Izgublja moč + Nihanje tlaka turbine - AR 159, 1.9 JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
chocki
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 95
Pridružen: Če Jan 07, 2010 1:52 pm

enkrat, mislim da pred ene 40.000km so mi nekaj ze "čistli" turbino na servisu dela je blo kao nekih 6ur pa mi ni zaj spet tja za hodit, ker nikol ne veš kaj sploh naredijo.

tak, da če bi bla kaka opcija o kakem pregledu pri tebi bi bil zelo vesel pa pol naprej vidiš kaj bi lahk blo. pa tudi kako o kakem cipanju lahk recemo....

mi lahk kak kontakt pustiš na zs
gregor19
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Pe Jun 14, 2013 12:55 pm

Pozdravljeni, po tem kaj sem prebral v tej skupini vidim da imam podoben problem in bi se še rad pozanimal natančneje preden peljem obnavljat turbino.
Stvar je sledeča, enkrat po regeneraciji dpf filtra pridem domov in slišim da nekaj piska, zvok je podoben temu kot da bi nekje uhajal zrak, sprva sem mislil, da je zagotovo turbina ampak so mi rekli da je še možno polno drugih stvari. stvar je pa taka ko je avto hladen se sliši malo bol kot pa ko je topel pa to samo v niskih obratih, ob vklopu turbine pa tam do nekje 2000-2500 obratov, če pohodim plin do konca pa turbina normalno piskne(ko pride do zadnje črtice, ko pada tlak pa spet tisti zvok do izklopa turbine) prav tako med vožnjo nad 2000rpm ima turbina normalen zvok.. je možno da je tud meni kakšna cev šla, avto ne pije olja pa tud ne kadi, je pa res da imam saje v izpuhu kjer jih prej ni bilo..
Gre pa za ar 159jtdm 150km 2007
Za vsak odgovor in nasvet sem zelo hvaležen!
lp Gregor
za obnovo turbine so mi pa rekli 600€ z garancijo brez dela.
s@mo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 61
Pridružen: So Jan 02, 2010 7:32 pm

Jaz sem dal za novo turbino garett za AR159 2,4 670€ + 140€ menjava olja in menjava turbine. Dela za dobre tri ure. Za obnovo so hoteli imeti okol 500€ ker je bila pocena os turbine.
Zamenjal mi jo je dober mehanik

Lp.
s@mo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 61
Pridružen: So Jan 02, 2010 7:32 pm

Jaz sem dal za novo turbino garett za AR159 2,4 670€ + 140€ menjava olja in menjava turbine. Dela za dobre tri ure. Za obnovo so hoteli imeti okol 500€ ker je bila pocena os turbine.
Zamenjal mi jo je dober mehanik

Lp.
Uporabniški avatar
ZiPi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 126
Pridružen: Če Jul 10, 2008 4:14 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 SW Ti
Kraj: Celje
Kontakt:

Pojavil se mi je en podoben problem, avto zgubi moč, obrati gredo samo do cca. 3500rpm, pritisk turbine do približno 0,8. Ko spustiš gas, kazalec pritiska turbine takoj pade, lučka se ne prižge nobena, ko avto ugasnem in prižgem dela normalno. Priklopili smo računalnik in izpiše napako MAF, napako smo zbrisali in je ne javi več, 1 teden brez problema, danes se je spet ponovilo le da še nisem priklopil na računalnik. Je treba zamenjati MAF?

Motor je 2,4, 210KM, prevoženih 144.000km.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Ubistvu je lahko ali MAF ali MAP, lahko pa tudi EGR... :D

Žal je precej komplicirano. Najbolje bi bilo zadevo malo priklopit pa pogledat, kaj pravijo parametri.
Uporabniški avatar
ALFA Romeo 1910
Alfist
Alfist
Prispevkov: 390
Pridružen: Po Nov 08, 2010 7:46 pm

Pri meni je šel v varen način ker je bil slab kontakt od injektorja za gorivo na prvem cilindru (zgolj informacisko)
Sam da gre v varen način je lahko vzrok kar nekaj stvari.
"Ljudska glupost i svemir su beskonačni, ali čak za ovo drugo nisam baš siguran.” Albert Einstein
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Če je karkoli z električno napeljavo okoli injektorjev bo računalnik to zaznal in izpisal napako.
abanjale
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 61
Pridružen: Ne Mar 13, 2011 8:38 pm

Živjo
Naj objasnim problem včeraj nenadna izguba moći na Ar 159 1.9 jtdm 16 v.
Šlo je max do 40 km/h. Prižgala se ni nobena kontrolka( sicer se mi zdi malce čudno , kajti ponavadi se če ze avto zakašlja preventivno prižge EF -engine f ).
Kontaktiral T-mana:) me pa zanima kako preveriti , če je fuč vakumski ventil? _( za cev poknjena to ni blema)

lp hvaležen vsakega odgovora ker se bližajo prazniki:)
lp


(editiran naslov teme s strani moderatorja)
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Najdi turbino in vzvod na njej- zaverglaj avto, in poglej ce se premakne za cca 1 cm
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
abanjale
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 61
Pridružen: Ne Mar 13, 2011 8:38 pm

živjo
sprejeto v izvedbo:)
lp
abanjale
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 61
Pridružen: Ne Mar 13, 2011 8:38 pm

živjo

Po podrobnem pregledu sem odkril sledeče na rezervarju vakuma je na pregibu gumijasta cevka dolžine cca 12 cm , katera je bila razparana do , tako da je bil zgornji nastavek vpasan do konca, spodnji ventil pa je gledal iz nje , morda je krivo to sicer ni 100% ampak upam da je:)
lp
abanjale
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 61
Pridružen: Ne Mar 13, 2011 8:38 pm

Živjo

Po dveh dneh odličnega delovanja so se problemi ponovno pojavili ista situacija ....PAS mmmmm:) postopna izguba moči.... da ne opisujem vsega sračkaraja na cesti iz izstopa z avtobana:)
Morem rečt da mi je začelo že vse skupaj pošteno parat živce ...
lp
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Nek imaš še luknjo in ti luft vleče vmes...
Alfa Romeo Giulietta
Uporabniški avatar
shark13
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 167
Pridružen: To Jun 04, 2013 6:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: trbovlje

ali je mozno, da ti egr zasteka?
Odgovori
  • Informacija