Pomoč in nasveti pri nakupu avtoakustike - AR 156

Vse kar se tiče avtoakustike
Odgovori
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Bojanxe napisal/-a:@Mastr, vidim da si kr profi na tem področju...

Naj poudarim, da če bo igralo brez šumov, s spodobnim basom (za amaterski sistem moja pričakovanja niso visoka) bo za mene čisto v redu.
Laskaš mi - hvala, vendar sem svetlobna leta stran od profija 8)

Ne vem zakaj bi med prevajanjem šumelo? Če je vse prav zvezano ne sme biti nikakršnega šuma (razen, če je kakšen slab posnetek :lol: )...

Sem te pa nekaj pozabil vprašati:
- kateri Blaupunktov amp imaš?
- so stock zvočniki trenutno priklopljeni na ta amp?
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Tale ojačevalec imam v avtu:
http://caraudioempire.com/avtoojacevale ... pr-1147073
Nanj je pa priklopljen stari sprednji sistem.

Z žalostjo pa moram povedat, da bodo finance, namenjene nakupu avtoradia in zvočnikov, šle v državno blagajno. Sem dobil lepo razglednico v nabiralnik, 300€+3pike. =D> hehe...nimamo kej.
Tako da bo nakup še malo počakal.
Še vedno pa lahko pišete predloge in linke lepite. Mogoče pa še komu prav pride ta tema, bom spremenil naslov teme, da se bo vedelo o čem teče debata.

Lep pozdrav,
Bojan
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Bojanxe napisal/-a:Tale ojačevalec imam v avtu:
http://caraudioempire.com/avtoojacevale ... pr-1147073
Nanj je pa priklopljen stari sprednji sistem.
Potem bo tvoj izbor zvočnikov komaj kaj pripomogel k SQ, le bolj glasno bo igralo, kar pa bo preprečevalo brnenje vratne tapete.
Še 1x poudarjam:
MaStr napisal/-a:Najprej zamenjaj avtoradio. S to potezo boš precej pridobil pri kvaliteti zvoka. Mogoče se boš glede nakupa novih zvočnikov celo premislil ;) Mogoče/verjetno je bolje dati kakšen € več v radio.....

Pri zvočnikih do 100€, priklopljeni na radio, boš zelo težko oz. zelo malo pridobil na zvočni sliki. Kot že rečeno: najprej zamenjaj radio.....

Zelo priporočljiva je tudi izolacija vrat (manj šumenja iz zunanjosti, vratne tapete ne brnijo, bas lepše zaigra,...)
Kot si tudi sam omenil...:
Bojanxe napisal/-a:Je moj voz postal bolj družinski in me boljša polovica takoj postrani gleda, če hočem kaj preveč nažigat :lol:
...ne iščeš glasnega, ampak bolj kvaliteten sistem, za to pa lahko poskrbijo le zvočniki malce višjega cenovnega ranga.

Torej, ko bo nova zaloga cekinov najprej zamenjaj radio, izoliraj vrata in če ti bo vse to nudilo premalo, greš naprej...


PS: Hvala, ker pomagaš polniti državni sklad :mrgreen: :mrgreen:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Chuck
Alfist
Alfist
Prispevkov: 331
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 1:22 pm
Vozilo: 2002 Alfa Romeo 1.9JTD
Kraj: Sevnica-Krško

Ma če se greš melo bolj SQ takoj porabiš goro denarja.

@Bojanxe: Drugače je pa za upgrade tale Blaupunkt ojačevalec čisto dober. V bridgu požene kater koli sprednji sistem. Ampak naj bo radio prva investicija.

@MaStr: Tudi jaz sem svoje velocity najprej poganjal z 2x280Wrms ampak so ob pravih nastavitvah igrali odlično. Tako da več moči ne pomeni vedno več glasnosti.
D'oh!

2000 Alfa Romeo 156 1.9JTD wracked
2004 Alfa Romeo GT 2.0 JTS sold
2002 Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD daily driver
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Katero izolacijo pa priporočate za prednja vrata (nekaj sem gledal na caraudioempire)?

Kaj točno naj izoliram? Vrata, ali tapeto iz notranje strani. Mi gre precej na živce ker vibrira čim dam malenkost bolj naglas. Zvočniki so pa še original, tako da ta naglas ni neka huda jakost.... Beda.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Jaz sem uporabil izolacijo STP (made in Russia), katero zelo pohvalijo vsi akustiki in jo je tudi enostavno nanašati, sploh v toplih časih/pogojih.

Tako sem poizoliral vrata in vratne tapete na moji alfi...:

Vrata brez izolacije:

Slika


Končni izdelek:

Slika

Slika


Poizolirani tapeti:

Slika

...vendar pa je za preprečitev brnenja zadosti, če izolacijo naneseš samo na vratni tapeti.
Je pa to primer konkretne poizoliranosti. Večina poizolira samo odprtine.




Chuck napisal/-a:Ma če se greš melo bolj SQ takoj porabiš goro denarja.

@Bojanxe: Drugače je pa za upgrade tale Blaupunkt ojačevalec čisto dober. V bridgu požene kater koli sprednji sistem. Ampak naj bo radio prva investicija.

