Osvetlitev prtljažnika - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Theone2005
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Jul 10, 2008 5:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

Ko odprem prtljažnik, se ne vklopi nobena luč znotraj prtljažnika in tudi spredaj na armaturki se ne pojavi indikator, da je prtljažnik odprt.
Preveril sem varovalko za prtljažnik in je zgledala OK. Sem jo tudi zamenjal z drugo, pa ni spremembe.


Je kdo že jemal dol ključavnico na 159 SW in bi lahko opisal postopek? Verjetno je znotraj ključavnice stikalo, ki več ne deluje iz nekega razloga
DejanB
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 11
Pridružen: Pe Nov 29, 2013 1:27 pm

Živijo. Malo sem brskal po forumu pa nisem našel teme. V prtljažniku mi ne dela nobena lučka..nič - nada!
Menjal žarnice in je efekt isti.
Je že kdo imel podobno težavo? Nimam naprave da bi izmeril, če tok sploh pride do žarnice...

Hvala
lp D.
Theone2005
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Jul 10, 2008 5:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

Identifikator na armaturki ti pokaže? Jaz imam isti problem...
Rix AR 159
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe Avg 15, 2014 9:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Stikalo na kljucavnici[/u]
DejanB
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 11
Pridružen: Pe Nov 29, 2013 1:27 pm

Rix AR 159 napisal/-a:Stikalo na kljucavnici[/u]
Ne, na armaturki nič ne "sveti" :) Stikalo?
Na ključavnici al na zadnjih vratih?
lp D.
Theone2005
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Jul 10, 2008 5:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

stikalo je znotraj ključavnice. Našel sem video kako se ga menja, ampak samo za 147: https://www.youtube.com/watch?v=IT3d43tmOmg

Predvidevam da je na 159 podobnen sistem
DejanB
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 11
Pridružen: Pe Nov 29, 2013 1:27 pm

Theone2005 napisal/-a:stikalo je znotraj ključavnice. Našel sem video kako se ga menja, ampak samo za 147: https://www.youtube.com/watch?v=IT3d43tmOmg

Predvidevam da je na 159 podobnen sistem
malo sem okrog bral... pa zna bit res to TO. Amm.. kje pa naj to stikalo (oziroma stikali - ker sta kot sem videl dva) nabavim?
lp D.
Uporabniški avatar
Torino
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 24
Pridružen: Ne Feb 15, 2009 9:08 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

kje pa naj to stikalo nabavim?

menja se cela ključavnica, itak ni na ključ. poglej na avtonet ali bolho, je dosti razbitih, po pokliči ... najceneje.

lp
Rix AR 159
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe Avg 15, 2014 9:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Samo pospricaj z WD 40,in to je to,ne vrne nazaj do konca.
Uporabniški avatar
SJ
Alfist
Alfist
Prispevkov: 272
Pridružen: Po Mar 07, 2011 11:00 pm

Verjetno je šla ključavnica, kot si sam omenil. Glede demontaže pa je ta slika na eLearnu: Treba je najprej samo odstraniti plastiko.
Slika
ecsaineek
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Po Nov 10, 2014 10:30 pm
Član Alfa Kluba: 0

zdravo, no da ne odpiram nove teme..podoben problem imam na Alfa 159 karavan. In sicer, ko prvič odprem avto se na armaturi prikaže indikator za odprt prtljažnik na "velikem zaslonu" indikator ugasne in se po zaprtju vrat preseli na manjši zaslon "levo spodaj tako da je vedno prižgan kot opozorilo :? . Prtljažnik pa je seveda zaprt 100%. Kot sem do sedaj prebral se je tak problem rešilo z menjavo nove ključavnice ampak me zanima če je komu to uspelo popravit na kakšen način, -Vse informacije zaželjene.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Eno mikrostikalce ti štrajka. Ne vem pa, kako ima narejeno 159ka. Morda je samo kakšen vzvod do stikalca malo skrivilo, da ne daje kontakta?
ecsaineek
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Po Nov 10, 2014 10:30 pm
Član Alfa Kluba: 0

Stikalce ni nič skrivljeno, vanj sta pritaknjena 2 kablčka - črn in rjav. Če pritisnem stikalo od ključavnice, se lučka na prtljažniku lepo ugasne, indikacija o odprtem prtljažniku na armaturni pa ostane.
Zadovoljen bi bil tudi z rešitvijo, da bi samo naredil stik na napeljavi od kontrole stanja vrat. Mi ne koristi opozorilo ali je prtljažnik odprt ali ne, samo da nimam nadležnega opozorila.
Ale159
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: Sr Nov 12, 2014 2:49 pm

Sam sem imel enako težavo. Pri Stepančiču so mi menjali ključavnico - cca 80 EUR. Možen je baje tudi izklop tega senzorja ali stikala, vendar potem ne opozarja na odprta vrata prtljažnika. Sicer ne vem za ostale, meni pa se velikokrat zgodi, da prtljažnik odprem nevede s stiskom tipke na ključu (sploh kadar je potrebno pripeti otroke). Glede na to, da je prtljažnik takrat odprt in nima dodatnega varovala je opozorilo kar koristno.
borisk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 84
Pridružen: Po Nov 14, 2011 1:48 pm

sam imam podoben problem, indikator dela vredu, lučke v prtljažniku pa včasih svetijo, včasih ne.
Odgovori
  • Informacija