Pomoč in nasveti pri nakupu avtoakustike - AR 156

Vse kar se tiče avtoakustike
Odgovori
MrPetek
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 576
Pridružen: Pe Mar 20, 2009 8:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gorišnica

Kaj je pa narobe za avtoradijem če ni skrivnost?


LP
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Vso glasbo predvajam preko USB ključa in komadi preskakujejo (podobno kot če je slab cd) čisto naključno, isti komad enkrat dela, enkrat pa spet preskakuje. Sem poskusil tudi zamenjati USB ključek, pa je isto. Res pa je, da mi tudi Pioneer osebno ne diši. Pač neka fiks ideja, bolj brezveze kot kaj drugega.

Lep pozdrav,
Bojan
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Bojanxe: Vrata poizolirana in super zvočniki (čemu si jih sploh oddal?)... Madona, saj imaš že 3/4 narejenega. Dobi zvočnike nazaj in zamenjaj radio. Satisfaction guaranteed - tudi brez suba bi moralo igrati zadovoljivo globoko.

AR-146: DLS 6; če so bili cca. 350€ in 150W RMS, potem je bil najbrž ta model:
http://caraudioempire.com/avtozvocnik-d ... pr-1147380
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Nič se sekirat, smo kompenzirali :wink: Niso šli zastonj.
Javim, ko jih dobim nazaj, verjetno bo šlo.
Še vedno pa ostaja vprašanje, bo tale radio OK?
http://www.supersound.si/avtoradii/blau ... b-aux.html

Lep pozdrav,
Bojan
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

MaStr napisal/-a:Bojanxe: Vrata poizolirana in super zvočniki (čemu si jih sploh oddal?)... Madona, saj imaš že 3/4 narejenega. Dobi zvočnike nazaj in zamenjaj radio. Satisfaction guaranteed - tudi brez suba bi moralo igrati zadovoljivo globoko.

AR-146: DLS 6; če so bili cca. 350€ in 150W RMS, potem je bil najbrž ta model:
http://caraudioempire.com/avtozvocnik-d ... pr-1147380
Master ja sm prejšni lastnik, ni točno ta model ki si ga navedel v linku (te so ta novi) predhodnjiki teh. Bojan jst tud ne vem ke ti je na glavo padl, da daš te zvočnike ven je pa radio tale pioneer res bedn 2100ub model prej sm mel v prejšni alfi serijo 7 pa je blo konc dobr, na zadnje pa nism hotu preveč investirat v radio samo da je mel usb, pa je zlo dobr špilalo
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Dobr radio je tm od 300€ dalje
pioneer od serije 5 naprej
sem pa imel 4 pioneerčke so vsi delali več kot 5 let BP še dons delajo je pa res da so bili takrat nad 100k sit
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Bojanxe napisal/-a:Še vedno pa ostaja vprašanje, bo tale radio OK?
http://www.supersound.si/avtoradii/blau ... b-aux.html
Za ta denar bo kar v redu, vendar bo malo skregan z interierjem.
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Takrat pač nisem dal prednosti zvočnikom. Dobra ali napačna odločitev, odvisno iz katerga zornega kota pogledaš :D Ni sile.

Lp,
Bojan
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Ker se zarečenega kruha poje največ, sem se zagledal v Pioneerja in se odločil da mu dam še eno priložnost :mrgreen:
In sicer tega: http://www.pioneer.eu/eur/products/25/1 ... index.html

Najbolj me je prepričal izgled in Parrot Bluetooth.
Zanima me, če je kdo preizkusil že kaj podobnega z bluetoothom?
Je kvaliteta tel. pogovora ok (ima zunanji mikrofon), ali je bolj ubogo vse skupaj?
Prosim za mnenja.

Sem enkrat preizkusil bluetooth na Sony-jevem avtoradiu pa je bilo porazno.

p.s. Dobil sem nazaj zvočnike ki so bili predhodno zmontirani in igrajo kar spodobno (100W RMS) ter bodo zadosti zaenkrat. Najdete jih na
http://www.mimovrste.com/artikel/1330043216#tech
Od kolega sem dobil pa še woofer (nick na forumu ima malimaj13, hvala kolega moram dat še za :cheers: ) in čaka na montažo. Moram priznat, da če ga ne bi dobil za pivo, ne bi niti razmišljal o subu, ampak zdej pa mora it v avto.:D Najdete ga na http://caraudioempire.com/subwoofer-dra ... uctdetails
Pomoje bo kar spodobno igralo.

Lep pozdrav,
Bojan
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Bojanxe napisal/-a:Zdravo. Hvala za odgovor. Sem pa pozabil napisati trenutno stanje in sicer: v avtu že imam Pioneer avtoradio, vendar mu nekaj ne štima in crkuje.
Te avtoradii mi nasploh ne odgovarjajo, sem imel dve slabi izkušnji z njim, zato me ne mika nakup Pioneerja.
Imam pa prednji sistem že priklopljen na ojačevalec (4- kanalni Blaupunkt) zato mislim, da bo glavno razliko naredila menjava zvočnikov.
Torej, izbiram med komponentnimi in sistemskimi zvočniki. Mogoče bolje komponentne, ker je zadeva priklopljena na ojačevalec. Prav tako izbiram med znamkami, Ground Zero, Sony, Alpine, Blaupunkt...itd.
Se bolj malo spoznam v te stvari, zato res ne vem kaj izbrati.

