Poliranje - Čudeži se dogajajo!!!

Izgled Alfic, povečanje moči
Odgovori
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

LaserJaMM napisal/-a:
SIlikon? , raje poglej po kakem Liquid Glass/ Wolf Body Wrap ipd... da ne boš mel flekastega avta... .
Zakaj tega ne dobim "nikjer" v SLO" ??
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

Je tukaj kakšen junak, ki bi mi, za primerno ceno seveda, spoliral alfico?
Ali če mogoče kdo pozna koga, ki se s tem profesionalno ukvarja, najraje na primorskem/notranjskem območju, ni pa nujno?

Sicer ni nič kritičnega, me pa že kar motijo sledi avtomatskih pralnic... z voskom je nekaj časa ok ampak ni to to.

Sem se pa začel avtomatskih pralnic izogibat in raje na roke operem :)
Lucky_Boy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Sep 21, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

coolbits napisal/-a:Je tukaj kakšen junak, ki bi mi, za primerno ceno seveda, spoliral alfico?
Ali če mogoče kdo pozna koga, ki se s tem profesionalno ukvarja, najraje na primorskem/notranjskem območju, ni pa nujno?

Sicer ni nič kritičnega, me pa že kar motijo sledi avtomatskih pralnic... z voskom je nekaj časa ok ampak ni to to.

Sem se pa začel avtomatskih pralnic izogibat in raje na roke operem :)
vosek se "vsede" v rise in jih zakrije, so na oko "nevidni". z pranjem se pa vosek z casom izpere in so spet vidni risi. "profesionalno" puliranje stane cca 4oo€. lahko pa peljes nekomu in ti ga bo super zvoskal, zracunal toliko in bo cez cas spet isto. sam imam vse za pulirat, vecina obnavljam luci. se moj izdelek...

kolegova laguna.

Slika
Fiat bravo 2.0 20V Turbo
Alfa 156 2,4 JTDm
Uporabniški avatar
Alč
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 117
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 4:27 am

No včeraj sem se lotil malce zbledele rdeče barve na 33 (l1989 S2) z navadnim voskom od sonaxa (ki se mimogrede meni dobro obnese na 156 metalik laku).

Sledil je šok! #-o
Barva pije vosek kot nora, sem porabil skoraj deci voska na havbi. Po cca 10 sekundah poliranja na roke se zapeče oz izgine in fertik, havba pa ostaja sicer malce bol sijoča a še vedno flekasta/zbledela. #-o

Papirnata brisačka je hitro rdeča in to samo z voskom? :roll:
Torej kako obnoviti sijaj barve na 33? Avto je sicer brez prask oz poškodb.
Bi pa to glancal na roke če se le da...
Uporabniški avatar
Assholer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1747
Pridružen: Pe Okt 29, 2010 4:57 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 156 SW 1.9 JTDm
Suzuki Vitara
Kraj: Logatec

Dobi polirno pasto in začni drgnit :)
lp. Tomaž
Slika

If in doubt - flat out
Lesmartes
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: So Feb 14, 2015 5:14 pm

Pozdravljeni.

Moja tema nima veliko veze z Alfo ali avtomobili ampak ne vem kam naj se obrnem, tako da prosim za pomoč!
Imam bobnarski kit ki je potreben obnove ampak ima polno prask zato imam par vprašanj.

Praske so take: (material je, mislim da poliuretan, je kompatibilen s polirnimi pastami, sem že probal)

Slika

Slika

Uporabljam smirkov papir grita 400, 1200 ter 2000 da se znebim večjih prask potem pa imam namen polirat.
Odločil sem se za Menzerno ker sem slišal, da je enako dobra če ne še boljša kot 3M, da ne omenjam cene 3M.

Zanima pa me katere paste od Menzerne mi priporočate za grobo in nato fino poliranje s svetlečim finišom?
Pa kakšen univerzalen nastavek za kotno brusilko ali kaj podobnega, da mi ga ni treba stalno menjat ko presedlam iz paste na pasto.

