Megana čipal pri Tunerc-u pred pol leta..Iz 106 KM na 120 KM in navor iz 240Nm na 280 Nm.Vse zmerjeno na valjih prej in potem.Avto je čist drug,poraba manjša pri enaki vožnji.Skratka sem FUL zadovoljen.Do sedaj se ni pokazala ena sama hiba.
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Zakaj ga nisi čipal na 240KM, potem bi avto dejansko nehal pit. :mrgreen:
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

Si lahko še bolj nesramen? Človek se nekaj trudi pa nekaj plača, ti ga pa potem tako zmerjaš? S tem kažeš odraslost mim grede.

:lol: :lol:
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

:lol: :lol:
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

jaka_speed napisal/-a:Jaz sem svojega Megana čipal pri Tunerc-u pred pol leta..Iz 106 KM na 120 KM in navor iz 240Nm na 280 Nm.Vse zmerjeno na valjih prej in potem.Avto je čist drug,poraba manjša pri enaki vožnji.Skratka sem FUL zadovoljen.Do sedaj se ni pokazala ena sama hiba.
Za celih 15 konjev si čipal a ni to mal malo, sploh pa da je avto čist drug sicer pa važno da si ti zadovoljen
Odgovori
  • Informacija