Poraba vaše alfe

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Avto ki ima 9.4s do 100 se ti je zdel da stoji na mestu, medtem ko je avto ki ima 10.6s do 100 kot raketa in ga hoče kr raztrgat pri 190km/h?

Resno?
Si siguren da niso kej zašuštral švabi pa v tvoj avto po pomoti montirali 1.4TSI? :D

Sej je fajn motor, sem ga že vozil, ni pa raketa. Pač ima 105 konjev in gre kot avto ki ima 105 konjev. Recimo 147 JTD s 115 konji je občutno živahnejša. Za Golfa je 1.2 TSI IMO malenkost premalo. V Polotu je pa super. Če bi kupu Polota bi bil sigurno 1.2 TSI. Golf pa 1.4 122HP.

In ja Giulietta je težji avto, saj je 15cm daljši in 4cm širši. In kljub temu notri deluje bolj utesnjena, saj ima streho 5cm nižjo. Je pa mogoče ravno zato najvarnejši avto v razredu? :D
Uporabniški avatar
spartan
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 629
Pridružen: Če Jul 29, 2010 2:41 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica

TribesMan napisal/-a:Avto ki ima 9.4s do 100 se ti je zdel da stoji na mestu, medtem ko je avto ki ima 10.6s do 100 kot raketa in ga hoče kr raztrgat pri 190km/h?

Resno?
Si siguren da niso kej zašuštral švabi pa v tvoj avto po pomoti montirali 1.4TSI? :D

Sej je fajn motor, sem ga že vozil, ni pa raketa. Pač ima 105 konjev in gre kot avto ki ima 105 konjev. Recimo 147 JTD s 115 konji je občutno živahnejša. Za Golfa je 1.2 TSI IMO malenkost premalo. V Polotu je pa super. Če bi kupu Polota bi bil sigurno 1.2 TSI. Golf pa 1.4 122HP.

In ja Giulietta je težji avto, saj je 15cm daljši in 4cm širši. In kljub temu notri deluje bolj utesnjena, saj ima streho 5cm nižjo. Je pa mogoče ravno zato najvarnejši avto v razredu? :D
Ja, resno seveda...dobro leti, tako da se včasih sprašujem kaj je pod haubo. Je pa res tudi, da je meni od enih 160 km/h Alfa počasi nabirala višjo hitrost, pri tb-ju pa teh problemov ni, ampak vleče suvereno do litmita 8)

Priznam, da je res težko primerjati bencinske in dizelske "konje". Vendar pa je era turbo dizelašev bolj pri koncu...z novimi eco normativi so jih povsem zadušili, down-sized dizelaši pa novim tb bencinarjem niso kos. Razen po porabi, seveda :wink:

Od Alfe pogrešam bolj direkten volan in s tem več feelinga pri višjih hitrostih....ne pogrešam pa...hja...ostalih specifik :wink:
Josephe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1164
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 10:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Filing je varljiv.
2.0tdi, misliš da bo asvalt ven zmetal, ko se turbina odpre, vendar ga je D5 volvo, kadarkoli in kjerkoli peljal scat, čeprav se je za volanom zdelo da je zadeva precej zaspana.

Torej je edini način, da se resnično ugotovi, če en bolj potegne od drugega, tako da se naredi preizkuz, head to head.

PS: podatki o pospeških do 100, pa tudi niso povsem zanesljivi. Pač eni potegnejo v drugi 100, medtem ko pri drugih je potrebno prestaviti že v tretjo. In še en kup drugih faktorjev.
Uporabniški avatar
gecco
Alfist
Alfist
Prispevkov: 401
Pridružen: Če Jan 15, 2009 1:52 pm

Josephe napisal/-a:Filing je varljiv.
2.0tdi, misliš da bo asvalt ven zmetal, ko se turbina odpre, vendar ga je D5 volvo, kadarkoli in kjerkoli peljal scat, čeprav se je za volanom zdelo da je zadeva precej zaspana.

Torej je edini način, da se resnično ugotovi, če en bolj potegne od drugega, tako da se naredi preizkuz, head to head.
Kakšen 2.0tdi...kokr sem probaval so ti tdi-ji bolj tko tko, sej gre, ni pa nič omembe vrednega. Volvotov D5 je pa super mašina!
Uporabniški avatar
spartan
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 629
Pridružen: Če Jul 29, 2010 2:41 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica

...
Zadnjič spremenil spartan, dne Če Apr 05, 2012 1:09 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
spartan
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 629
Pridružen: Če Jul 29, 2010 2:41 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica

TribesMan napisal/-a:Avto ki ima 9.4s do 100 se ti je zdel da stoji na mestu, medtem ko je avto ki ima 10.6s do 100 kot raketa in ga hoče kr raztrgat pri 190km/h?

Resno?
Si siguren da niso kej zašuštral švabi pa v tvoj avto po pomoti montirali 1.4TSI? :D

Sej je fajn motor, sem ga že vozil, ni pa raketa. Pač ima 105 konjev in gre kot avto ki ima 105 konjev. Recimo 147 JTD s 115 konji je občutno živahnejša. Za Golfa je 1.2 TSI IMO malenkost premalo. V Polotu je pa super. Če bi kupu Polota bi bil sigurno 1.2 TSI. Golf pa 1.4 122HP.

