Rosenje zadnjih luči - AR 159 / Brera / Spider

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

edey
Alfist
Alfist
Prispevkov: 284
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 9:51 pm

Kot že pove naslov mam težave z rošenjem zadnjih luči... Občasno opažan da so zarošena notranja stran luči. Zanima me če se da zadevo kak rešit ali je reštev v menjavi luči? Od zunaj niso nič poškodovane tako da nevem kaj bi lahko bilo še narobe...
Hvala za vašo pomoč.
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

nekje pusca in se je not nabral kondenz
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Ra8
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 92
Pridružen: Po Avg 20, 2012 4:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: NM

Enako, opazil prejšnji teden :S. Pri meni je bila sicer samo zadnja desna zarošena, je pa definitivno nekje luknja kamor shlapi kondenz v luč. Razdirat se pa še nisem lotil.
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

Je pri meni isto. Se za enkrat še ne sekiram, ko bo toplo mogoče silikon v roke pa zatesnit.
spike
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 71
Pridružen: Po Avg 06, 2012 11:11 pm

men sta se na breri tudi obe lepo zarosili. samo ko sn neke glejo ma luč že serijsko neko lukno nareto kaj če bi to zatesniu bi rešo problem z rosenjem?
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

Tista luknja je tam namenoma verjetno. Potrebno je zatesniti stik med ohišjem in "steklom". Tam ponavadi pušča. Če posušiš luč pa jo okoli in okoli zatesniš z silikonom se ne bi več smelo rosit. Lepo bi že blo ane :)
spike
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 71
Pridružen: Po Avg 06, 2012 11:11 pm

ja za nekaj že je ja. misliš da dobro neja tesni oni stik?kaj pa če se vlage napije ono tesnilo okoli ko je tako ko neka guma?
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

Nisem prepričan 100%. Mogoče bi bilo dobro da se kdo oglasi, ki ima kaj več izkušenj z tem. Čeprav imam bolj ali manj to idejo, da na stiku "stekla" in ohišja luči noter pride kondenz.
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Spike, kod si? MB? Brero imaš srebrno z alufelnami z ful gostimi špici?
Črna osnova špici pa samo sive črte, 2.2JTS ?

Morda je pa en zvrto ono luknjo, da se posuši ven.
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
spike
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 71
Pridružen: Po Avg 06, 2012 11:11 pm

sem z mb ja brera je pa siva za orginalnimi 17col felnami. tista lukna je orginalna tem tak da nebi reko da jo je kdo zvrto.
Maticfic
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne Dec 02, 2018 7:55 pm
Kraj: Kranj

Ali je že kdo reševal problem z rosenjem zadnjih luči na Breri? Sploh ne vem kaj naj naredim, posušim jih pa je čez uro spet enako vse zaroseno...



Edit: Premik v obstoječo tematiko ...
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Druga luč? Pri breri sicer ne vem kako je ampak pri določenih modelih se je treba tega rošenja kar navadit. Sem imel bravota in je to tam kar standard, ki ga ne reši nobena menjava luči. Vsakokrat ko sem avto pral in je potem lučko obsijalo sonce je bila zarošena...
155 1.8TS, 164 3.0 V6, 156 1.9JTD 105CV, 156 1.6TS, 156 1.9JTD 116CV, 159 1.9JTDm 120CV, spider veloce
Maticfic
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne Dec 02, 2018 7:55 pm
Kraj: Kranj

Ja jaz sem jih sedaj kar dol vzel jih posušil doma zdej jih bom pa kr zasilikonov okol pol bomo pa vidl če bo kej bol. Pri men je problem da sta se mi obe čist zarosili tut na soncu se nista hotle posušit.
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Punca imela enak problem na drugi znamki vozila. Naredil sem luknjico v pokrovček luči, vlaga pa je čudežno izginila.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Jup, prezračevanje luči je treba urediti. Ko je vlaga enkrat ujeta v "zaprti" luči, poem v hladnih dneh skondenzira na notranj istrani.
Odgovori
  • Informacija