Pnevmatike normal / XL

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
mode|
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Dec 06, 2010 5:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana - Velenje

Čisto preprosto.. ali montirati XL pnevmatiko na AlfaRomeo GT 1.9JTDM ali ne.. predlogi vsekakor dobrodošli.. glede na to da ima avto nosilnost 88 in pa hitrostni razred V (240kmh) ali pride v poštev pnevmatika z lastnostjo 92 Y (300kmh) XL???

LP Mare
Uporabniški avatar
Inti
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2892
Pridružen: So Nov 03, 2007 7:24 pm
Vozilo: 147

Da je odgovor na vsa tvoja vprašanja.
mode|
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Dec 06, 2010 5:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana - Velenje

danke schoen.. zmeraj sem bil v dvomih da so te XL za SUV.. zdej pa v šoping 8)
Uporabniški avatar
punkfan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 457
Pridružen: Pe Okt 03, 2003 12:44 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: prestolnica

Edino nekoliko manj udobna voznja bo...
mode|
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Dec 06, 2010 5:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana - Velenje

to verjetn zarad bolj trde gume.. drugace pa izkoristim se priliko da vprasam.. sem med izbiro Dunlop SP SportMaxx TT in Uniroyal RainSport2.. predlog?
Uporabniški avatar
Udovč
Alfist
Alfist
Prispevkov: 298
Pridružen: Sr Jan 21, 2009 5:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Breg ob Bistrici

Dajte no... XL je samo marketinška oznaka za dvig cene...
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

:lol: Ta je pa dobra. XL so eXtra Load gume, katere imajo ojacan bok, zaradi katerega lahko gume bolj pumpas oz bolj obremenis.

LP
Tevž156
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 234
Pridružen: Pe Mar 06, 2009 8:41 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sevnica/Trebnje/Ljubljana

mode| napisal/-a:to verjetn zarad bolj trde gume.. drugace pa izkoristim se priliko da vprasam.. sem med izbiro Dunlop SP SportMaxx TT in Uniroyal RainSport2.. predlog?
Imel Sportmaxx TT v dimeziji 225/45/17 94 Y XL :) in gume ne morem prehvalit. Sploh v dezju, nobenega spodrsavanja, avto res naliman na cesto. :)

Edina slabost je to da sem naredil nekje 20k km prejšno z njimi so malo bolj obrabljene kot sem pričakoval (cca 5mm je ostalo, Michelin-ke so mi ob isti vožnji nekje 6mm).
Drugače pa zelo zadovoljen z gumo, imamo tudi na družinski Seat Alhambri in tudi oče zelo zadovlojen.

Moj glas defenitivno k Dunlopu ;)
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Upam, da naslednja marketinška fora bo EXTRA GRIP (EG), tko bodo vsi kupili dražje gume, ker bodo mel ekstra specialno gumo.

Hehehe me te fore spominjajo na stare PCje, ko si imel Turbo gumbek za hitrejše delovanje računalnika, v bistvu je pa brez turba bila samo razpolovljena frekvenca. :lol:
B|ind
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 638
Pridružen: Če Feb 04, 2010 6:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

mode| napisal/-a:to verjetn zarad bolj trde gume.. drugace pa izkoristim se priliko da vprasam.. sem med izbiro Dunlop SP SportMaxx TT in Uniroyal RainSport2.. predlog?
Imam rainsport 2 na svoji GT in sem zelo zadovoljen !
V kateri dimenziji rabiš ?

Jaz sem našel zase v dimenziji 225 / 40 R18 za 124€ gume drugod so cene med 135 - 138€. Lahko ti dam številko od tega vulkanizerja.. nahaja se pa v Novem mestu.
rogi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 668
Pridružen: To Nov 30, 2004 4:04 pm

Jaz sem tud imel rainsport 2 na GTjki (215/35/19). Drek od gume, sem že nekje v temi o letnih pnevmatikah komentiral. Čist povprečna v dežju (kljub imenu in reklami), slaba v hitrih ovinkih, po par tisoč prevoženih km pa tako glasna da sem dvakrat reklamiral in dobil nove. Me je še kakšna falkenca manj razočarala kot uniroyal.....
Slika
Uporabniški avatar
Udovč
Alfist
Alfist
Prispevkov: 298
Pridružen: Sr Jan 21, 2009 5:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Breg ob Bistrici

Creed napisal/-a::lol: Ta je pa dobra. XL so eXtra Load gume, katere imajo ojacan bok, zaradi katerega lahko gume bolj pumpas oz bolj obremenis.

LP
Če verjameš ja....
mode|
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Dec 06, 2010 5:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana - Velenje

kokr sem obrnil net.. da bi bila XL marketinška fora za drazjo gumo se nebi strinjal.. ker je Dunlop pri A3m z oznako XL cenejša kot kerakol kitajska pri drugih vulkanizerjih.. pa se XL v primerjavi z normalno sportmaxx je pri a3m celo za 10eur cenejsa.. torej 119eur.. govorim pa o dimenziji 225/40 18.. hmm nc bom kr dunlop ubodu.. pa bomo vidl.. nebi pa dnarja stran metu da bi nakonc biu razocaran ali pa celo kaksne reklamacije.. hvala majstri
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Ja res je dobra trgovska fora...10 let ze drsam XL gume z ojacanim robom....nagazil nesteto udarnih jam pri nas in nesteto italijanskih (super duper) mostov, ki jih ne znajo zgradit v isti visini kot ostalo AC, pol pa lani nabavim gume brez ojacanega roba (XL) in glej ga zlomka...pri prvi udarni jami je sla guma rakom zvizgat. Pri 60kmh. Ja bo ze drzalo da je nateg.

LP
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

Ojačan rob tudi verjetno prepreči trganje pnevmatiek po robovih? Zimske imam čist scufane, letne (xl) pa ne. :?
Odgovori
  • Informacija