Potovalni računalnik/ LCD/ Multifunkcijski zaslon - AR 156

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Gricko napisal/-a: ne bluzi!!

1 FL je bila notranjost, zunanjost je enaka!
2 FL je zunanjost + par malenkosti v notranjosti!

In LCD pro FL2 je malenkost drugačen (nižji) kot v FL1.....zato je tudi ohišje z zračniki malenkost drugačno in tudi izpisi na LCDju so drugače razporejeni!!!

torej najdite razbito alfo 156 FL 2 , poberite ven komplet LCD z zračnikom, zmontirajte in =D>

over and out!
Saj za FL 2 sm mislil. Pa iz prve roke res ne vem.. tole informacijo sem na angleškem forumu zasledil. Če ni res se opravičujem, da širim krivo vero. Če dobim kakega v roke pa definitivno preverim in sporočim.
Uporabniški avatar
Dugzy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne Nov 20, 2011 2:57 pm

Da spet malo obudim tole temo. Sem nov lastnik Alfe Romeo 156 in imam problem z LCD ekrančkom.

Sedaj, ko je mraz se mi LCD ekranček sploh ne prižge, to se mi dogaja ponavadi zvečer, čez dan ko temperature popustijo deluje ekranček normalno, le številke se slabše vidijo, ko avto dlje časa laufa (kot sem lahko prebral je to Alfin problem z LCD ekrančkom)...
Najbolj čudno pa je, da se mi ekranček prižge, ko se temp. vode segreje na 60 stopinj.

Drugi problem pa je, da se mi temp. vode ne dvigne na več kot 65 stopinj in kot sem lahko prebral na forumu je po vsej verjetnosti crknil termostat.

Torej sta mogoče ta dva problema lahko povezana, je že kdo imel podoben problem ??? Ali mogoče tiči problem kje drugje ??

Kakršnakoli pomoč bi mi prišla še kako prav.

Lp
Danilo85
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Mar 24, 2011 10:05 pm

Dugzy imam enak problem kot ti..., le da se mi LCD prižge že samo če je avto parkiran kako uro na soncu. Zanimivo je da se niti sama osvetlitev display-a ne vključi. Če ima kdo kakšen predlog kaj storiti kar na dan z njim :).

Hvala
Leone
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: Če Nov 03, 2011 12:31 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Danilo85 napisal/-a:Dugzy imam enak problem kot ti..., le da se mi LCD prižge že samo če je avto parkiran kako uro na soncu. Zanimivo je da se niti sama osvetlitev display-a ne vključi. Če ima kdo kakšen predlog kaj storiti kar na dan z njim :).

Hvala
Jaz imam nasproten problem, ki je - glede na pisanje v forumu, veliko pogostejši. LCD display se vidi le, ko je hladen; to je pozimi in dokler ne prične delati gretje; in pa poleti, ko klima dovolj ohladi ohišje LCD-ja.

Sicer pa je član foruma "matmar" (in drugi na istem forumu) v juliju in avgustu letos opisoval, da se zadeve ne da popraviti; da pa je ekranček mogoče naročiti preko spleta - vse skupaj za cca. 100 EUR (nov stane 400). Druga možnost je premontaža iz drugega avta; a tu ni nobene garancije, da ti bo tak rabljen deloval. Lahko ima isto napako, pa tudi teh modelov 156-tke z ekrani ravno ni veliko.... Predlagam, da se povežemo, tisti ki imamo namen svoj ekran zamenjati, in jih naročimo....
Uporabniški avatar
Dugzy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne Nov 20, 2011 2:57 pm

Se pravi je gotovo edina rešitev zamenjava LCD ekrančka ?? Našel sem tudi stran kjer novega prodajajo za 70€, poštnina pa mislim da je 7€...
Leone
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: Če Nov 03, 2011 12:31 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Dugzy napisal/-a:Se pravi je gotovo edina rešitev zamenjava LCD ekrančka ?? Našel sem tudi stran kjer novega prodajajo za 70€, poštnina pa mislim da je 7€...
Seveda, edina rešitev je menjava LCD ekrančka, enako so mi povedali na servisu Petrovčič v MB - le da oni vgrajujejo samo originalne (za 400 EUR). Če stane nadomestni 70.- plus poštnina, je to poceni. Nam pošlješ link ?
156 gta
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 181
Pridružen: Sr Nov 17, 2010 12:13 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana
Kontakt:

tudi mene zanima ekranček,enak problem,ko je avto hladen dela,ko pa je segret vse zgine..

prosim za link

Boštjan
surfer
Uporabniški avatar
Dugzy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne Nov 20, 2011 2:57 pm

Če še kdo rabi link naj mi piše na ZS ;)
turko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 536
Pridružen: Po Sep 13, 2010 5:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Dugzy napisal/-a:Če še kdo rabi link naj mi piše na ZS ;)
saj ga lahko tukaj z nami delš ;)
ALFA JE HOBI, HOČEŠ ALI NOČEŠ
Uporabniški avatar
Dugzy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne Nov 20, 2011 2:57 pm

Aha... nisem vedel ali lahko limam linke tudi tukaj ali ne :)

http://diyspareparts.net/alfa.html
Uporabniški avatar
Dugzy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne Nov 20, 2011 2:57 pm

Če bi še kdo v kratkem naročil LCD, naj se javi v tej temi, ker mislim, da bi lahko dobili še popust, če jih naročimo več skupaj :)
156 gta
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 181
Pridružen: Sr Nov 17, 2010 12:13 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana
Kontakt:

tako,danes sem vplačal ekranček iz linka (BTW AvtoTriglav cena 800eur+),ko dobim in zmontiram javim če sploh dela:)
surfer
turko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 536
Pridružen: Po Sep 13, 2010 5:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

156 gta napisal/-a:tako,danes sem vplačal ekranček iz linka (BTW AvtoTriglav cena 800eur+),ko dobim in zmontiram javim če sploh dela:)
z kje si ga potem vzel??
ALFA JE HOBI, HOČEŠ ALI NOČEŠ
156 gta
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 181
Pridružen: Sr Nov 17, 2010 12:13 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana
Kontakt:

dva posta nazaj je dal dugzy povezavo na en webshop,poreklo Madžarska...
surfer
Leone
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: Če Nov 03, 2011 12:31 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

156 gta napisal/-a:dva posta nazaj je dal dugzy povezavo na en webshop,poreklo Madžarska...
Si ga že naročil in boš ga kar sam zmontiral? Jaz ga še nisem naročil; je Duzgy izvedel, da se dobi popust, če nas je vsaj 5 (zdaj sva ostala dva...)
Odgovori
  • Informacija