@MaStr: Tudi jaz sem svoje velocity najprej poganjal z 2x280Wrms ampak so ob pravih nastavitvah igrali odlično. Tako da več moči ne pomeni vedno več glasnosti.
Chuck, prijatelj moj, nisi me dobro zastopil. Nikjer nisem napisal, da amp ni zadovoljiv za njegove zahteve :?
Je pa res, da ne vidim smisla stock zvočnikov, ki so optimizirani na moč avtoradia, priklapljati na amp. Le iz tega vidika je nakup GT serije smiseln, za občutno boljšo zvočno sliko (stock zvočniki vs. BP GT) pa bo moral seči (vsaj) kakšnih 30€ globje v žep...
SQ tudi ni bil mišljen kot nakup komponent najvišjega ranga, vendar le kot dobesedni prevod v slo: kvaliteta zvoka, drugače pa je tvoja trditev na mestu :wink:
Replika na zadnji stavek: Pojem "moč - glasnost" za nas amaterje ne velja, glede tega si belijo glave le profesionalci/tekmovalci. To je kar nekaj planetov daleč od nas...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Chuck
Alfist
Alfist
Prispevkov: 331
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 1:22 pm
Vozilo: 2002 Alfa Romeo 1.9JTD
Kraj: Sevnica-Krško

@MaStr: Glede ampa sem te res malo napak razumel. Ampak glede zvočnikov se pa strinjam. Blaupunkt GT bi bili le nadgradnja stock sistema. Po mojem mnenju bi bilo pametno poseči po zvočnikih malo višjega ranga glede na to da jih je amp sposoben pognati.

Moja izbira bi bil ta Rainbow komplet
http://caraudioempire.com/avtozvocniki- ... pr-1147476

@Scremer: STP je odličen materijal za zvočno izolacijo in pa zadeva je poceni. Če narediš tako kot je naredil MaStr se boš rešil nadležnega brnenja tapete.
D'oh!

2000 Alfa Romeo 156 1.9JTD wracked
2004 Alfa Romeo GT 2.0 JTS sold
2002 Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD daily driver
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Master to sem želel videt. Da si lažje predstavljam kako naj se zadeve lotim. Hvala za pomoč/nasvete. Pa tudi tebi chuck.

Pa še eno vprašanje. Obstaja kakšen tanek material, ki bi se nalepil na stikih, kjer se plastika/guma dotikata ena druge. Da potem ne škriplje. Svoj čas sem to prakticiral z nekim filcem, ampak je bilo malce nerodno.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Chuck napisal/-a:Moja izbira bi bil ta Rainbow komplet
http://caraudioempire.com/avtozvocniki- ... pr-1147476
Dober predlog, vendar glede na to, da se ozira za BP GT power serijo, ki so dobrih 60€, mu jih jaz nisem upal predlagati...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
MrPetek
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 576
Pridružen: Pe Mar 20, 2009 8:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gorišnica

MaStr, imaš mogoče kakšno ugodno ponudbo za tole stp izolacijo?


LP
Ricky
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 150
Pridružen: Pe Okt 21, 2011 9:07 am

MrPetek napisal/-a:MaStr, imaš mogoče kakšno ugodno ponudbo za tole stp izolacijo?


LP
http://caraudioempire.com/izolacijski-m ... pr-1148532
MrPetek
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 576
Pridružen: Pe Mar 20, 2009 8:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gorišnica

Hvala za info :wink:
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Bojan prednji sistem imaš bomba DLS 6 al neki takega 150RMS , cena je bila 340 ali 360€ (prednji sistem) in vrata so izolirana, kar se tiče radija je star 3 leta je bil pa en bl na izi rabiš pa ti en ornk radio in en ornk ojačevalec ter sub in bo pokal. Sam sem jih poganjal na Ojačevalec Blaupunkt Velocity VA 475 in pa Blaupunkt Velocity VW 1200 sub z ohišjem.


Bojanxe napisal/-a:Tale ojačevalec imam v avtu:
http://caraudioempire.com/avtoojacevale ... pr-1147073
Nanj je pa priklopljen stari sprednji sistem.

Z žalostjo pa moram povedat, da bodo finance, namenjene nakupu avtoradia in zvočnikov, šle v državno blagajno. Sem dobil lepo razglednico v nabiralnik, 300€+3pike. =D> hehe...nimamo kej.
Tako da bo nakup še malo počakal.
Še vedno pa lahko pišete predloge in linke lepite. Mogoče pa še komu prav pride ta tema, bom spremenil naslov teme, da se bo vedelo o čem teče debata.

Lep pozdrav,
Bojan
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

AR-146 - si ti bivši/prejšnji lastnik njegove alfe?
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

@AR-146, tistih zvočnikov ni več v avtu :)
Za vrata pa nisem vedel, da so izolirana. V glavnem, spredaj imam sedaj ene stare zvočnike, priznam da sploh ne vem katere in če hočem da mi muska vsaj malo spodobno igra, jih moram zamenjat. Avtoradio je pa začel na momente zaj*** zato moram tudi radio menjati. Popravljati se ga ne splača po mojem mnenju.

@Mastr, drži, on je prejšnji lastnik.

A tisti Blaupunktov Madrid, pa tale Blaupunktov ojačevalc, ki ga imam v avtu (linka do artiklov sta v enem izmed zgornjih postov) bi v redu pognala tiste DLS zvočnike? Bo v redu audio tudi če ne bo wooferja v prtljažniku? V skrajnem primeru, lahko dobim tiste zvočnike nazaj (montirani so pri kolegu) ali pa kupim podobne, ker če ima kdo preizkušen sistem, ni problem dati kakšen € več.
AR-146 daj izbrskaj kakšen link od teh (ali podobnih) zvočnikov.
Wooferja pa ne bom več dajal v avto, zato rabim čim boljši sprednji sistem.

Lp,
Bojan
Odgovori
  • Informacija