Napeljava kablov za AR 147

Vse kar se tiče avtoakustike
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Na 4-kanalni ojačevalec lahko priklopiš :
-1x sub
-1x par zvočnikov
ali
-2x sub
ali
-2x par zvočnikov

Tako, kot si napisal, da bi na okačevalec priklopil sub, prvi in zadnji sistem ne bo šlo. Za kaj takšnega bi potreboval 6-kanalni ojačevalec.
Sub se veže na 2 kanala in vsak zvočnik se veže na 1 kanal.

Lp
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Foggy napisal/-a:Na 4-kanalni ojačevalec lahko priklopiš :
-1x sub
-1x par zvočnikov
ali
-2x sub
ali
-2x par zvočnikov

Tako, kot si napisal, da bi na okačevalec priklopil sub, prvi in zadnji sistem ne bo šlo. Za kaj takšnega bi potreboval 6-kanalni ojačevalec.
Sub se veže na 2 kanala in vsak zvočnik se veže na 1 kanal.

Lp
Am...

Dejansko če ima 4ohm-ske zvočnike, pa da je ojačevalec stabilen na 2 ohm-a bi se dalo priklopit tud tako kot je on napisal. :wink:

Kolko je pa smiselno je pa drugo vprašanje. Na zvočnike pride manj moči, ker sta 2 zvočnika vezana na 1 kanal namesto vsak na svojega, pa tudi vrjetno bo hitreje popačilo zvok.

@Mirc: Če bi že rad priklopil ovalce, potem prednji sistem in woofer na ojačevalec, ovalce pa na radijo.
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Ne vem no, jaz bi pri zvočnikih, ki jih že imaš na voljo, ovalce absolutno črtal s seznama :doubt:
Predstavljaj si, da sediš na zadnjih sedežih in ti od zadaj pribija sub in še bas ovalcev + tweeterji :-)( :-)(


Trust me, še 1x ti napišem: prvi sistem + sub priklopi na amp, zadnje zvočnike pa direktno na AR. Izoliraj vrata (vse štiri).
100% garancija za dober zvok, tudi za zadaj sedeče :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Mirc
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 178
Pridružen: To Okt 20, 2009 6:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trebnje

Nikjer ne najdem teme glede napeljave kablov po alfi 147. Bi lahko kdo dau link do te teme?
Mirc
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 178
Pridružen: To Okt 20, 2009 6:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trebnje

Muska zvezana, kabel iz akumulatorja pa do ojačevalca pa se je potegnil po sovoznikovi strani pod brisalcem. Mater sipa ko ne vem kaj :).

Hvala za pomoč tudi vam s foruma!
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Si tudi ovalce zmontiral?
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

Mirc napisal/-a:Muska zvezana, kabel iz akumulatorja pa do ojačevalca pa se je potegnil po sovoznikovi strani pod brisalcem. Mater sipa ko ne vem kaj :).

Hvala za pomoč tudi vam s foruma!
res da stara tema, ampak mogoče bo kdo drug odgovoril.

Torej kje je najlažje in najbolje napeljati kabel za štrom?
AR147 2007
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Veron napisal/-a:
Mirc napisal/-a:Muska zvezana, kabel iz akumulatorja pa do ojačevalca pa se je potegnil po sovoznikovi strani pod brisalcem. Mater sipa ko ne vem kaj :).

Hvala za pomoč tudi vam s foruma!
res da stara tema, ampak mogoče bo kdo drug odgovoril.

Torej kje je najlažje in najbolje napeljati kabel za štrom?
AR147 2007
Najdi uporabnika RooKec tukaj ali na forumu Avtoakustika in ga pokontaktiraj. Si je lastil Alfo 147 2007. Muzka je bila pa še zame malo prehuda :lol: . Mu bom pa javil, naj pogleda malo na ZS tukaj na forumu če boš kaj pisal.
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

no pri meni ne bo nič kaj preveč hudega :D

20mm kabel in vsega 250W RMS sub, edino kar se še nisem odločil, ali bo aktiva (imam 6-kanalca, 125W RMS kanal, bridge 250W rms)

Spredni sistem pa bom vzel Hertz DSK 165.3 (upam, da grejo v vrata normalno, brez predelav)

sem kontaktiral uporabnika RooKec kar preko emaila, katerega sem našel na forumu od avtoakustike
Uporabniški avatar
slayer
Alfist
Alfist
Prispevkov: 309
Pridružen: Ne Apr 26, 2009 4:09 pm

Ti lahko še js na kratko opišem, ker sem montiral akustiko v 147 2005 (FL) pred kratkim. Kabel sem skozi požarno pregrado potegnil na skrajno desni (če sediš v avtu) strani pregrade. Mimo vrha amortizerja malček bolj nizko imaš prehod skozi pregrado, samo ena guma je na luknji, skozi katero potegneš kabel in si že v notranjosti. Potem pa samo še pod plastičnim pragom in si hitro v prtljažniku (govorim za tri-vratni model). V vrata brez problema spraviš običajne 16-ke. Js sem vzel plastične distančnike on starih original zvočnikov in na njih dal nove 16-ke. Lahko pa tudi vzameš samo plastične distančnike, mislim da so okoli 10€. Nove visokotonce sem namestil namesto starih, pomagal sem si z silikonom. Namontiral pa sem Rainbow DL-C6.2 dvosistemce skupaj z kretnicama.
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

glih gledu zdele, tam ko gre zajla, ni nobene lukne vidt. Bom še enkrat pogledal in iskal ta čepek :)

koliko debel kabel pa maš ti?
sicer doma imam 35mm2, vendar zaradi lažje napeljave ga menjam za 20mm2 (ker tako ali tako bo čisto malo vse skupaj)
Uporabniški avatar
slayer
Alfist
Alfist
Prispevkov: 309
Pridružen: Ne Apr 26, 2009 4:09 pm

Kabel je 35mm2. O kakšni zajli govoriš? Na desni (sovoznikovi!) strani poglej, še prej pa vzemi dol plastiko ki je okoli brisalcev in na začetku vetrobrana, da sploh prideš blizu požarne pregrade.
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

Zajla za odpiranje haube (sicer na voznikovi strani).
Tako mi je tud RooKec razložil, da jo je on tam speljal. Bom pogledal še z druge strani

dodatno vprašanje: koliko "debel" zvočnik sploh gre v vrata?
Zvočniki so: http://www.caraudiodirect.co.uk/her-dsk ... 165.3.html
Uporabniški avatar
slayer
Alfist
Alfist
Prispevkov: 309
Pridružen: Ne Apr 26, 2009 4:09 pm

Če boš uporabil distančnik, načeloma ne bi smelo biti težav, razen z kakšnimi izjemno globokimi zvočniki. Te hertze daš noter brez problema.
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

mogoče bo še komu pomagalo: http://www.alfaowner.com/Forum/ice-and- ... se-up.html

mogoče pa kdo dobi idejo za uporabno škatlo: http://kgb.clubalfaromeo.com/gotcha/147 ... 0Guide.pdf
Odgovori
  • Informacija