Avtoradio: menjava za aftermarket 2 DIN enoto - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Pioneerja z že vgrajeno navigacijo boš težko dobil kaj dosti ceneje.

Iščeš prav takega z navigacijo? Brera ima (tako kot 159-ka) prenizko ležeč radio za opazovanje navigacije med vožnjo. Jaz sem se štiri leta nazaj raje odločil za ločeni enoti: ceneje in bolj varno. Soliden 2DIN radio je nekje 300€+, Garmin pa 100€+...
Ni pa najbolj estetsko, ko je Garmin v uporabi (dva zaslona). Vendar jaz Garmina uporabim le v "nujnih" primerih. Pa še upgrade map je bolj enostaven in reden. Sicer pa imaš navigacijo že na vseh GSM aparatih.

Razmisli... :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
edey
Alfist
Alfist
Prispevkov: 284
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 9:51 pm

Kj pa tale v big bang-u : http://www.bigbang.si/%28X%281%29S%28dk ... eer-525656 ??

Iščem radio tam max. 300€...sicer ma tale oskra veliki ugodno ponudbo samo nevem če naj reskiram in naročim !
Aja, še to me zanima...kje ugodno dobit 2din vgradni set in pa kable za priklučitev?
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Predlagani radio je tu ceneje:
http://www.orangeaudio.si/avtoradio-pio ... h-x1500dvd

...če pa bi rad imel tudi BlueTooth, potem tega, ki je le 30€ dražji od tvojega budgeta:
http://www.orangeaudio.si/avtoradio-pioneer-avh-x2500bt

Masko boš pa ceneje kot to http://www.orangeaudio.si/maska-alfa-romeo-159-bn-2din težko dobil. Vem, da je nekdo nabavljal nekje v Italiji, pa se res ne spomnim kdo (rintintinc ??? )

OrangeAudio je tudi klubski partner. Pokliči ga, mogoče dobiš še kakšen dodatni popust :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
edey
Alfist
Alfist
Prispevkov: 284
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 9:51 pm

Kje bi se pa dalo dobit iso prikluček?
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

edey napisal/-a:Kje bi se pa dalo dobit iso prikluček?
V vsaki trgovini kjer imajo avtoakustiko. Ni nobena znanost, so vsi enaki (standardizacija pač...).
edey
Alfist
Alfist
Prispevkov: 284
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 9:51 pm

ne morem se odločit kerega vzet :D
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

V Grazu v mediamarktu dobiš tud za 299€ Alpine radio z garminom,super zadeva pa navigacija dela super,glede zvoka pa itak =D> res pa je,da ni najbolj sigurno pa fajn gledat med vožnjo dol proti radiju da boš videl kam se peljat a ne.

l.p.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

ISO konektor: http://www.orangeaudio.si/montazni-mate ... aromeo=245

Saj pravim, pokliči ga, pa ti bo še kaj svetoval zraven... :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
the_one
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 111
Pridružen: Ne Avg 19, 2007 10:51 am

Na Oskarveliki sem pred ca. 1 letom naročil indukcijsko ploščo, dobil v ca. 1 tednu, poštnina brezplačna, plačilo po povzetju. Plošča je bila nova, original zapakirana, vse OK, račun in garancija priložena, SLO navodila in vse ostale zadeve tudi. Res pa da ni bilo s ploščo zaenkrat še nič narobe in nisem preverjal, če je tudi v praksi vse OK z garancijo.
Sodelavec je pri njih naročal isto indukcijo + pečico, ista zgodba - hitro, vse OK, brez zapletov.
Kolikor je meni znano, dobiva robo nekje iz Slovaške, ni pa to iz preverjenega vira. Tako na hitro pa sem imel povsem OK izkušnjo. Sploh ker so cenovno bili takrat res brez konkurence...
edey
Alfist
Alfist
Prispevkov: 284
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 9:51 pm

LaŠko-TeaM napisal/-a:V Grazu v mediamarktu dobiš tud za 299€ Alpine radio z garminom,super zadeva pa navigacija dela super,glede zvoka pa itak =D> res pa je,da ni najbolj sigurno pa fajn gledat med vožnjo dol proti radiju da boš videl kam se peljat a ne.

l.p.
Sem gleda v mediamarkt prek neta, pa nisem našel nič...si ziher da se da dobit kaj pometnega za 300€?
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

Oskarveliki naroča praktično vso robo iz tujine (večinoma, ko ti naročiš šele začnejo iskat najugodnejšega dobavitelja). zato je povprečen dobavni rok dober teden dni (včasih naj bi se zavlekel tudi dlje, vendar zadeva naj bi vedno prišla), so pa zaradi tega cenejši od ostalih naših trgovin.

edini minus je, da pri nekaterih izdelkih nimaš slovenske garancije. Torej dokler sama firma oskarveliki obstaja ni problema, če pa slučajno kdaj zaprejo vrata moraš pa v tujino potem pošiljat izdelek v garancijo. (nič katastrofalnega, le zadeva, ki jo nekateri že ves čas izrabljamo, ker sem pri večini naših serviserjev že obupal)
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

edey napisal/-a:
LaŠko-TeaM napisal/-a:V Grazu v mediamarktu dobiš tud za 299€ Alpine radio z garminom,super zadeva pa navigacija dela super,glede zvoka pa itak =D> res pa je,da ni najbolj sigurno pa fajn gledat med vožnjo dol proti radiju da boš videl kam se peljat a ne.

l.p.
Sem gleda v mediamarkt prek neta, pa nisem našel nič...si ziher da se da dobit kaj pometnega za 300€?
ziher, ziher bil sem prejšnji teden tam,ker sem itak vsak dan v Grazu pa se hodim mal past oči :lol: maš pa v conradu tudiiste zadeve.Alpine radio z lcd touchscreen pa gor je garmin navigacija,vse dela v nulo,ker ga majo priklopljenega,k ga lahko sprobaš pa to.Stane 299€ =D>

l.p.
edey
Alfist
Alfist
Prispevkov: 284
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 9:51 pm

LaŠko-TeaM napisal/-a:
edey napisal/-a:
LaŠko-TeaM napisal/-a:V Grazu v mediamarktu dobiš tud za 299€ Alpine radio z garminom,super zadeva pa navigacija dela super,glede zvoka pa itak =D> res pa je,da ni najbolj sigurno pa fajn gledat med vožnjo dol proti radiju da boš videl kam se peljat a ne.

l.p.
Sem gleda v mediamarkt prek neta, pa nisem našel nič...si ziher da se da dobit kaj pometnega za 300€?
ziher, ziher bil sem prejšnji teden tam,ker sem itak vsak dan v Grazu pa se hodim mal past oči :lol: maš pa v conradu tudiiste zadeve.Alpine radio z lcd touchscreen pa gor je garmin navigacija,vse dela v nulo,ker ga majo priklopljenega,k ga lahko sprobaš pa to.Stane 299€ =D>

l.p.
Pa kaj bi ti to lahko vzel enga ? :) če si že vsak dan tam ? :)
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

sicer nevem od kod si ti doma.jaz mam od mene od slovenije pa do mediamarkta 130km pa se zapelješ tja pa pogledaš stvar in seveda sprobaš,da čuješ kakšen zvok in kakšne svašta nastavitve,ter da vidiš kak dela navigacija pa to.Mogoče te pa ne bo prepričal nevem,vsak ma svoje želje.

l.p.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Laško, si prepričan, da ima ogledani Kenwood že vgrajenega Garmina?
Na njihovi spletni strani namreč najcenejši model nima niti BT :?
http://www.conrad.si/Moniceiver-Kenwood ... 79_0304076
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija