corsa colour edition

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

odvisno od preseka gume :)

da bi razneslno gumo ni za bat, lahko ti bo pa po sredini preveč gumo pobiralo...
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Brez skrbi. Jaz vozim 2.7 že 5 let na letnih, na zimskih pa 2.5.

Max dovoljen tlak v pnevmatiki je tam nekje 4bare
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Jaz imam že od vedno na 16" 2.6, na 17" pa 2.7. Nič še ni razneslo :) Nimam pa kompresorja doma, tako da so pri pumpanju segrete, kolikor pač traja do prve pumpe.
Uporabniški avatar
gandalf
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Če Mar 08, 2007 10:54 am

Minilo je polno leto od zamenjave lafe za corso. Kratek povzetek bi se glasil nekako takole:

Z avtom sem več ali manj zadovoljen. Glede na relativno veliko št. prevoženih km (čez 30.000) lahko rečem, da se avtomobil glede na razred, drži dokaj vredu. Nekih čričkov ni za slišat, vse še deluje dokaj solidno na otip (kljuke, ročaji itd. niso razmajani). Okvar tudi ni blo (sicer pa pri leto starem avtu jih niti nisem pričakoval :lol: ). Poraba pa se je ustavila pri povprečnih 5,2l/100km (velja za celotne prevožene km).

Edina zamera gre relativni "lenosti" motorja. Napram prejšnjemu avtu, pa čeravno bo kdo rekel, da je čist drug razred avta (saj je.... :roll: ) sem pričakoval malce več iskrivosti od tako majhnega avtomobila glede na konjičke. O udobju nebi izgubljal besed. Saj je vredu, nobenih kapitalnih zamer ampak.... v srcu še vedno ostaja zasidrana lafa 8) Mogoče enkrat, ko bo prašiček bolj poln.... =D>
Top Gear Magazine: It is easy for enthusiasts to love Alfas - these beautiful, charming Italians who wear their eccentricities like items of delicate, tasteful jewellery.
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Mi imamo take corse za rent a car. Za žide so ok, za normalnega človeka pa srednja žalost.
Slika
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

carlo napisal/-a:Si pa našel zamenjavo za alfico. 8)
bo vsaj par let imel mir ne pa da bo vsak teden neki šraufal.

p.s. dobra izbira g barve,avto pa itak =D>
Uporabniški avatar
gandalf
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Če Mar 08, 2007 10:54 am

Po dveh in pol letih druzenja je zopet cas za kratek povzetek.

Povprecna poraba ob normalni voznji se giba med 5.2-5.5 l/100km. Ob namerno umirjeni voznji ( zanimalo me je, kako nizko je mogoce spustit povprecno porabo ampak to ni voznja za vsakdan...) pa sem povprecje celotnega rezervoarja spustil na 4.8l/100km.

Glede kvalitete izdelave nimam kaj pripomnit. Cricki se niso se naselili v plasticne dele. Sama trpeznost materijalov notranjosti pa se mi tudi zdi solidna. Namrec po nekaj cez 70.000 prevozenih km se ni najmanjsega znaka obrabe v kabini :D

Sem pa imel nekaj tezav z lezaji amortizerjev, ki jih je bilo potrebno zamenjat po 60.000 prevozenih km in enim kolesnim lezajem, ki je zacel "pet" po 50.000 km.

Kar se pa drugega tice, pa lahko samo potrkam na les.

Pred slabimi osmimi meseci je moja druzina dobilase enega clana in takrat so se zopet pojavili dvomi o prostornosti. Vendar so se hitro pokazali za neutemeljene. Smo namrec stirje. Vendar corsa pogumno "pogoltne" vse stiri v relativnem udobju ( plesat lih res ne moremo ampak 200 km pot opravimo povsem sprosceno in izstopimo brez bolecih udov :D ) vkljuzno z otroskim vozickom v prtljazniku ( sicer tezko za verjet ampak je res-pa brez stresnega kovcka).

Pod crto smo, vsi zadovoljni z mobilom. Upam, da tako tudi ostane.
Top Gear Magazine: It is easy for enthusiasts to love Alfas - these beautiful, charming Italians who wear their eccentricities like items of delicate, tasteful jewellery.
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Na Fabiji in gumah 185/60 R14, imam predpisano 2,8 bara pri polno obremenjenem avtu, klasično vozim 2,6 spredaj 2,7 zadaj.
Ni nič pretirano.
Uporabniški avatar
gandalf
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Če Mar 08, 2007 10:54 am

Pocasi se bo zakljucilo tretje leto druzenja s corso. Zadeva ni razocarala v nobenem pogledu zato je padla odlocitev, da "gre po stopinjah" bivse alfe.

V alfi sem namrec imel zmontiran avtoplinski sistem s katerim sem bil izredno zadovoljen. Tako je tud opel vceraj dobil enak "dodatek". Preden pa se vsujejo kritike o neracionalnosti vgradnje v avto z tako porabo, naj se enkrat povdarim relativno veliko st.prevozenih km/ na leto. Stevilke so pokazale da se izplaca, celo pa, ker sem bil delezen konkretnega popusta glede na to, da je to tretji avto pri hisi z enakim sistemom.
V glavnem zadeva je bila izpeljana maksimalno profesionalno. Pod motornim pokrovom razen rezervoarcka za tekocino za hlajenje ventilov ni videt nicesar. Tudi voznja je ok. Kaj vec bom pa lahko povedal po nekaj izpraznjenih tankih. Upam, da bo "spilalo" kot pri ostalih dveh avtomobilih =D>
Top Gear Magazine: It is easy for enthusiasts to love Alfas - these beautiful, charming Italians who wear their eccentricities like items of delicate, tasteful jewellery.
Uporabniški avatar
gandalf
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Če Mar 08, 2007 10:54 am

Skoraj tri leta od zadnjega posta. Čas da osvežim temo.

Torej, kot sem pričakoval, plinski sistem se tudi v tem avtu obnese odlično. Zelo zadovoljen. Povprečna poraba se je ustavila pri 6,5l/100km, kar je strošek pri današnji ceni LPG 0,679€/l 4,41€. Poraba bencina se je gibala do 6l (sem umirjen šofer :-)), kar znese nekaj nad 7€/100km. Mislim, da je prihranek očiten (za skeptike glede vgradnje sistema v manjši avto). Do zdaj imam z LPG prevoženih 85000 km, torej napram bencinu prihranek znese 2.450€. Tudi ko odštejem cene servisov plin.naprave (200€-4x50€) in ceno aditiva za hlajenje ventilov (80€/5l) sem że debelo v plusu :-).
Tudi v tretje me ni razočaralo =D>

Sicer pa še nekaj besed o samem avtu. Po skorej šestih letih intenzivne uporabe vse štima. Pelje se primerljivo novemu, kakih večjih napak ni bilo. Zaenkrat (še) zadovoljen....
Top Gear Magazine: It is easy for enthusiasts to love Alfas - these beautiful, charming Italians who wear their eccentricities like items of delicate, tasteful jewellery.
Odgovori
  • Informacija