Odstopanje injektorjev - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Ja čisto slučajno sta bila takrat oba isti dan pri meni :D

Najprej pepso3, potem pa Aless (sicer z drugim razlogom, pa sem šel pol še pri njemu gledat korkecije na injektorjih...) :P

Aless tvoja odstopanja so bila bistveno manjša, tako da se zaenkrat jaz na tvojem mestu nebi nič sekiral, saj motor lepo teče. Tudi veliko drugih motorjev deluje v takem območju brez vsakih težav...

pepso3, sicer je popolnoma možno da je okvara kje drugje in da posledično mašina z injektorji popravlja mirnost prostega teka (kot sem že prej rekel, kompresija, ventili...), vendar mi je čudno ker se v avtu sliši med delovanjem motorja "nereden zvok" ki je slišati kot slab vžig ali klenkanje. Sicer ni ekstremno očitno, vendar dovolj da se opazi, če le malo napneš ušesa.
Korekcije so pri tebi res ekstremno visoke, tako da velja zadevi priti čimprej do dna, da nebi slučajno pridelal še kakih dodatnih stroškov.

Če so injektorji res tip top, je naslednji korak meritev kompresije.
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

Kot "klenkanje" se ponavadi sliši tudi slab injektor.
Jaz bi vsaj probal kak STP injector cleaner ali kaj podobnega.
http://www.stp.eu/uk/products/item/id/4 ... or-cleaner

Za boljši učinek, vliješ v samo pol rezervoarja in po 20-30km bi se moralo že kaj poznat... če so injektorji krivi seveda, pa tud drugač tole ne škodi.

Zaradi slabe kompresije, dvomim da pride do "klenkanja", da bi bil samo en ventil zvit pa tud težko...
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Če so res stestirali injektorje na profesionalni mašini in ni bilo problemov, potem ne vidim razloga da bi notri vlival čistilo. Ponavadi je od teh čistil več škode kot koristi.
pepso3
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 57
Pridružen: Pe Dec 30, 2011 6:40 pm

se strinjam da mislim da ni potrebno vlivanje aditiva kr so te ze ok ,ce so jih testirali in pravijo da je vse v redu. Tribes ves da mi utripa lucka za grelne svecke in tudi javi napako. Rekla sma al svecka al pa rile. Recimo da je rile je mozno da pride do tega odstopanja kr kao ne zagrejo svecke dobro?
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

Ne, grelne svečke nimajo veze z odstopanji, ker pregleduješ pri ogreti mašini.

Pri meni je aditiv pomagal... sem imel odstopanja do 1,3, sedaj pa največ 0,6...
pepso3
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 57
Pridružen: Pe Dec 30, 2011 6:40 pm

Evo, poročam. Sem bil na merjenju kompresije danes in imajo vsi štirje cilindri samo 20 barov. Tako da slaba kompresija. Zdaj sem reko naj mi naredijo predračun da vem kolko prije ta "poseg".
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Nevem od kje bi, v mašini ki ima kompresijsko razmerje 17:1, lahko dobil več kot 20 barov?

20 barov je popolnoma OK rezultat za modernega dizla! To ni Golf 2, kjer je bila kompresija 22:1, tam si lahko pričakoval dobrih 25 barov. Tukaj pa ni osnove.
Sploh če ti vsi cilindri pokažejo popolnoma enako to zagotovo ne more biti problem. Pri tebi bi moral imeti en cilinder bistveno manjšo kompresijo, da bi lahko razložil tvoje simptome...

Moje skromno mnenje je da si spet naletel na enga frajerja ki bi rad malo služil na tebi... previdno...
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Tudi meni se tako zdi,če ne ve koliko naj bi imeli sodobni dizli kompresijsko razmerje! :wink:
Nibbler
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: Ne Maj 13, 2012 4:15 pm

Da si sposodim staro temo , ker imam skoraj identičen problem , veliko odstopanje injektorjev, vendar v prostem teku ne toliko.Skratka , ko pohodim plin ali če se vozim okol 130 140 mi na četrtem cilindru injektor odstopa tudi po 4-5.Zanima me , če injektorji načeloma skoz odstopajo enako, al pri večjih hitrostih bolj oz. , če gre napako iskati drugje (kompresija , ventili .. ).

Slika[/img]
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Tole je že kritično... Ko je korekcija nad 5 začne avto že cukat malo.

Probaj za začetek s kakim čistilom za injektorje, če bo kaj bolje, če ne boš pa moral verjetno v kratkem dat obnovit injektorje.

Lahko probaš tudi poslušat injektorje. Vzami en izvijač in ga nasloni na injektor, potem pa na ročaj izvijača prisloni še uho. Boš slišal če je kakšna razlika. Ponavadi se sliši zelo očiten zvok, če en injektor odstopa.
Nibbler
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: Ne Maj 13, 2012 4:15 pm

TribesMan ,hvala za nasvet ... sem poskušal z injector cleanerjem od STPja in ni pomagalo tako , da bom moral na kakšen servis kjer se ukvarjajo samo s tem.Pozna morda kdo koga iz Maribora , ki obnavlja in testira injektorje?
dom
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 598
Pridružen: Pe Dec 24, 2010 8:58 am

Najboljše bi bilo jih dat v ultrazvočno kopel, malo uporabi search gumb pa poišči uporabnike foruma, če ti lahko pomagajo, če je seveda kateri v tvoji bližini.
Alfa Romeo - making drivers into mechanics since 1910
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Ultrazvočna kopel pri dizelskih injektorjih bore malo pomaga...

Injektorje je treba odpret, pa verjetno zamenjat kakšen delček v solenoidu...

Tukaj niti ne gre za to da bi bil injektor zapacan ali šoba obrabljena, ampak da elektromagnet ne odpira več tako kot je treba. Tukaj pa nobena kopel ne pomaga.
dom
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 598
Pridružen: Pe Dec 24, 2010 8:58 am

No, pa sem se spet nekaj naučil :)
Alfa Romeo - making drivers into mechanics since 1910
Nibbler
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: Ne Maj 13, 2012 4:15 pm

Pozdravljeni, danes sem priklopil avto na multi ecu scan in mi je pod injektorji kazalo, da 2. in 4. injektor odstopata, tam nekje od 0.8 pa do 2.8 .En v plus drugi seveda v minus.Vendar to samo pri prostem teku , kakor hitro dodaš plin ali se pelješ je vse v mejah normale (+-0.5).Znima me, če gre za pokvarjen injektor ali je lahko kaj drugega, diagnostika injektorjev ni tako poceni :).Avto se drugače vozi normalno včasih v 2. prestavi malo cukne ,ko je v nizkih obratih pri speljevanju.Motor je 2.0 jtdm 125Kw
Odgovori
  • Informacija