Zimske pnevmatike sezona 2012/2013

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
alfa159slo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 136
Pridružen: Če Jun 07, 2012 2:39 pm

Nisem našel nobene teme o zimskih pnevmatikah, pa bi bilo mogoče dobro da razmenjamo kaka priporočila in mnenja o le teh.

Torej, katere ste kupili ali pa imate namen kupit za letošnjo zimo?

Osebno se mojo 159-ko odločam med Vredestein Wintrac Xtreme in pa Dunlop WinterSport 4D. Razlika v ceni je 20€/gumo, sodeč po testih in mnenjih pa sta obe odlične oz. je Dunlop boljša, vendar daleč od tega da bi Vredesteinka bila slaba guma.
Uporabniški avatar
folc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1356
Pridružen: Ne Jul 01, 2012 6:32 pm
Vozilo: AR 156 SW 1,9 JTDm 110kW 150KM l'05
Kraj: Nekje med NG in Tolminom :)

za zimske sicer ne vem veliko vem pa da so Vredstein odlične gume imam letne sicer na bivšem avtu (Clio) in so odlične tako da menim da pri zimskih niso kaj veliko šparali na kvaliteti
Alfa Romeo .. time to stop looking and start touching :D
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

komentar enega uporabnika vredestein wintrac iz slotech:
Do danes so videle samo suho in mokro cesto - občutek je bil da so bolj udobne/tišje kot letne Bridgestone Potenza.
Med vožnjo ni blo občutit kakih šibkosti, enakomeren oprijem, ovinki brez težav. Na gladki podlagi (podzemne garaže) rahlo cvilijo v ovinkih.

Današnji sneg jih je pa zlomil. Ne vem kako bi se obnašale kakšne druge gume a skozi ovinke niso dajale hude samozavesti. 70 skozi ovinke, ki pri suhi cesti komot prenesejo 90, je bil že adrenalinski šport. V tretji mal močneje po gasu in je vrtelo v prazno, sunkovito obračanje volana levo desno je ostalo "neopaženo", se pravi je guma zdrsela.

Nism direkt razočaran nad tem, ker ko sm stopu iz avta bi skoraj padel na ravnem asfaltu, tako je vse skup drselo. Kakšne obrabe še ne kažejo, prevoženih cca 5k km.
sedaj en drug je povedal da v snegu se tudi dobro obnesejo.

osebnega mnenja za zimske nimam vendar,ker pa so njihove letne gume naravnost fantastične v mokrem, bi si upal stavit, da tudi zimske v mokrem spadajo v sam vrh. jaz sem v zadnjih 3 letih le 4x videl sneg na cesti (od tega 1x na letnih vredestein hi-trac) in SLO ceste so itak 99% časa vozne z letnimi gumami tudi pozimi (razen če si bog ti ga vedi v katerem antarktičnem kraju).

glede letnih hi-track na snegu: smer držijo OK, klanec jih pa odreže :lol:

tako da pomojem z vredestein ne moreš dosti zgrešit.
alfa159slo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 136
Pridružen: Če Jun 07, 2012 2:39 pm

Ja, to na slo-techu sem videl. Sem bral tudi izkušnje s tujih forumov in portalov in noben ni rekel nič slabega o njih.
Glede na to, da pa je tako mala razlika v ceni, pa kolebam. V vsakem primeru sta obe odlični gumi.
Uporabniški avatar
GregorS
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 179
Pridružen: Sr Dec 24, 2008 2:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Kaj pa Semperit Speed Grip 2? Druga na testu, takoj za Goodyear UG
alfa159slo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 136
Pridružen: Če Jun 07, 2012 2:39 pm

Sem tudi za to gledal, vendar imam rahle pomisleke kako se guma obnaša po letu, dveh...
simnov
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 780
Pridružen: Po Avg 23, 2010 9:50 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147 Ts 1.6 Distinctive
2006 120KM

Dunlop WinterSport 3d in so odlične
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

simnov napisal/-a:Dunlop WinterSport 3d in so odlične
osebno sem mnjenja, da je to res ena boljših gum.
primerjam jih z GY UG7+, Michelin A4 in Sava eskimo s3+. Z ostalimi nimam izkušenj
dancekbanancek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 7:50 pm

Jaz osebno nebi preveč šparal in vzel Goodyear ultra grip. Izjemne gume! 8)
ANDRE1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 131
Pridružen: So Okt 10, 2009 7:44 pm

Mene pa zanima katere mi priporočate, oz dimenzija. Imam namreč dimenzijo 195/55/R15. Gre za alfo 145qv. Torej gredo gor 195/65/r15 ).
Problem je namreč v tem da so 55 do 30% dražje kot 65. Katero dimenzijo naj torej izberem da bo ok, in cena normalna?
Ra8
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 92
Pridružen: Po Avg 20, 2012 4:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: NM

Gor moraš dat kar imaš homologirano. Tako da če nimaš homologirane 65 višine ne bo šlo, predvidevam da nimaš ker ni ravno logično da bi imel.

GY UG7+ sem imel sam in sem bil razočaran. Po suhem srednja žalost, po mokrem zelo vredu, v snegu zelo slabo. Daleč od tega kako je bila ocenjena na testih. V bistvu mislim da za zimsko gumo moraš vedeti kaj rabiš... po ravninah in mestih verjetno nekaj kar je dobro za po suhem, plojdro in mokro; Za v hribe in veliko snega gumo ki je dobra v snežnih razmerah. Jaz sem do sedaj pogruntal da je guma ali eno ali drugo, oboje v eni še nisem imel dobro. Nekako logično če bolje pomislim.
dancekbanancek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 7:50 pm

Na 145QV sem imel jaz 185/60/15 sicer nehomologirano, ampak načeloma pri takšni meri gum ne komplicirajo. Drajsalo ni nič.
zvitafeltna
Alfist
Alfist
Prispevkov: 402
Pridružen: Sr Dec 14, 2011 8:04 pm

Takole ti lahko poberejo tablice pa si v k***.
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

nevem kake polcaje vi poznate, tle so zadovolni če imaš dost profila, sitnarjo pa samo če je naprimer na polotu letnk 96 17 col :lol:
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
zvitafeltna
Alfist
Alfist
Prispevkov: 402
Pridružen: Sr Dec 14, 2011 8:04 pm

Pa dobr če študiraš o 17" na polotu, zakaj ne bi kar 19"? =D>
Odgovori
  • Informacija