Klima / Kompresor klime - AR 159 / Brera / Spider

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
rogirogec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 69
Pridružen: Sr Mar 23, 2011 6:48 pm

ĐoKc napisal/-a:Jaz sem imel avto pri stepančiču in je rekel da je iz kompresorjem vse ok... tako, da nevem kaj bi povzročalo žaganje... na žaganje sem se pa že navadil, ko bo pa crknal bomo pa vidl kaj je blo.
tudi jaz sem ga imel pri stepančiču, pa se je potem drugače obrnilo... če si kje iz bližine celja, se lahko dobiva, pa izmenjava predstave - izkušnje, pa se pol odločiš. kot sem napisal - v linku, sem prišel dokaj poceni skozi... pošlji ZS...
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Jaz sem samo dofilal klimo in žaganje je prenehalo. Sedaj hladi ko pes :)
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

rogirogec napisal/-a:
ĐoKc napisal/-a:Jaz sem imel avto pri stepančiču in je rekel da je iz kompresorjem vse ok... tako, da nevem kaj bi povzročalo žaganje... na žaganje sem se pa že navadil, ko bo pa crknal bomo pa vidl kaj je blo.
tudi jaz sem ga imel pri stepančiču, pa se je potem drugače obrnilo... če si kje iz bližine celja, se lahko dobiva, pa izmenjava predstave - izkušnje, pa se pol odločiš. kot sem napisal - v linku, sem prišel dokaj poceni skozi... pošlji ZS...
Stepančič mi je rekel, da je iz kompresorjam vse ok... sedaj ko je pa zunaj ful vroče pa žaganja ni več... izgleda, da ni dosti nafilana in se ob vročini volumen plina poveča in je ok...
Alfa Romeo Giulietta
rogirogec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 69
Pridružen: Sr Mar 23, 2011 6:48 pm

ĐoKc napisal/-a:
rogirogec napisal/-a:
ĐoKc napisal/-a:Jaz sem imel avto pri stepančiču in je rekel da je iz kompresorjem vse ok... tako, da nevem kaj bi povzročalo žaganje... na žaganje sem se pa že navadil, ko bo pa crknal bomo pa vidl kaj je blo.
tudi jaz sem ga imel pri stepančiču, pa se je potem drugače obrnilo... če si kje iz bližine celja, se lahko dobiva, pa izmenjava predstave - izkušnje, pa se pol odločiš. kot sem napisal - v linku, sem prišel dokaj poceni skozi... pošlji ZS...
Stepančič mi je rekel, da je iz kompresorjam vse ok... sedaj ko je pa zunaj ful vroče pa žaganja ni več... izgleda, da ni dosti nafilana in se ob vročini volumen plina poveča in je ok...
jaz sem imel klimo dvakrta popolnoma prazno (eno leto za drugim, seveda vmes tudi pol prazno) pa ni nikoli "žagalo", ko sem jo prazno vklopil. zato mislim, da je za"žaganje" krivo nekaj drugega... dokler je bilo kaj plina noter je hladilo brez žaganja...
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Možno, vendar meni je manjkalo malo plina in je žagalo, oz vedno bolj. Sedaj ko je polna, ne žaga nič. Če ni to, pa je ležaj ali pa se kje cevi dotikajo nečešar kar povzroča vibracije.
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
edey
Alfist
Alfist
Prispevkov: 284
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 9:51 pm

da ne bom odpiral nove teme bom ar tukaj napisal :), zanima me na kolko časa je priporočljivo dat klimo pregledat? Kak preverim če dela ok?
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Če ti ni vroče v avtu, dela ok :) Ja pihat mora mrzlo ven in to kar konkretno. Ne bom se stavil, ampak mislim da okoli 7c. Filaš pa na par let, če ne pušča nikjer, plina zmanjka bore malo v enem letu. Cena dofilave pa mislim, da je ista, neglede koliko ti ga manjka.
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

rogirogec napisal/-a: jaz sem imel klimo dvakrta popolnoma prazno (eno leto za drugim, seveda vmes tudi pol prazno) pa ni nikoli "žagalo", ko sem jo prazno vklopil. zato mislim, da je za"žaganje" krivo nekaj drugega... dokler je bilo kaj plina noter je hladilo brez žaganja...
Če je klima skoraj prazna kompresor sploh nedela...
Alfa Romeo Giulietta
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Ja če senzor zazna prenizek/prevelik pritisk plina, pač ecu ne vklopi kompresorja.
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
Nibbler
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: Ne Maj 13, 2012 4:15 pm