Najlepša hvala. :D

P.S.: Kje se da še najlažje dobiti menzerno?
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Na Spoliraj.si mas menzerno pa mozak ti bo razlozu kako pa kaj.
Lucky_Boy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Sep 21, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Lesmartes napisal/-a:Pozdravljeni.

Moja tema nima veliko veze z Alfo ali avtomobili ampak ne vem kam naj se obrnem, tako da prosim za pomoč!
Imam bobnarski kit ki je potreben obnove ampak ima polno prask zato imam par vprašanj.

Praske so take: (material je, mislim da poliuretan, je kompatibilen s polirnimi pastami, sem že probal)

Slika

Slika

Uporabljam smirkov papir grita 400, 1200 ter 2000 da se znebim večjih prask potem pa imam namen polirat.
Odločil sem se za Menzerno ker sem slišal, da je enako dobra če ne še boljša kot 3M, da ne omenjam cene 3M.

Zanima pa me katere paste od Menzerne mi priporočate za grobo in nato fino poliranje s svetlečim finišom?
Pa kakšen univerzalen nastavek za kotno brusilko ali kaj podobnega, da mi ga ni treba stalno menjat ko presedlam iz paste na pasto.

Najlepša hvala. :D

P.S.: Kje se da še najlažje dobiti menzerno?
sicer nevem kaj bi naj bil bobnarski kit, ampak koliko vidim, je povrsina lakirana in ti si sel brusit z granulacijo 4oo? ](*,)

puliranje ni taka stvar kot skuhat makarone, je potrebno kr nekaj prakse, znanja, ter probavanja. prvo kaj je, je potrebno povrsino ocistit "svinjarije", nato ce imas popraskano, je treba definirat praske. lahko da je ris tako globok da nebo sel spulirat. barva je nanesena v mikronih, zato jo lahko hitro odbrusis in lahko samo se na novo barvas izdelek. lake se brusi z granulacijo 3ooo in to z vodo. pulira se z rotacijsko masino ki je namenjena za puliranje in ima nastavljive vrtlaje. kako pulirat in kako dolgo, je pa cela znanost, lahko celo "zakuris" lak. za res dober izgled bi pa naj uporabil grobo, srednjo, fino pulir pasto ter nato vosek za zascito. drugace menzerno se hvali, jas se je nisem probal ker delam z 3M, je pa cenovno bolsa ter ni potrebe da vlazis povrsino kot pri 3M.
Fiat bravo 2.0 20V Turbo
Alfa 156 2,4 JTDm
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Avto pOliramo in ne pUliramo.
Pri nobenem poliranju ne rabis laka mocit. Samo pravo kombinacijo gobice in paste rabis. Nekateri pa preprosto niso kompatibilni. Tu menzerna prednjaci, ker ustreza vecini.
Poliras loh z ekscentrom ali rotacijo.
Barve ne bos odbrusil, ampak bos prej zazgal lak in je trrba pazit, sploh na robovih, tam gre vse in lak in barva...
Lucky_Boy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Sep 21, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Miholl napisal/-a:Avto pOliramo in ne pUliramo.
Pri nobenem poliranju ne rabis laka mocit. Samo pravo kombinacijo gobice in paste rabis. Nekateri pa preprosto niso kompatibilni. Tu menzerna prednjaci, ker ustreza vecini.
Poliras loh z ekscentrom ali rotacijo.
Barve ne bos odbrusil, ampak bos prej zazgal lak in je trrba pazit, sploh na robovih, tam gre vse in lak in barva...
gdo je pa reko da se lak moci? ja, na trziscu je kr nekaj gobic in pOlir past, ugotovit katera kombinacija je top za neko barvo vozila pa je spet umetnost. potem najbolse da pokupis celo trgovino. nekaj bo ze slo. ja, pomojem si bo vsak ki ima za spOlirat dva kvadrata, sel kupit ekscentricno pOlir masino za par sto €€€.... in ja, barve res nebos odbrusil tako da bos prisel do pleha, ce bos pa pobral prevec laka z barve pa bo zacel lak odstopat od barve.

vseh detajlov in znanja pa ne bom pisal tukaj, saj je to mene stalo kr nekaj ur in predvsem €.

drugace me pa zanima kolko imas prakse iz pOliranja da lahko trdis tukaj dolocene stvari? jas sem naredil ze kr nekaj avtov in predvsem luci, pa so stranke zaenkrat zadovolne.

