Napeljava kablov za AR 147

Vse kar se tiče avtoakustike
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

Toliko, da napišem kako sem zadevo izvedel. (3vratna 147 FL)

Torej napajalni kabel (moj 20mm2) sem speljal po sovoznikovi strani, takoj pod plastiko od brisalca je ena guma, katero daš dol in gre gladko notr (za šalo se spravi tudi 50mm2) - sicer jst sm v gumi naredil malo lukno, tako da sem glih za glih spravil kabel skozi (ali pa zatesniš s silikonom).

Vse kar je treba še, je dat dol plastike pod vrati, toliko da skriješ kabel. Zadaj ali pri stebričku ni potrebno nič dol jemat. Sedeže sem pobral vn (3je šraufi - hitro) pa 2 šraufa od plastike odšraufaš, toliko da lažje kabel spraviš skozi, ker ga je treba malo uporagnit. V prtlažnik prideš potem brez problema.

Remote in audio kabel sem vlekel po voznikovi strani (ubistvu zelo preprosto prideš od radija, do vrat po voznikovi strani). Edino kar malo dvigneš tapeto in plastiko pod vrati in gasa, si že v prtlažniku.

Maso sem vezal na kovinsko držalo zadnjih sedežev (tisto, ko sedež podreš, ko je kot nekak obrnen U) - še prej pa pošmerglal šrauf in to je to.

Edina pizdarija, na katero sem naletel, da nimam speljano 12V switched (torej iz ključavnice). Zato sem moral oba vezat na konstatnih 12V (iz baterije), zato se sedaj radio ne ugaša skupaj z avtom (ampak bomo uredili, iz pepelnika kabel in to je to).

Ker je pa danes zelo mrzlo, se mi ni lublo menjat še zvočnikov v sprednih vratih (zadnje bom izklopil - fader). Pa me zanima, kdo je menjal (slayer?), ali si celo tapeto moral dat dol ali gre samo tisto mrežico dat dol in maš dovolj dostopa do mid in tweeterja?

Vse skupaj še lepo povezal, kable zavaoval, z vezicam fiksiral in zdej se treba še z nastavitvam igrat, da bo lepo špilal.

edit: mid gre brez problema -> http://forum.alfa156.net/forum/forum_po ... ?TID=49753

Samo nevem še kam bom potem spravil kretnice :D
Uporabniški avatar
slayer
Alfist
Alfist
Prispevkov: 309
Pridružen: Ne Apr 26, 2009 4:09 pm

Obvezno tapeto dol, mrežice so fiksne. Poglej v eLearn za navodila. Ni kakšne hude filozofije, ko enkrat veš kje so čepki ki držijo tapete na vrata.
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

ne najdem eLearn za 147 (link). Iskal po forumu Vodniki :/
Uporabniški avatar
slayer
Alfist
Alfist
Prispevkov: 309
Pridružen: Ne Apr 26, 2009 4:09 pm

eLearn je program za windows okolje. Poguglaj.
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6821
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Vodniki -- Ne prezri: Nakup, splošne informacije in DIY za vse modele Alfa Romeo -- Uradne servisne knjige za starejše Alfa Romeo modele (145, 146, 33, 75, 155, 164, GTV/spider, 156, 147...)
Workshop manual

Se zregistriraš na 4 shared in dol potegneš ali pa poskusiš na TPB najt.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

hvala! :)
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

še eno vprašanje.

Kako spravit zvočniški kabel v vrata? Gre brez kakega vrtanja in podobno?
Ali mogoče vezat kar na obstoječe kable? (zvočniki in amp imajo cca 80W RMS izhoda)
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

naj lažje bo na obstoječo napeljavo. ker na vartih maš konektor z pini in bi mogu povrtat prazne pine pa čez dt kabl al pa pine uporabit.
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

hm, pa grejo ločeni kabli za tweet in mid v vrata ali samo en? (če ima kdo info)

Ker če gre samo 1, bom dal kretnico vmes, če 2 pa na amp ločeno priklopil. Samo problem ker kretnica od zvočnikov nima reza na dol, tako da na mid spusti tudi zelo nizke :/
Uporabniški avatar
slayer
Alfist
Alfist
Prispevkov: 309
Pridružen: Ne Apr 26, 2009 4:09 pm

Imaš samo eno obstoječo napeljavo v vrata. Sam se uporabil obstoječo, ker mi je zgledala dovolj konkretna. Sem pa kretnico zmontiral kar v vrata. Če boš vleku nove kable v vrata se boš moral kar fajn potrudit, ker je vse skupaj bolj nedostopno tam okoli konektorja...
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

še eno vprašanje. Kabel od antene je pri vseh tako kratek (da pride max 2-3cm čez odprtino) ali se je pri meni kje "zagozdil" pa ga je treba previdno vn dobit?
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

čep odstraniš in zgornji del gume prtlažnika in losaš konektorje.
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

nisem imel v mislih prav ankteno kot fizično, ampak konektor pri radiju. Kabel ki pride v armaturki v radio je zelo kratek. To me zanima, če je pri vseh?
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

aja ne tist je bol kratek ja. sam sej se da lepo uštekat.
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

El Barto napisal/-a:Vodniki -- Ne prezri: Nakup, splošne informacije in DIY za vse modele Alfa Romeo -- Uradne servisne knjige za starejše Alfa Romeo modele (145, 146, 33, 75, 155, 164, GTV/spider, 156, 147...)
Workshop manual

Se zregistriraš na 4 shared in dol potegneš ali pa poskusiš na TPB najt.
se ne znajdem po temle eLearn-u :D
Mogoče nasvet/namig, kaj kliknt, da pridem do navodil kako rastavt vrata "pravilno" (kje so šraufi, kje so zatiči)?
Odgovori
  • Informacija