Tempomat: naknadna vgradnja - AR 159 / Brera / Spider

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
AK159
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 35
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 6:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

a... :oops:

kolko pa še ročica pride ?
"Every time an Alfa goes by, I tip my hat." - Henry Ford
illiac4
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: Po Maj 10, 2010 8:53 pm

Tudi lucka se da aktivirati.
simicbranko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 135
Pridružen: Po Okt 08, 2007 4:45 pm

Mene tudi zanima... kupim rocico in kam potem. Kdo bi to znal naresti profi?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

To ti lahko jaz aktiviram...
simicbranko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 135
Pridružen: Po Okt 08, 2007 4:45 pm

Koliko me pride rocka in montaza?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

To se boš moral pa sam organizirat, jaz ti lahko pomagam z aktivacijo tempomata v računalniku ;)
simicbranko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 135
Pridružen: Po Okt 08, 2007 4:45 pm

Kaj pol kupim rocko pa te poklicem
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Pozanimaj se če slučajno rabiš zamenjati tudi plastiko okoli volanskega droga, pri 147 in 156 moraš zamenjati tudi to, ker ima izrez za roočko...
Uporabniški avatar
dunker
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 71
Pridružen: Pe Nov 23, 2012 4:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Lep pozdrav vsem skupaj!

Trenutno imam avto na servisu, pa sem se pozanimal še za naknadno vgradnjo tempomata. Fantje so mi povedali, da baje stvari izgledajo precej pripravljene na vgradnjo, torej da ima avto že pripravljen konektor, itd.

Je temu dejansko tako, pri Breri 2.2 JTS, letnik 2006?

Štos je v tem, da naj bi mi za vgradnjo računali 10 EUR dela, kar je slišat precej svetovno. :D

Ampak original deli (tempomat ročica in pripadajoče zadeve) stanejo baje slabih 500 EUR, medtem ko naj bi se tempomat ročico sicer dalo dobit iz kakšnega rabljenega avta oziroma avto-odpada za majhen denar (50-150 EUR).

Mi lahko mogoče kdo od vas pomaga pri iskanju ročice za tempomat za Brero (in vsega, kar še potrebujem zraven, če slučajno še kaj potrebujem)?

Hvala vnaprej! :wink:
jurgen
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 22
Pridružen: Po Apr 15, 2013 1:10 am

Jaz sem ročico za 159 ravno včeraj naročil iz .uk ebaya.. in sicer tako, da sem kontaktiral nekaj prodajalcev, ki prodajajo avte po delih (to najdeš tako, da iščeš po "alfa romeo 159 breaking") in jih vprašal, če mi lahko prodajo samo cruise control switch. No eden se mi je javil in mi s poštnino vred poslal ročico, spodnjo plastiko prirejeno za dodatno tempomat ročico in konektorje, za 80e.

Isto priporočam tudi tebi, no razen če se ti da jebat in zgubljat čas s slovenskimi odpadarji
Uporabniški avatar
dunker
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 71
Pridružen: Pe Nov 23, 2012 4:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Super ideja, hvala za informacijo!

A mogoče kdo ve, če imata 159 in Brera identično tempomat ročico in spodnjo plastiko z luknjo za tempomat ročico?

Če pa ima kdo mogoče kje pri roki tempomat ročico zame, sem pa še vedno zainteresiran, preden se sam lotim iskanja.
24jtd
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 228
Pridružen: Ne Jan 28, 2007 11:44 am

Identična....
Uporabniški avatar
dunker
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 71
Pridružen: Pe Nov 23, 2012 4:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

OK, to je definitivno dobra novica. :D

Kaj pa načeloma rabim? Ročico itak. Verjetno bi bilo fajn dobit tudi spodnji del plastike pod volanom, čeprav se baje lahko kar v obstoječega izreže luknjo.

Rabim potem še kakšne žice / konektorje / kaj tretjega?

Še vedno velja - če lahko kdo pomaga, vnaprej hvala! :wink:
jurgen
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 22
Pridružen: Po Apr 15, 2013 1:10 am

Pri 159 so tele možnosti, verjetno je za brero enako:

1. konektor je pripravljen pod volanom, vtakneš v ročico in gas (redki srečneži), to imaš verjetno ti, saj ti ponujajo inštalacijo za 10e
2. konektorja ni, potegnit moraš žice iz določenih pinov enega večjega konektorja, ki se nahaja pri sovozniku pod tepihom na desni (najbolj pogosto)
3. nekatere verzije pa niti tega nimajo in je potrebno žice potegniti iz enga konektorja pri mašini.

V vsakem primeru pa je potrebno še računalniku dopovedati, da ima zdaj tempomat (no, baje da deluje tudi brez tega, ampak potem ti ne gori lučka na števcu za tempomat).

Konektor je pa tole spodaj obkroženo z rdečo (to sliko sem jaz drugače pošiljal folku na ebayu, da rabim te reči ). Če ta konektor tvoj avtomobil že ima, pol si že skor zmagal.
Slika :)
Uporabniški avatar
Johnbesnil
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 121
Pridružen: Če Maj 10, 2012 10:56 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Jaz sem svojo ročičo tempomata kupil tukaj za 25 eur: PT AVTODELI, trgovina, d.o.o. MENGEŠKA CESTA 65, TRZIN 041 / 716 - 208

Sigurno ima še kakšno.
Odgovori
  • Informacija