Pomoč in nasveti pri nakupu avtoakustike - AR 156

Vse kar se tiče avtoakustike
Odgovori
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Nekako mi je jasno, da so zvočniki precej več sposobni kot pa lahko da od sebe radio. Kljub vsemu računam, da bo ob priklop na radio dokaj solidno zaigralo (ne mislim na hardcore sisteme :) ).

Če namontiram ojačevalec, potem bo treba bržda delat nove luknje v vratih za kable? Kam ponavadi skrijete ojačevalec, kadar poganja samo prednji sistem? Če ga dam zadaj je treba kar daleč vlečti kable. Kateri ojačevalec priporočate, da je low budget in da bo dal dovolj energije za blaupunktov sistem?
MaStr napisal/-a:Pioneerje si pa najbrž kar pokuril. Ti je vedno tako igralo?


Od kar imam avto vedno tako švohotno špilajo. Bržda jih je že prejšni lastnik pokoristil do konca. Mimogrede je možno, da je problem v radiu?

Yagi-san zelo cenim tvoj odgovor ampak pol nisem razumel :) . Kaj niso Blaupunkt VPc 652 PRO, ločen sistem? Se pa strinjam s tabo, da bo dober sistem le toliko dober, kot bo dober najšibkejši člen :) . Ampak ti že malo preveč v profi smeri razmišljaš.
Uporabniški avatar
folc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1356
Pridružen: Ne Jul 01, 2012 6:32 pm
Vozilo: AR 156 SW 1,9 JTDm 110kW 150KM l'05
Kraj: Nekje med NG in Tolminom :)

naredi kot jaz
spredaj ločen sistem cca ~ 100RMS (jaz osebno Crunch GTX 6.2C)
zadaj en ojačevalec (sam imam 4 kanalni JBL 75.4)
ter drug radio in gasa :D (trenutno Madrid 210 ob Blaupunkta ampak se prodaja...)

seveda ne pozabiti na adapterje za na vrata in izloacijo in vse ostalo :D
Alfa Romeo .. time to stop looking and start touching :D
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Chuck je že prodal zvočnike.. sem ga že kontaktiral ;)
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Jah, kdor čaka... mu uide :( .
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Yagi-san napisal/-a:@Scremer: najprej bi jaz razmislil o komponentnih (midbass + TW-ločeno) zvočnikih in bi se izogibal coax vrjante !

Scremer napisal/-a:Yagi-san zelo cenim tvoj odgovor ampak pol nisem razumel :) . Kaj niso Blaupunkt VPc 652 PRO, ločen sistem?
Yagi te je le malo oqrcov, ker imaš trenutno coaxialni sistem :wink:
Potem ti je predlagal vsaj 4-kanalni ojačevalec, ker nikoli ne veš, kdaj boš strmel po nadgradnji sistema - ponavadi je to nizkotonec . In ravno zaradi tega je ojačevalec najbolj smiselno montirati nekam v prtljažnik. Signalne kable pa se potegne po pragovih...


Ker BP-VPC pro ni več na voljo... Koliko si pripravljen odšteti za zvočnike in ojačevalec?

In ja, tudi na izhodih radia zna biti problem...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Ne vem koliko sem pripravljen odšteti ker nimam pojma kakšne so cene. Kot večina, lahko rečem da čim manj. Še posebej če bo potrebno zamenjat radio.

Kolikor vem od blaupunkta zvočniki niso bili ravno poceni in bi jih vzel res samo zaradi tega ker so se prodajali za več kot pol nižjo ceno. Realno bi bil zadovoljen tudi s čim švohnejšim.

Če so ti "kanali" na ojačevalcih pomembni samo za kasnejšo nadgradnjo sistema, mi je dejansko vseeno, če jih ima manj kot štiri. Možnosti, da bi bil v avtu kdaj sub so izredno majhne.

V osnovi se mi gre bolj za to, da imam zvok brez hreščanja in škripanja in ne toliko, da bi dosegel ne vem kakšne jakosti in base (zaradi tega bom tapeto izoliral). Če povem po domače sem verjetno po vaših merilih zelo nezahteven.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Assholer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1747
Pridružen: Pe Okt 29, 2010 4:57 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 156 SW 1.9 JTDm
Suzuki Vitara
Kraj: Logatec

Ima kdo kakšno idejo kam montirati ojačevalec velikosti 25x20x7cm? Imel ga bom za sprednji sistem, rad bi ga dal nekam spredaj, da ne vlačim kable čez cel avto za brezveze. Pod sprednjimi sedeži ni prostora, pod sovoznikovim predalom tudi ne... kam bi ga lahko še stlačil? Gre se pa za 156sw
lp. Tomaž
Slika

