avtomatski menjalniki

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
fox147
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr Okt 05, 2011 1:19 pm

Lep pozdrav
Zanima me kakšne so izkušnje z 159-ko in z avtomatskim menjalnikom gledal sem eno ki ima F1select speed menjalnik no v glavnem à majo avtomatiki kaj več problemov ali so zaneslivi
fox147
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr Okt 05, 2011 1:19 pm

A mi lahko kdo odgovori kako so zanesljivi avtomatiki al pa mi najkdo posreduje kak link o avtomatikih ker nisem nikjer nnašu debate o temu
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Poglej malo na alfaowner forum. Pri nas jih je procentualno malo glede na klaisčne menjalnike, drugače je to aisin menjalnik. Isti menjalnik je v veliko znamkah avtomobilov. Vem samo za enega, ki je delal probleme na 159-ki na 1,9 16 V JTD motorju, pa še to z neznano zgodovino serivisranja in xxx kilometri. Moja izkušnja je da prestavlja zelo lepo. Je pa to avtomatski menjalnik in ne klasični menjalnik z dvojno sklopko. Ne pričakuj da bo prestavljal kot porschejev PDK :) nisem ga vozil, predvidevam da prestavlja B.P. :)
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

torej zanima me kakšne so izkušnje z selesspeed menjanikom pri alfa'dotično me zanima za156 v kombinaciji z 2.5 V6 mašino in letnikom 2002. kakšne so težave in kakšni so prvi simptomi da je menjalnik hin? glede na to da sm meu z alfinim q-tronikom dobre izkušnje in lepo šaltanje!aja avto ima 200.000 prevoženih!

se zahvaljujem za pomoč!

lp
the_one
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 111
Pridružen: Ne Avg 19, 2007 10:51 am

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7614152&show=1

Tole gledaš..? :)

To ni selespeed ampak Q-system. Avtomatski 4-stopenjski menjalnik. Baje manj crkuje kot selespeed, to naj bi bila pa tudi edina približno pozitivna stvar na njem.
Na kratko... Vzemi rajše z ročnim menjalnikom :)
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

the_one napisal/-a:http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7614152&show=1

Tole gledaš..? :)

To ni selespeed ampak Q-system. Avtomatski 4-stopenjski menjalnik. Baje manj crkuje kot selespeed, to naj bi bila pa tudi edina približno pozitivna stvar na njem.
Na kratko... Vzemi rajše z ročnim menjalnikom :)
ja to sm gledu ja :D baje da je avto tip top...nekak mi bol avtomatika odgovarja zato je bla tud 159ka avtomatik...no sicer pa to je pol varjanta q-tronika?
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

pri 2.5 V6 4 stopenjski menjalnik? nemogoče...glede na da ma avto skoraj 200 hp, kaj pol zadeva skoz prestavlja na 5k obratov...to je pol poraba u plafonu...
Uporabniški avatar
SchumacherM
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Feb 20, 2013 9:03 pm
Kraj: Velenje

2.5 ma ta Q-system menjalnik...4 brzine. Pač. Alfa. :D
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

SchumacherM napisal/-a:2.5 ma ta Q-system menjalnik...4 brzine. Pač. Alfa. :D
vem nekako da je selespeed polom od menjalnika,kar se pa tiče tega q-system menjalnika ga pa nism nikol vozu.slišu sm pa da maš opcijo da po centru sam menja,oz maš 3 opcije pretikanja.šport,city mode, pa da sam pretikaš...

do kok pa to kj zdrži?te menjalniki,čeprou vem da je to zlo relavantni pojem glede na to da lahko ob pravilnem vzdrževanju zdrži tud 300k km al pa več
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

je pa v avtomagazinu test od 156 2.5 V6 z Q-system menjalnikom in načeloma so ga zelo pohvalil da lepo prestavlja in da zadeva top amapk velika pomankljivost je 4. predstava oz samo 4 prestave.

lp
the_one
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 111
Pridružen: Ne Avg 19, 2007 10:51 am

Ta avtomagazin je verjetno nekje iz leta 2000-2001? V zadnjih 10+ letih so avtomatski menjalniki doživeli ogromen napredek. Tako da je to, da je nekaj "top"; v tem primeru zelo relativno ;)

Ne vem, no... 4-stopenjski avtomatik iz 90ih pač ne more bit nek presežek. Nisem ga peljal, mogoče je res presenetljivo hiter in mehek, ampak vseeno... V avto s takim motorjem sodi pač kaj drugega.. ;)
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

the_one napisal/-a:Ta avtomagazin je verjetno nekje iz leta 2000-2001? V zadnjih 10+ letih so avtomatski menjalniki doživeli ogromen napredek. Tako da je to, da je nekaj "top"; v tem primeru zelo relativno ;)

Ne vem, no... 4-stopenjski avtomatik iz 90ih pač ne more bit nek presežek. Nisem ga peljal, mogoče je res presenetljivo hiter in mehek, ampak vseeno... V avto s takim motorjem sodi pač kaj drugega.. ;)
se strinjam. ja iz leta 2002 je test biu s tem menjalnikom. problem je ker sm js meu hujši zlom roke in ker še nekaj časa ne bom mogu uporabljat kot treba iščem avtomatika za zdj teh par mesecev. =) drgač pa seveda ročni je top s**** :D
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

4 brzine :O

to je še za jugota premal, za v6 je bolj uporabno enih 6...
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

kosir1234 napisal/-a:4 brzine :O

to je še za jugota premal, za v6 je bolj uporabno enih 6...
ja res je ja...na žalost ma 2.5 V6 ročni menjalnik še 5 bfrzin, 3.0 V6 24V ma pa že 6 brzin!

lp
Odgovori
  • Informacija