Puše - AR 166

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

kovach napisal/-a:
skyblue napisal/-a:Moje mnenje je, da na teh dveh zglobih uniball ni brez veze. Tukaj imaš gibanje v dveh oseh, česar pa navaden zglob ne omogoča.
to sm mislu
Ja ja .. vem kaj sta mislila. Ampak podajanja po mojem ni tolk, saj ni volana zadaj :)
Saj pravim: če eni devajo oilon not pa so še živi..

Saj silentblocki se tud podajajo. saj imajo nekje 2× 4mm gume vmes. bo že potisnilo kolk bo moglo.
Pač ni tako narejeno kot originaj ampak občutek trdosti in direktnosti pa je oster kot nož.

Da nam le čim dalje drži :D
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

evo na moji nove spredne spodne roke in stab. palčke, zadi pa use novo s štangcam vred, optika narjena dons in avto se pele tko k treba :)
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

kovach napisal/-a:evo na moji nove spredne spodne roke in stab. palčke, zadi pa use novo s štangcam vred, optika narjena dons in avto se pele tko k treba :)
Daj mi povej nekaj. Ko si razstavljal spredaj, ti gre amortizer narazen ali se ti vilice držijo skupaj z amortizerjem? Na prejšnjih amortizerjih je šlo narazen, pri teh pa mi ne gre in se jeb.._m vsakič, ko narazen jemam da joj. Do zaj sem 3×. Pa še 1× bom mogel.
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

kovach napisal/-a:evo na moji nove spredne spodne roke in stab. palčke, zadi pa use novo s štangcam vred, optika narjena dons in avto se pele tko k treba :)
Za ene tri dni bo ne :mrgreen:
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

Test prot rakitn je zdrzala :-) am, spredi nism sam menu, ker sta ble se manseti pri menjalniku za zamenat, tko da je mehanik se s tem ubadu :-) sicr pa sj pomoje lahk une vilce pustis na amort. Pa sam spodi pr koncnik odsraufas koncn.ik vn pa sam se z mosta dol
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Mi lahko nekdo na brzino pove kak so sprednje puše skup narjene, oz kak se je najbolje lotit dela, da nebom jutri doktoriral polek :)

Razumem, da gre narazen kugla, amortizer in pol 2 vijaka na vsaki puši, ampak kak jih dobiš ven-narazen?
Preša se ven?

Ko pogledam sliko mi je jasno kak zgleda skupaj, le, da jaz nebom Oilona deval not. (slike od forumaša Alan)

Slika

Tiste original zadeve so prešane tukaj not?

Slika
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
Versace
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 88
Pridružen: Če Jun 19, 2008 4:44 pm
Član Alfa Kluba: 0

Q_4 napisal/-a:Jaz sem mojo tud ravno zdaj sestavil. Sem tud imel luft v kugli na eni "banana roki" in sem jo menjal.

Jaz pa nisem mosta spuščal, da sem skup dobil.
Sem spravil tak skupaj. Malo težje ampak v 2eh uraj je bilo pospravljeno že tud. Sem slikal, ko sem razstavljal, ko sem pa sestavljal pa se mi je v službo mudilo pa ni blo časa, nato pa me obratovodja kliče, da je sodelavec robota fental in, da če želim sem lahko doma.

Jeba, zdaj pa ne grem še 1× narazen šraufat :) Res pa je, da sem skupaj nardil in se še nisem peljal, ker grem sedaj pod tuš.
Me pa kr zanima kak se bo silent Block obnesel tu not. Načeloma so trdi kot satan, skor kot oilon ampak tišji.

Kolo pa mi zdaj stoji skoraj popolno ravno, prej pa je ven visela kot, da bo odletela. Slika:
Slika
Gumo sem šele zdaj videl, mi je na notranjem robu do platna požrlo. Matr.. še en strošek.

Ko se peljem-sprobam javim ;)

...prekleta svinjarija :D
Slika
Torej za stanje koles na A je bil kriv zanič uniball v pestu, ki si ga ti zamenjal kar s pušo od gume Koren?
anzl
Alfist
Alfist
Prispevkov: 419
Pridružen: To Nov 09, 2010 7:13 pm

še eno staro temo načenjam..
kaj si mislite o obnovi zadnjega podvozja pri vargalantu. menjati moram silene v aksšenklih ter vse 4 silene na mostu, pa tiste na spodnjih rokah na kjer pride roka vpeta na most. zakaj vargalant? zato ker je edini ki mi lahko zamenja silene na mostu. ja, prekom pravi, da tega ne dela.
Slika
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

Nekateri so tja vozili 166ke. Veckrat, pa ne vem al zarad cene al popravljanja :)
Jst sem dal zamenjat vse komplet z originalnimi deli in mora drzat naslednjih 10 let.
anzl
Alfist
Alfist
Prispevkov: 419
Pridružen: To Nov 09, 2010 7:13 pm

problem je, ker sileni mosta ne obstajajo nikjer. na avtotriglavu pravijo da se to ne dobi, tudi nobenega ponaredka ni nikjer. vargalant je pa edini ki jih naredi. zatorej...
Slika
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Ce je edini potem pojdi tja. Jaz sem dal obnovit komplet podvozje na mondeotu mk3 tdci ze 2x. Enkrat je obnavlal vargalant in enkrat prekom. Oboje mi je zdrzalo glede na ceno za en K..... prekom brez racuna 450 , vargalant brez racuna 500. oboje je zdrzalo cca 30kkm. Je pa prekom naredil malo bolj vzdzljivo vseskp... vsaj zadnji del manj nabija....
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

@anzl: za zadnji most dobiš tu puše: http://silentblocks.com/product.php?id_product=399" onclick="window.open(this.href);return false;

Za tole mi je povedal uporabnik peruccy :)


Če se ti ne mudi, bom jaz čez kakšen mesec, mogoče dva tukaj naročeval, pa lahko naročiva skupaj.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Drgac pa je to dobavljivo samo ne v SLO. V UK mas tega kokr ces po 15e + ptt.

Nahitro zbrskano : http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from= ... h&_sacat=0" onclick="window.open(this.href);return false;
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

Hm, jst se spomnem ko mi je govoril, da so za dolocene dele podvozja za mene dobili zadnje kose iz zaloge in da ni vec dobavljivo.
Je pa res da komplet vse skupaj ni bilo poceni, mislim da preko 1,5k eur.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

@pero666: Če je stalo "samo" 1,5k € ti niso zamenjali zadnji most, ker ta že sam stane čez 1k €. Ima pa most 4 puše, in le te se ne dobi original, tudi neoriginal zelo težko (trgovine z rezervnimi deli jih nimajo), razen ebay pa ta stran ki sem jo linkal. Tako, da maš v mostu pač čez 10 let stare puše :)
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Odgovori
  • Informacija