Lep pozdrav,
Bojan ;)
Moje mnenje,nikjer nisem zasledil,da bi napisal da imaš vrata izolirana,to ti je prvo kaj narediš sploh k maš zadevo priklopljeno na ojačevalec.Če imaš zvočnike direkt v tapeto pršraufane tudi ni dobro.Ponavadi se naredi en leseni ring(distančnik),ki se pršraufa v luknjo na tisti pleh in nato v distančnik pride zvočnik.Pa ponavadi se menjajo kabli v vrata za zvočnike tud za debelejše,ko maš amp priklopljen.Najhujše kaj te mori bo pa pomoje slabe nastavitve zvoka.Pravš da imaš pioneer radio in zvočnike nevem katere in ni vrag da ne bi dobro igralo.Če mam jst spredn sistem na radio prikloplen in nastavitve uštimane u nulo pa igra fenomenalno.Zapel se do nekoga,da ti najprej naštima nastavitve za spredn sistem in pol razmišljaj o nakupu drugih zvočnikov.

l.p.
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

da še sam malce potipam v tej smeri :)

že dalj časa razmišljam o novih zvočnikih in vem da me bo prej ali slej razkurla zadeva in bom šel po nove.

sedaj pa ne vem kaj se splača dobr sprednji sistem ali raje v kombinaciji z ojačevalcem? radio je nek pioneer kupljen pred 4 leti za 120€ in ga ne mislim menjat ker igra odlično (izhod ima 4x55W), zvočniki so pa stari ko greh, zadnji so tudi potrebni menjave vendar zadaj bi dal nekaj najcenejšega toliko da igra, pomembno mi je spredaj.

na ebayu se dobi dokaj ugodne ponudbe samo res pojma nimam koliko je kaj vredno. recimo: http://www.ebay.de/itm/Sattes-1600W-Car ... 231d82b913

suba zaradi metalske muzike ne rabim, prvo me zanima ali bi se mi splačalo naveza zvočniki + ojačevalnik ali raje le boljše zvočnike? glasnost me ne briga, pomembna je kvaliteta zvoka, ki pride iz samega zvočnika.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

1.Zadnji sistem ni pomemben - (najprej) nadgradi samo prvega.
2.Zvočniki priklopljeni na amp ne bodo pridobili samo na jakosti, temveč tudi na kvaliteti.
3.Glej za komponentnimi zvočniki (ločeni sistem, mid+tw), primer:
Slika

4.Izoliraj prednja vrata z npr. STP izolacijo.
5.Koliko misliš vložiti v to?
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

Saj pravim da zadnji sistem bi dal dva poceni ali pa zdajšnja kar izključil, ker mislim da en je fuč, vendar ni nikol časa razdret pa pogledat.

twiterje že imam notri in vsaj zaenkat odlično opravljajo svoje delo, tako da ne vem če jih je nuja menjat, bi se morda lahko kar sedanje pustilo? Moti me hreščanje takoj ko pride malce bolj naglas (nižji in ne visoki toni). Glede izolacije tisto se bo vidlo kasneje ali ja ali ne. Sistem zvočniki + amp pa hja tam 100-150€.

koliko watt ima zadeva in basi mi ne igrajo nobene vloge, samo nočem recimo nabavit kaj iz ebaya...potem mi pa nekdo reče da je zadeva kitajski s****, primerno ozvočenje za v sobo sem pa nazadnje nabavljal 12 let nazaj in še danes uživam v njemu in zato tudi vem kaj pomenijo kvalitetni zvočniki.

sedaj če se kvaliteta skozi ojačevalc izboljša se seveda nagibam v to kombinacijo, zadeve se tudi nikoli ne bo nabijalo do mej zmogljivosti.

ebay ni problem, se pa seveda prefirira da se da nabavit pri nas, pa čeprav rabljeno, zanima me le kaj bi blo najboljše.
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

wolfyy napisal/-a:
suba zaradi metalske muzike ne rabim, prvo me zanima ali bi se mi splačalo naveza zvočniki + ojačevalnik ali raje le boljše zvočnike? glasnost me ne briga, pomembna je kvaliteta zvoka, ki pride iz samega zvočnika.
Wrong!
Pa še kako zelo pomemben je sub pri metalski muziki.Tudi sam kdaj pa kdaj nabijem kaj od metallice in ti rečem,da brez suba je slišat ko če bi z motorno žago brnu.

p.s. če maš sub zadej,itak neboš slišal nobenih čričkov in rožlanja tapet,ker bo itak hotlo vse dol popadat od suba :lol:

moj primer - http://www.youtube.com/watch?v=LUKyW7AX ... ture=g-upl
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

Človek...base imam sedaj znižane v starih zvočnikih. In tu ne govorim o metallici, temveč o: http://www.youtube.com/watch?v=v0tNpr_YsWc


sorry ampak nihče mi pa ne gre bolj na živce kot ljudje ki nabijajo rock/metal in jim zraven deluje sub skoraj na polno, saj ne rečem pride prav zaradi zvoka, ampak je pri metal muziki daleč najmanj pomemben in bi bil itak v 99% primerih na manj kot 10% moči, frend ko ima sub v avtu končno pride en dobr rockerski komad na vrsto a pol pa vse kar slišiš je tuc tuc tuc od suba... #-o

pa še sub bi pobral še tisto malo prtljažnika kar ga imam, že tako več kot v dveh ne moremo nikamor, ker zmanjka placa za pivo :mrgreen:
Odgovori
  • Informacija