Klima / Kompresor klime - AR 159 / Brera / Spider

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
sasop
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 30
Pridružen: To Nov 13, 2007 2:28 pm

Ventilator se je naenkrat ustavil, ne dela nič, torej niti hlajenje niti ogrevanje... je možno, da je kakšna majhna napaka? Varovalka ali pd?
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

sasop napisal/-a:Ventilator se je naenkrat ustavil, ne dela nič, torej niti hlajenje niti ogrevanje... je možno, da je kakšna majhna napaka? Varovalka ali pd?
Ja preveri. Varovalko takoj vidiš če je hin. Potem pa seveda ugotoviti zakaj je letela če je :wink: .
rogirogec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 69
Pridružen: Sr Mar 23, 2011 6:48 pm

evo diagnoza - fuč kompresor - predračun 750 eur z DDV. Zamenjano pa bo: kompresor, ventil, pa še nek ventil, in neko stikalo, pa filter plina, pa čiščenje klima - sistema in delo (tudi pregled če kje še spušča). sicer pa je novi kompresor z DDV 420 eur. ostalo pa so tisti ventili in delo.

avto pa bom imel v enem dnevu - obljubljeno po predvidevanjih. no ja, četudi ne, imam pa vsaj nadomestnega.

aja - pa garancija seveda na opravljeno delo in dele. mislim, da je to za to napako dobra cena, ker sem opravil "domačo nalogo".
rogirogec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 69
Pridružen: Sr Mar 23, 2011 6:48 pm

vsem, ki imajo AR v opozorilo!

Do te napake - okvara kompresorja klime, je prišlo zaradi tega, ker nisem vedel, da bi moral na 60k km ali na dve leti (dve polnitvi klime) zamenjevati tudi filter plina (sploh nisem vedel, da to obstaja in mi je bilo razloženo, da je klima motor, ki je v glavnem agregatu - motor v motorju in tudi kot glavni motor potrebuje filter), ki stane 30 eur (malenkost čez). Zato opozorilo vsem, da to naredijo ob predpisanem času in ne na cca 140k - do 150k km, kot sem tudi - na pooblaščenem servisu dobil info in je napačna. Moj filter plina se je popolnoma razletel, tako, da so "kuglice", ki filtrirajo plin ki kroži, tudi one krožile po sistemu in tako pokvarile kompresor. Srečo sem imel, da je bilo mogoče prečistiti kondezator, če ne, bi v nasprotnem primeru imel še strošek s kondenzatorjem, ki stane cca 110 eur +ddv.

Mehankar mi je pokazal te famozne zelene kroglice v sistemu. Zato vam močno priporočam, da vskakokrat na opisani (kar je prej) čas zamenjate ta filter plina, ker si s tem (30 eur) prišparate strošek v najboljšem primeru 750 eur. #-o
Uporabniški avatar
Dezzo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 52
Pridružen: Ne Apr 25, 2010 8:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Laško

Že lep čas opažam iste simptome, kot ste jih nekate opisali v tej temi (kot ropot ventilatorja, ki izgine, če izklopim klimo).

Me zanima, kako ste rešili - je bil ležaj, kompresor, kaj drugega?
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Jaz še nisem dal porihtad... bom v kratkem, ko bo malo več denarja :D
Ko pa zrihtam pa poročam kaj je bilo narobe
Alfa Romeo Giulietta
slavko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 117
Pridružen: So Jan 16, 2010 6:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Raka

Pri teh simptomih gre za ležaj klima kompresorja...imel sem podobne probleme....ležaj se da zamenjat brez problema....cena, tam okoli 50 ojrov in na novo nafilana klima...še nekaj ojrov....
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Rdec Ferrari napisal/-a:imam 195-ko pa mi mal tale klima serje občasno predvsem zjutraj mi ruži v kabini (samo v kabini ,sliši čez zračnike),kot bi mi nekdo s cekularjem drva žagal v zračniku?
z nekaj ljudmi sem se že pogovarjal pa vsak drugače pravi ,ponavadi je diagnoza kompresor,vendar vskič ko pridem k kakšnemu majstru mi ne ruži,zjutraj ko se peljem mi pa ropota tud po 20kilometrov,je pa ropot povezan z obrati motorja več je obratov bolj "žagajo",pri motorju se ne sliši nič
Ali je že kdo imel podoben problem in kje je v Lj. kakšen mahar za klime?
A se kompresor splača popravljat?

Jaz imam isti problem... ali so to mogoče ležaji v kompresorju ali kaj drugega :?:
Alfa Romeo Giulietta
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

MaStr napisal/-a:Jaz bi tudi imel 195-ko... :wink:
Pa sej ne veš kakšna bo :lol:
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

O pa vem, sem vprašal "Rdečega Ferrarija"...:
Rdec Ferrari napisal/-a:imam 195-ko...
:bootyshake: :lol:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Nobeden neve kaj je povezano s tem žaganjem klime... ni pa zmeram prisotno občasno.
Alfa Romeo Giulietta
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

najprej je treba pogledat ce je sploh kaj s kompresorjem naroeb, ce pravis da slisis iz zracnikov, je lahkot udi ventilator kabinski

kaksno listje na propeler pride, in to dela take zvoke da si ne mores predstavljat
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

klima je bila nazadnje nafilana in zamenjana cev iz kompresorja ker je puščala.... Ko kompresor zalaufa se nič nesliši tega žaganja zvok se sliši občasno in je povezan iz obrati... ko pa izklopim klimo zvoka ni...zvok traja nekje do 5 sekund in izgine in spet po določenih časih pride. Če se pa peljem naprimer po AC-ju ali višjih obratih pa zvoka ni.

Je možno, da se to sliši zaradi pritiska klime, ležaji ali kaj podobnega?
Alfa Romeo Giulietta
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Možno je kakšen hin ležaj. Zakaj pa ne pelješ na servis, če imaš že toliko časa težave?
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

Ja jaz imam podobno težavo. Je pa ni pa je pa ni. Zvezno z obrati, kovinski zvok tk tk tk tk tk. Izklopim klimo po cca. 1s neha ropotati, ali samo od sebe po določenem času. Bil pri mehaniku, preveril vse. Poslušal kompresor klime z slušalkami in ni slišal ničesar kar bi bilo narobe.

Največja težava je ker tega ne moreš peljati k mehaniku pa mu povedati poglej takole ropota, za to ker začne ropotati čisto naključno. Še največkrat se mi zdi da začne ropotati, ko se po avtocesti peljem in začnem zavirati z obrati, takrat ko zapuščam avtocesto. Večino časa začne ropotati ko motor izgublja obrate v prestavi.

3x sva se šla z mehanikom peljati da bi mu pokazal kako ropota. Vsakič sem upal, da bo začelo ropotati, vsakič zamanj. S kompresorjem klime naj ne bi bilo nič narobe, prav tako z vsem kar je okoli klime. Klima napolnjena, nikjer ne spušča... napotke sem dobil le, da naj vozim, pa če se bo pojavila še kakšna druga nepričakovana situacija (da začne ropotati ves čas) se naj oglasim pa bodo pregledali.

Tako, da načeloma se jaz za to ne sekiram in upam da tako tudi ostane.
Odgovori
  • Informacija