AR 159 SW 1.9JTDm 16V by ziga_

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

No pa da vam predstavim še svojo. Kupljena 18.10.2012, pri Ramastra. Letnik je 7.7.2008, uvožena iz Italije (bila last tovarne Alfa Romeo), 150KM dizelski agregat in prišla je domov z rahlo nad 66.200km. Oprema kot ne je bolj osnovna, so mi bili pa veliko bolj pomembni prevoženi km in realnost vozila za določen budget. V vsem tem času so občutki zelo dobri in poraba zmerna. Pri 66.300km je dobila redni servis + menjava zavorne in hladilne tekočine. 2 tedna nazaj je pa dobila še 16col original alu platišča in nove zimske pnevmatike Nokian WR-D3. Enkrat do novega leta je še v planu dodatna vgradnja USB vmesnika Dension Gateway Lite, malo mi je že nerodno z navadnimi CDji, saj sem sam navajen že od prej na USB. Sedaj ima pa že nekaj malega čez 67.000km

Še sliki, ko je prvič pripeljala v garažo (še z letnimi copatki):

Slika
Slika

In pa pred kratkim, z novo zimsko kolekcijo:

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Razmišljam še, da bi dobila na vsaki strani pod stranskim smernikom še eno lepo crom kačo :mrgreen: . Zaenkrat je pa to to...

Lp, Žiga
Zadnjič spremenil ziga_, dne Če Mar 13, 2014 12:15 pm, skupaj popravljeno 3 krat.
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

Lepa, naj ti dobro služi... :)

Pa malo več kilometrov delaj, alfa ni za gledat..če ni na servisu, more biti na cesti... :mrgreen:
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Čestitke, srečno ter polno užitov želim!!!

Kaj pa akustika - še pride? :mrgreen:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

dzuko: Hehe saj bi jo najraje po cele dneve vozil, pa je dizel še vedno malo drag :D . Drugače delam mesečno okoli 1000km, v večji meri relacija ostalo, kar imam v bližini ali okolici sem pa malo gorenjca in se vozim z avtobusom.

MaStr: Trenutno sem, dal tisti projekt akustike na stran, bi rad še slišal, kakšen podoben sistem, da dobim občutek kaj se bom lotil. Da ne bo spet preveč na vrat na nos potem se bo pa updatalo v nedogled in bom spet tam kot z vsakim vozilom :mrgreen: . Enkrat bo že prišla, saj se brez AA ne da saj dobro veš kako je... 8)
Uporabniški avatar
carlo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1446
Pridružen: Pe Apr 11, 2008 6:16 pm
Vozilo: Lancia 844
Kraj: Ljubljana

Lepa. Zanimajo me izkušnje z Ramastro,ali si jo pred nakupom priklopil na FES in kakšno garancijo ti je dal? 8)
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Izkušnje z Ramastro so pozitivne. Prodajalec Aleš je zelo korekten, pove prav vse: tako lepše novice kot slabše. Saj jo je v SLO pri Avto Triglavu dobila toča (tako kot vse ostale) in bile so malo Italian style ( praskice, malo naslonjena) ampak pri avtokleparju/ličarju Snoj porihtana v nulo. Vse kar je bilo je bilo površinsko, pred nakupom sem dobil tudi slike kakšna je bila pred popravljanjem napakic. Brez problema se uredi testne tablice in se jo odpelje na pot, šla je tudi do mojega kleparja, ki je potrdil vse to in tudi pregledal vozilo kot se zagre. Se pravi BP in realno vozilo. Ko sem ji naredil redni servis sem jo priklopil tudi na računalnik, kateri ni pokazal nič slabega. Vse kar mu je ostalo v spominu je odklaplanje akumulatorja in luči/senzorjev, ko se jo je pri Snoju porihtalo. Tako, da smo še te napake morali pobrisati. In pa zadnji redni servis pri uradnem v Italiji. Garancijo sem dobil od Motive Service Prima. Seveda je doplačljiva, če se ne motim za 1 leto 350-360€ in za 2 leti cca. 600€. Jaz sem vzel samo pol leta in še to striktno iz preventive saj je vozilo stalo pri Avto Triglavu malo manj kot 2 leti. In da se ne bo mislilo, da je bilo z vozilom kaj narobe, ker je toliko časa stalo so imeli na samem podjetju Avto Triglav večji problem in so ta uvožena vozila stala v centralnem skladišču (sem tudi to vse preveril, poklical odgovornega iz Avto Triglav za uvoz teh vozil). Skratka če potegnem črto se dobi realno vozilo, jaz sem izredno zadovoljen. Res je da oprema ni pravi biserček za nekatere, samo za ta budget in željeni km je to to.