If in doubt - flat out
Uporabniški avatar
folc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1356
Pridružen: Ne Jul 01, 2012 6:32 pm
Vozilo: AR 156 SW 1,9 JTDm 110kW 150KM l'05
Kraj: Nekje med NG in Tolminom :)

Assholer napisal/-a:Ima kdo kakšno idejo kam montirati ojačevalec velikosti 25x20x7cm? Imel ga bom za sprednji sistem, rad bi ga dal nekam spredaj, da ne vlačim kable čez cel avto za brezveze. Pod sprednjimi sedeži ni prostora, pod sovoznikovim predalom tudi ne... kam bi ga lahko še stlačil? Gre se pa za 156sw
še vedno pomojem najbolje desni ali pa levi bok prtljažnika
jaz sem na desno stran spravil JBL 75,4 ki je skoraj da x2 tvojih dimenzij more it not ko ata na mamo, drugače spredaj pa ne vidim nikjer dovolj prostora, mogoče pri sovoznikovih nogah tam kjer je ventilator kabine ... seveda komplicirano nekam vpet ..
Alfa Romeo .. time to stop looking and start touching :D
Uporabniški avatar
Assholer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1747
Pridružen: Pe Okt 29, 2010 4:57 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 156 SW 1.9 JTDm
Suzuki Vitara
Kraj: Logatec

Spet bo treba pol avta podret :roll:

Kako je pa z kabli od zvočnikov? Se uporabi original napeljava ali je treba novo luknjo naredit, da prideš od vrat do kabine?
lp. Tomaž
Slika

If in doubt - flat out
Uporabniški avatar
folc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1356
Pridružen: Ne Jul 01, 2012 6:32 pm
Vozilo: AR 156 SW 1,9 JTDm 110kW 150KM l'05
Kraj: Nekje med NG in Tolminom :)

jaz sem kar od ojačevalca do radia speljal kable za zvočnike, za radiem pa ženski ISO konektor in priklopil na originalno,
druga opcija je da pripelješ do vrat pa tam priklopiš na originalno tretja pa seveda da popolnoma zamenjaš ali skozi konektro (povrtaš a zelo hitro kaj zaj***š) ali nova luknja med vrati in ustrezno izolirana z gumicami ...

a če mene prašaš za vsakodnevno uporabo je originalna (1,5mm^2 ali 2,5mm^2 več kot dovolj)

drugače pa kabli sploh niso problem za napeljat, največji problem je plastiko na pragih dol sneti ... je trmasta :D
Alfa Romeo .. time to stop looking and start touching :D
Uporabniški avatar
Assholer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1747
Pridružen: Pe Okt 29, 2010 4:57 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 156 SW 1.9 JTDm
Suzuki Vitara
Kraj: Logatec

Verjetno bi pol tako naredu, kot maš ti, ker se mi zdi najbolj enostavno. Ko sem gledal tisti konektor zadaj na radiu, pride na njemu kakšnih 10 kablov - verjetno vsi zvočniki. Si kar vse skupaj priklopil na amp?

O plastiki pri pragovih pa sploh ne začenjaj... mislim da mi je več časa vzelo, ko sem tega hudiča narazen dajal, kot pa sem rabil za napajalni kabel napeljat iz motornega prostora v kabino (pa sem čisto na blef začel iskat luknjo) :evil: Zato sem pa hotel ojačevalec spredaj skrit :D
lp. Tomaž
Slika

If in doubt - flat out
Uporabniški avatar
folc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1356
Pridružen: Ne Jul 01, 2012 6:32 pm
Vozilo: AR 156 SW 1,9 JTDm 110kW 150KM l'05
Kraj: Nekje med NG in Tolminom :)

zadaj maš 2 ISO konektorja eden za zvočnike (8 jezičkov) drugi za napajanje, memoria ter kak remote, napajanje antene... odvisno od radia mogoče imaš še adapter da imaš na samem radiu 1 konektor potem pa v 2 ISO
Alfa Romeo .. time to stop looking and start touching :D
Uporabniški avatar
folc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1356
Pridružen: Ne Jul 01, 2012 6:32 pm
Vozilo: AR 156 SW 1,9 JTDm 110kW 150KM l'05
Kraj: Nekje med NG in Tolminom :)

PS. ja jaz sem tako prednje kot zadnje zvočnike priklopil na 4 kanalni ojačevalec, sedaj če boš ti imel samo prednji sistem in 2 kanalni ojačevalec potem vlečeš samo 2 dvožilna zvočniška kabla do radia
Alfa Romeo .. time to stop looking and start touching :D
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

MaStr in ostali hvala zaenkrat. Bom malo preveril zadeve, nabavil material in mogoče spet vprašal kako neumnost :) .
Odgovori
  • Informacija