Sklopka, Vztrajnik, Potisni ležaj...(menjava/nakup) - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

TribesMan napisal/-a:Je pa res da je zdaj navora velik več kot original
:D najbrž tud kar nekaj ,malo, več kot pri ostalih ki si jim čipal :?: :mrgreen:
Slika
Axi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: So Okt 11, 2003 1:19 pm

TribesMan napisal/-a:Fast road je OK sklopka, samo življenska doba je na koncu tam tam kot originalna. Moja je po ~120kkm začela občasno zdrsovat. Je pa res da je zdaj navora velik več kot original.
Posebej rada drsi po daljših vožnjah po AC. Če je večina voženj po lokalnih cestah, ali pa po mestu ni problema. Potem pa naredim 300km po AC in začne ob močnem pospeševanju zdrsevat...
Predvidevam, da se torej ne splača dati skoraj več kot 2× toliko denarja kot za Valeo navadno (150€ vs 370€) :?:

A tole pa noben ne pozna? http://www.ebay.de/itm/KT6742-Kupplungs ... 1c28742695 Čudno mi je, da nikjer ne najdem nobenega podatka o tej sklopki? Zgleda mi kot nek fejk, da bi ljudje mislili, da gre za kakšno povezavo z AP racing, podoben logotip...
Slika
Jonny
Alfist
Alfist
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne Mar 25, 2007 10:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Bled

Še moje izkušnje valeo sachs je razlika samo v škatli (pa par € v ceni) vsebnina je ista :)


Je pa res problem v košari ker moja lamela je bila obrabljena komaj 1 mm :doubt:
Ra8
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 92
Pridružen: Po Avg 20, 2012 4:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: NM

Ja s**** no, samo kje je potem smisel menjat komplet če je problem v košarah? Se ne da nikakor drugače to porihtat?
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Zanimivo vprašanje...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Johnbesnil
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 121
Pridružen: Če Maj 10, 2012 10:56 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Sem tudi to spraševal. Baje košara naredi ležišče na lameli in ni dobro dati na stari lameli novo košaro. Baje. Naj me nekdo popravi.
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Jaz bom kupil košaro+lamelo orginal valeo/sach in lepo vgradil. Ležaja ne bom menjal, ker je cena taka kot, da bi bil zlat. Bom pa napisal tule predračun iz našega uradnega servisa(zahteval ga samo tko,da dobim občutek) in bi prosil za par pojasnil:

sklopka: 223e (v italiji 120e)
cilinder: 266e (očitno narejeno iz zlata, v italiji okoli 100e)
semering spojine mejnalnika: 10e
semering glavne gredi: 82e (jao)

delo sklopka: 190e
delo pokrov motorne gredi: 16e

Vse cene so z ddv in brez popusta.

Torej zaključek: Če pustimo ob strani drago sklopko in še dražji ležaj (so rekli tudi tam,da ga veliko krat ne menjajo) me zanima za kaj hudiča košta en semering 82e??? Delo niti ni drago, z mojim popustom okoli 140e. Me pa zanima ali je resnično potrebno menjati oba semeringa?
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

nevem, semeringov ponavadi ne menjajo, ce ne pusca, lahko pa preventivno pac zamenjajo
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Ra8
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 92
Pridružen: Po Avg 20, 2012 4:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: NM

Kaj pa obnova pri Sinter-ju? Če bi človek vedel 100% kje je problem bi blo velik lažje, samo glede na to da sumim da je pri meni problem v sami lameli razmišljam da bi dal samo obstoječo obnovit v karbon. Pa še cenovno pride verjetno daleč najugodneje.

Kolkr sem bral prispevke ljudi ki so jo dali tja obnovit so bli res sami pozitivni rezultati (s staro košaro in ležajem). Konkretno dlje zdrži, če jo zažgeš se po ohladitvi spet "obnovi", višja temperatura delovanja,... skratka sliši se mamljiivo.

Ima mogoče tukaj kdo izkušnje z njimi?
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

Verjetno obnavljajo samo lamele pri Sinterju? Košare verjetno ne ali tudi?
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Crazy Alfista napisal/-a:nevem, semeringov ponavadi ne menjajo, ce ne pusca, lahko pa preventivno pac zamenjajo
Za semering na glavni gredi pri menjalniku še nisem slišal da bi puščal. Prej vijaki, ki držijo vztrajnik, ker ima glavna gred luknjo čez. Če niso bili vijaki namazani z loctite-om, ko je bilo sestavljeno nazaj, olje iz bloka motorja pride čez navoje in teče po sklopki. Cena semeringa na gredi je pa taka, ker je kar velik, premer cca 10cm. Ampak še vedno predrag :)
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

semering pride z ohišjem vred in pri enih avtih je tako da lahko zamenjaš samo semering če izmeriš mere :)
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
dvince
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 46
Pridružen: Pe Nov 05, 2010 3:31 pm

Meni je tudi šel vztrajnik, mi je ropotalo ko sem stiskal sklopko pri speljevanju in ustavljanju v 1. prestavi. Tako, da sem se odločil za menjavo vztrajnika+sklopko+potisni, strošek ogromen (1000€).

Zdaj me zanima, če je to zaradi chipanja oz. dodatnega navora, ali je to normalna obraba (kolko km imam ne vem,.ampak po števcu na 110k ne bi smelo bit teh težav). Turbina bo tudi verjetno kmalu škripnila, spet povezavo s chipanjem verjetno?
Jonny
Alfist
Alfist
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne Mar 25, 2007 10:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Bled

Pri čipiranem avtomobilu najprej nastrada sklopka ker je toliko večja obremenitev. Če se že dobi kupi ojačano sklopko.

Je pa pri 159 1.9 110kw problematična košara jaz sem menjal sklopko in ležaj pri 88k km (realni :) )
Uporabniški avatar
zupi-uroš
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 622
Pridružen: To Maj 12, 2009 7:30 am
Kraj: dolenjska

Evo tudi meni danes začela konkretno drset v 5 in 6 prestavi.Malo sem brskal za cenami.Original sklopka,košara in cilinder 440€(z popustom) isti komplet od Luka 340€ od Sacha 360€
Zdaj pa se je treba odločiti kaj in kako :?:
Slika
1.AR 33 1.3 boxer 2002-2005
2.AR 145 2.0 16v QV 2005-2007
3.AR 156 1.9jtd 8v 2007-2012
4.AR 159 1.9JTDm 16v 2012---->
Odgovori
  • Informacija