LP Srečko

in se enkrat se ti iskreno opravicujem da sem pisal pUliranje in ne pOliranje
Fiat bravo 2.0 20V Turbo
Alfa 156 2,4 JTDm
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Eh...ene 2 sem spoliral do zdaj...
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Lucky_Boy napisal/-a:
Miholl napisal/-a:Avto pOliramo in ne pUliramo.
Pri nobenem poliranju ne rabis laka mocit. Samo pravo kombinacijo gobice in paste rabis. Nekateri pa preprosto niso kompatibilni. Tu menzerna prednjaci, ker ustreza vecini.
Poliras loh z ekscentrom ali rotacijo.
Barve ne bos odbrusil, ampak bos prej zazgal lak in je trrba pazit, sploh na robovih, tam gre vse in lak in barva...
gdo je pa reko da se lak moci? ja, na trziscu je kr nekaj gobic in pOlir past, ugotovit katera kombinacija je top za neko barvo vozila pa je spet umetnost. potem najbolse da pokupis celo trgovino. nekaj bo ze slo. ja, pomojem si bo vsak ki ima za spOlirat dva kvadrata, sel kupit ekscentricno pOlir masino za par sto €€€.... in ja, barve res nebos odbrusil tako da bos prisel do pleha, ce bos pa pobral prevec laka z barve pa bo zacel lak odstopat od barve.

vseh detajlov in znanja pa ne bom pisal tukaj, saj je to mene stalo kr nekaj ur in predvsem €.

drugace me pa zanima kolko imas prakse iz pOliranja da lahko trdis tukaj dolocene stvari? jas sem naredil ze kr nekaj avtov in predvsem luci, pa so stranke zaenkrat zadovolne.

LP Srečko

in se enkrat se ti iskreno opravicujem da sem pisal pUliranje in ne pOliranje
Milsim da si " zagazil " na mino. Miholl ima na tem podrocju ogromno izkusenj ker se je s tem ukvarjal na profi nivoju.

Kar omenjas da si spoliral ze kar nekaj "predvsem pa luci " meni pove samo 1...... nebi ti dal spolirat avta " PA da se jebesh.... (povedano po kmeck ) . Luci spolirat zna tudi stari nono ko kupi set na pumpi od TurtleWax-a :) in se svetijo se dolgo dolgo....

Tvoje stranke majo pa res sreco Srecko :)
Lucky_Boy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Sep 21, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

colibry glavno da se sveti. =D>

drugace pa zakaj delam prevsem luci? zato ker ljudje ne dajo vec na "šminko" avta dost... ce pa gres delat cel avto pa imas cel vikend orenk dela. bo znal Miholl povedat ce je na profi nivoju koliko ur je vlozenega v tako pOliranje. ce ga preletis z fino pOlir pasto ter voskom pa bo tud sijaj, samo ne dolgo. in ja, luci ne spOliram tako da se svetijo, jih naredim tako da se ne vidi dobene pike od kamna, dobenga risa, prakticno nove. vedno je kak izdelek doma in si ga lahko prides ogledas. da se bom pa jebal kot ti pravis cel vikend za 4o€ cel avto, pa raje grem na pivo in jih 2x tolko zapijem.
Fiat bravo 2.0 20V Turbo
Alfa 156 2,4 JTDm
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Ohladite malo glave...
Odgovori
  • Informacija