Za vse, ki jih moti brnenje klima naprave v določenih obratih.Krivo je skoraj izključno premala količina plina.Sem jo dal polnit na uradni servis in je sedaj mir.Pred tem je bila polnjena 2x in vsakič sta mojstra zatrjevala, da manjka plin in sta ga dopolnila, pa vendar je bilo brnenje prisotno takoj po polnjenju, zato sem ga tudi odpeljal na uradni servis, da pogledajo klimo, kjer so jo spet samo napolnili, vrjetno tako kot treba in zdaj je že 2 tedna tišina .Upam, da bo tako tudi ostalo :)
Uporabniški avatar
AR164TB
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 739
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 12:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Rakovnik

AR164TB napisal/-a:Mislim,da sem enkrat že pisal o tem,ampak vseeno.Ali ne znam upravljati z klimo v avtu,ali pa je nekaj narobe.
V vročini ni nekih problemov,ampak problem je pri nižjih tempereturah.
Naprimer včeraj z morja.Zunanja temperatura 18stopinj,piha hladno ,prehladno,nastavim temperaturo na 24 stopinj,piha hladno,nastavim na 26 stopinj,isto.Dam na off,pa se čez nekaj časa spet prižge sama,piha hladno,čeprav je nastavljeno na 26 stopinj.
Verjetno sem že pisal ,kako je pozimi.Če gumb za klimo izklopim,da bi mi pihalo samo toplo,se mi klima sama od sebe prižge po nekaj minutah.
In skoraj isto je ,če imam na AUTO,ali pa nastavim ročno.
Bom peljal na servis,ampak vseeno,ima kdo podobne probleme oz.dopuščam možnost,da sam nekaj delam narobe.
Zdaj imam avto na servisu(40.000 km) in zahteval sem tudi pregled(popravilo) klime.
Ugotovil sem,da če hočem pri recimo zunanji temperaturi 15 stopinj v kabini imeti cca 21 stopinj,nastaviti temperaturo na 28 stopinj,pod to temperaturo mi namreč avto hladi,ne pa ogreva.
Na servisu so mi zagotovili,da se klime ne da trajno izklopiti,da je normalno,da se prižiga sama.
Je to res,ali ni res?
ALFETTA 1.6
GIULIETTA 1,6
164 V6 TB SUPER
166 3.0 SUPER
AR Brera 3.2 JTS Q4
Giulietta 1750 TBI TCT QV
Stelvio 2.0 Turbo 280 AT8 Q4 Super
Uporabniški avatar
Brlja
Alfist
Alfist
Prispevkov: 258
Pridružen: Ne Mar 10, 2013 8:49 pm
Vozilo: 159 SW 2.0 JTDm
Kraj: Koper

Meni se pravtako prižiga sama. Tako, da vrjetno, da je res normalno..
Senza cuore saremmo solo macchine
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

Tudi moja se sama od sebe vključi po nekem času...
Uporabniški avatar
AR164TB
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 739
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 12:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Rakovnik

Torej diagnoza je postavljena:
Baje je šel nek senzor na centrali klime,ki pa ga na servisu ne menjajo,ampak zamenjajo celo centralo,ki stane 800 EUR.
So mi pa rekli,da bi morda samo senzor zamenjali tam,kjer servisirajo klime.
Torej se klima očitno res ne da popolnoma izključiti?
ALFETTA 1.6
GIULIETTA 1,6
164 V6 TB SUPER
166 3.0 SUPER
AR Brera 3.2 JTS Q4
Giulietta 1750 TBI TCT QV
Stelvio 2.0 Turbo 280 AT8 Q4 Super
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

to se da enostavno rešit mel isti problem.

na konektorju con3 so mrzli loti sam pocini se ponovno pa je ok pol.

Slika

več na zs
Odgovori
  • Informacija