Ne vžge / Noče vžgati - AR 166, 2.4 JTD

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
r2
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 613
Pridružen: Po Nov 10, 2003 11:36 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Domžale

to je dobr za batne obročke zlomt ja
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Jest sem tud že ostal brez goriva, in sem verglal, da je že akumulator počas zgubljal na moči, pa je bil takrat popolnoma no. No potem sem pa enega mehanika poklical in avto je vžgal iz prve, kot da ni nikoli nič bilo. Problem se pa reši takole:
cca. 10x zapored je treba dat kontakt in brez verglanja zopet vzet. Vsakič ko daš kontakt vleče gorivo notri. Tko da to reši problem skoraj sigurno. Dovolj je 5 litrou, tudi jaz sem takrat toliko dal.
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

BRLE napisal/-a: Problem se pa reši takole:
cca. 10x zapored je treba dat kontakt in brez verglanja zopet vzet. Vsakič ko daš kontakt vleče gorivo notri. Tko da to reši problem skoraj sigurno. Dovolj je 5 litrou, tudi jaz sem takrat toliko dal.
Točno tako, ko daš kontakt črpalka za gorivo potegne nafto iz rezervoarja. Večkrat ponoviš postopek brez verglanja in se sistem napolni z nafto.
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Alan napisal/-a:Med verglanjem naj ti nekdo s start sprejem šprica skozi dovodno cev zraka.
Avto bo vžgal in potem mu daj malo gasa da potegne nafto pa bo. Verjemi da sem to že počel (na firmi na ivecotih in doma na kakem dizlu)
tole je postopek ja, ampak mors merkat kasno kolicino start spreja notr ubrizgas, ker se loh hitr zgodi, da mas ojnice krive(sem videl na lstne oci kaj start sprej naredi ojnicam, pa pri dizlu vemo da so konjske ojnice)

ce ze tako, potem spricni noter maxibrill, je lih prou za uzigat, in se to majhne kolicine
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Vsi JTDji imajo v tanku črpalko... tako da samo kontakt nekajkrat zapored pa mora napumpat (razen če je črpalka fuč)
Axi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: So Okt 11, 2003 1:19 pm

Jaz bi vsekakor probal dolit še 5 litrov, sem pri 145-ki spraznil do konca in dolil 5 litrov pa ni in ni vžgala. Ko sem dolil še eno kantico je vžgala takoj.
Uporabniški avatar
Grilzz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 7:57 pm
Kraj: Lj

Nekateri dizli imajo pri motorju še ročno pumpo, da v taki situaciji ročno napumpaš nafto v motor. Poglej po dovodnih ceveh pri motorju, kje bi lahko bilo kaj takega.
"Anyone who has driven anything from an Alfa 75 to an old Giulia Super or GT Junior will know their real magic lies in the way they come alive in the corners."
student3007
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 23
Pridružen: So Jan 06, 2018 12:02 pm

Zdravo,
imam probleme z vzigom alfe 166 2.4 jtd. Danes sem se ukvarjal z loudlinkom, na kateremu je bila zica iztrgana iz konektorja in sem ponesreci zico vtaknil v narobno mesto, pred tem pa nisem odklopil akumulator... In sedaj se je zgodilo to, da avto noce in noce vzgati. Probal sem ze odklopiti akumulator ter ga resetirati vendar ne pomaga. Ko dam kontakt se pokaze lucka z kljucem in po nekaj sekundah ugane, nato pa ko obrnem kljuc se ne zgodi nic. Ima kdo kak predlog kaj bi lahko bilo? Hvala, Lp
Robi xm
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: To Jun 04, 2019 6:28 pm

Pred tremi tedni sem kupil alfo 166, letnik 2001. 2,4 jtd, 100kW. Ne začetku razen nedelujočega ventilatorja kabine ostalih stvari nisem ugotovil.prvo mi je crknil ventilator,medtem sem ugotovil da je akumulator slab in avta nisem mogel przgat brez kablov.naslednje sem ugotovil,da je pocena ekspanzijska posoda vode za hlajenje,kasneje so mi odpovedali števec za gorivo itd.odkril sem napako v varovalkah in zamenjal posodo za vodo.potem avto ni vgal niti na kable,je samo verglal,ko da nima goriva,pumpa pa dela.na desni strani motorja,ob strani je precej mastno zadnji desni injector izgleda ko da pušča.
Kdo ve kje bi bil problem,ali je možnost pred tem da je avto kadil zaradi počene posode vode?



Edit: Premaknjeno v že obstoječo tematiko ....
student3007
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 23
Pridružen: So Jan 06, 2018 12:02 pm

Če je res samo počen rezervoar za vodo potem ti zaradi tega ni kadil. Lahko je tudi to, da injektor toliko pušča, da avto zaradi tega ne vžge. Dva tedna nazaj sem kolegu menjal turbino na bmwju 525d in me ni poslušal ter ni prinesel nove bakrene podložke za šobe in tako je ena šoba toliko puščala, da avto ni vžgal. Tako, da če praviš da je okoli injektorja masno in če se ti zdi da je to dizel prvo to preveri.
Odgovori
  • Informacija