In ja Giulietta je težji avto, saj je 15cm daljši in 4cm širši. In kljub temu notri deluje bolj utesnjena, saj ima streho 5cm nižjo. Je pa mogoče ravno zato najvarnejši avto v razredu? :D
Khmmm....sedaj po nadgradnji Wastegate aktuatorja gre ta moj mlinček 1.2 tsi še bolje :smokin:

Naknadno še skalibrirano :steering:
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6821
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Josephe napisal/-a:Filing je varljiv.
2.0tdi, misliš da bo asvalt ven zmetal, ko se turbina odpre, vendar ga je D5 volvo, kadarkoli in kjerkoli peljal scat, čeprav se je za volanom zdelo da je zadeva precej zaspana.

Torej je edini način, da se resnično ugotovi, če en bolj potegne od drugega, tako da se naredi preizkuz, head to head.

PS: podatki o pospeških do 100, pa tudi niso povsem zanesljivi. Pač eni potegnejo v drugi 100, medtem ko pri drugih je potrebno prestaviti že v tretjo. In še en kup drugih faktorjev.
Potem imaš pa užaljenčke, k jih stara 75-ka "1.6" v breg prehiti (zanimivo, da praktično neben dizel ne vleče v ta breg), da morajo potem po ravnem skozi naselje letet 100, da te nazaj prehitijo ... :lol:

Aja
75-ka je trenutno na malenkost več kot 9 litrih porabe. 8)
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
4momo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 380
Pridružen: Ne Avg 22, 2010 3:15 am
Kraj: štajerska

Ko sem kupoval avto sem med drugimi imel en dan doma Golfa TSI 105KS :mrgreen:
Avto mi je bil dober, prestavlja se lepo a se mi je zdelo, da moči malo manjka. Zato sem poleg Julke kupoval Golf TSI 160KS. 105KS golf Vs Giulietta 120KS = vozil oba, v golfu več placa =D> v alfi zlomljeni vratovi (tako se je folk takrat obračal) Alfa JE bila hitrejša in odzivnejša (hudiča saj je več konjev) a OBČUTEK HITROSTI manjši.
Zdaj se mi zdi (tudi kakšnemu potniku!!) da ne gre tako hitro kot kaže števec. Pri 90km se ti zdi da ne gre nikamor :roll:
No ja tema je o porabi.... Golfa sem vozil cel dan, pri živahni vožnji poraba okoli 9l, povpreček cel dan 7,5l. Verjetno možno voziti tudi z 6l, kar NI velik uspeh, saj meni kuri 170KS povpreček 15000km 7,1l
Drugače o golfu NIČ slabega, samo : dolgčas 120KS alfa mi je kurila 8,4 povpreček (120KS)
Uporabniški avatar
spartan
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 629
Pridružen: Če Jul 29, 2010 2:41 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica

Ja, Golf je res dolgčas kar se tiče enih stvari. Po drugi pa je pri enih stvareh kratko malo in enostavno....mir.
129ps
Alfist
Alfist
Prispevkov: 262
Pridružen: Sr Jan 11, 2006 5:19 pm
Vozilo: Alfe
Kraj: notranjska

Spet jaz z porabo :)

156 2.4 20v limo
prevoženih 400,6 natankano 21,72 litra
poraba neverjetna 5,42 litra

Stil vožnje med 1500-dobrih 2000 obrati z občasnimi prehitevanji
Vožnja večinoma po regionalnih cestah,avtoceste nič
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Mater jst sm zanč avto ugasnu pa je bla poraba 0 kr dobr za avto z 160KM, pa kaj je z vami in to poraboo, pešš hodte bojo šle sam kalorije
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

458 Italia zre 34l/100km mešane vožnje :D proti 430 je pravi mali poziralnik :D
Uporabniški avatar
Toni1987
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 78
Pridružen: Ne Apr 08, 2012 8:02 pm

Moja Alfa 147 1.9 JTDm 120 KW ima povprečno kombinirano porabo 6.0 litrov na 100 km. Lp
Uporabniški avatar
4momo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 380
Pridružen: Ne Avg 22, 2010 3:15 am
Kraj: štajerska

spartan napisal/-a:Ja, Golf je res dolgčas kar se tiče enih stvari. Po drugi pa je pri enih stvareh kratko malo in enostavno....mir.

Follow the ad. "If you want something like a Golf buy a Golf."

If you want something better buy a Giulietta

Iz alfaowners club :mrgreen: =D>
Uporabniški avatar
spartan
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 629
Pridružen: Če Jul 29, 2010 2:41 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica

4momo napisal/-a:
spartan napisal/-a:Ja, Golf je res dolgčas kar se tiče enih stvari. Po drugi pa je pri enih stvareh kratko malo in enostavno....mir.

Follow the ad. "If you want something like a Golf buy a Golf."

If you want something better buy a Giulietta

Iz alfaowners club :mrgreen: =D>
Julka res zgleda vsecno. Priznam. Alfa je zmeraj bila nekaj posebnega :)

A si vidu mojo meritev; 118,5 ks na 1.2 tsi golfu? Zanima me, ce je ze sel kdo na dyno z Julko. 120 ks varianta.
Odgovori
  • Informacija