Lp
Uporabniški avatar
carlo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1446
Pridružen: Pe Apr 11, 2008 6:16 pm
Vozilo: Lancia 844
Kraj: Ljubljana

ziga_ napisal/-a:Izkušnje z Ramastro so pozitivne. Prodajalec Aleš je zelo korekten, pove prav vse: tako lepše novice kot slabše. Saj jo je v SLO pri Avto Triglavu dobila toča (tako kot vse ostale) in bile so malo Italian style ( praskice, malo naslonjena) ampak pri avtokleparju/ličarju Snoj porihtana v nulo. Vse kar je bilo je bilo površinsko, pred nakupom sem dobil tudi slike kakšna je bila pred popravljanjem napakic. Brez problema se uredi testne tablice in se jo odpelje na pot, šla je tudi do mojega kleparja, ki je potrdil vse to in tudi pregledal vozilo kot se zagre. Se pravi BP in realno vozilo. Ko sem ji naredil redni servis sem jo priklopil tudi na računalnik, kateri ni pokazal nič slabega. Vse kar mu je ostalo v spominu je odklaplanje akumulatorja in luči/senzorjev, ko se jo je pri Snoju porihtalo. Tako, da smo še te napake morali pobrisati. In pa zadnji redni servis pri uradnem v Italiji. Garancijo sem dobil od Motive Service Prima. Seveda je doplačljiva, če se ne motim za 1 leto 350-360€ in za 2 leti cca. 600€. Jaz sem vzel samo pol leta in še to striktno iz preventive saj je vozilo stalo pri Avto Triglavu malo manj kot 2 leti. In da se ne bo mislilo, da je bilo z vozilom kaj narobe, ker je toliko časa stalo so imeli na samem podjetju Avto Triglav večji problem in so ta uvožena vozila stala v centralnem skladišču (sem tudi to vse preveril, poklical odgovornega iz Avto Triglav za uvoz teh vozil). Skratka če potegnem črto se dobi realno vozilo, jaz sem izredno zadovoljen. Res je da oprema ni pravi biserček za nekatere, samo za ta budget in željeni km je to to.

Lp
Kul, hvala. 8)
Uporabniški avatar
Jonas
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1850
Pridružen: Ne Maj 16, 2004 7:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Čestitke za nakup. A je to slučajno tista, ki ima s cigaretom prežgan sedež? Ker ena črna je bila poleti tam, vendar je bila bolj bogo ohranjena, da različnih letnic na steklih ne omenjam... ampak najverjetneje ne gre za isto vozilo, saj mi je tisto še sam prodajalec odsvetoval...

Kakorkoli, naj ti dobro služi in veliko varnih km v prihodnosti!

LP
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Huh kaj pa vem... Na sopotnikovem sedežu sem odkril manjšo ožganinco cigaretnega ogorka... Samo letnice na steklih so bile vse ok razen sprednje, verjetno je kaj pokasiral med vožnjo prejšni lastnik. Drugače je notranja ohranjenost tako kot treba. Mi je pa veliko bolj važno, da mi bo delala tako kot se zagre :) . Je seveda to moja prva Alfa in upam, da me ne pusti razočarati kakor sem slišal, da so Alfe kar nagajive :lol: .

Lp
Uporabniški avatar
technoboy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1230
Pridružen: Če Maj 01, 2008 10:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska

Oče bi verjetno prodal original radio z blue&me in pa tist usb vmesnik in vse kar spada zraven, ne vem pa koliko je dela, da se vse to zmontira, ker ti original radio še na tistem displayu med števci prikazuje naslove komadov ipd, če bi te slučajno zanimalo
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Bi me zanimalo ja :) . Verjetno ni kaj veliko dela z vgradnjo, sam imam z avtoakustiko veliko izkušenj tako, da načeloma ne bi smel biti problem. Edino moram se pozanimati če je display ustrezen tudi za ta radio. Tvoj oče bo potem brez radia, ali bi se naredila menjava + doplačilo iz moje strani? Dajva prosim več na privat. Hvala.

Lp, Žiga
Uporabniški avatar
technoboy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1230
Pridružen: Če Maj 01, 2008 10:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska

Ne. On je kupil blaupunkt chicago 600, ki ima gor še navigacijo in pa ravno tako za prostoročno telefonijo.
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Aha vredu. Koliko bi bila pa cena originalnega?
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

A to je tista, k ji je pacient pisal na radiu (gor na avto.netu)?
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

JUG napisal/-a:A to je tista, k ji je pacient pisal na radiu (gor na avto.netu)?
??? Nič jasno...
Odgovori
  • Informacija