MiTo: komentarji in splošna debata

Tehnične teme o modelu MiTo

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

WiTBoY napisal/-a:mi mamo 1.6 jtdm
In kako ste zadovoljni?
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

za enkrat zlo zadovolni nardil že 90k km, menajl sem oba zadnja kolesna lažej pa redni servisi drugih stroškov ni blo.
idin notranost je preveč fijatova :?
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

Vsekakor je od zunaj lepši, notranjost pa tudi ni tako napačna. Presenetljivo veliko prostora na sprednjih sedežih, je pa zadaj zelo utesnjeno.

Zaenkrat sem kar zadovoljen z vsem skupaj.
Uporabniški avatar
DucAr
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 149
Pridružen: To Apr 06, 2010 6:31 pm
Kraj: Ljubljana

WiTBoY napisal/-a:za enkrat zlo zadovolni nardil že 90k km, menajl sem oba zadnja kolesna lažej pa redni servisi drugih stroškov ni blo.
idin notranost je preveč fijatova :?
Ni to malo prezgodaj za ležaje?. Kakšni znaki so bili? Sprašujem, ker znancu na cliotu zadaj čudno ropota. Ko ostro zavije ali če zapelje čez ležeče policaje. Sam sicer mislim, da je amortizer, ampak vseeno opiši znake na svojem mitiču.
Tudi jaz imam Mita cca 4 leta in pol in sem zadovoljen. Če je to edini avto pri hiši si malo na tesnem s prostorom v prtljažniku, v kabini je pa za normalno rasle ljudi čisto O.K. Za dva pa sploh ni težav iti malo dlje po svetu.
Pelje se kar solidno, povprečna poraba pri 67 kkm je 5,6 l/100km, 50% mestne vožnje.
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

Če je avto starejši ležaji tulijo skozi ovinek, pri novejših avtih so pa glasni stalno razen v ovinku (ne vem če se da sploh še dobit ležaje, ki postanejo glasni najprej v ovinku)

tak ležaj boš tudi slišal če avto dvigneš in zavrtiš gumo z roko. Če nisi prepričan ponoviš še na drugi strani in vidiš če je razlika v glasnosti. Je pa zvok ležaja zelo lahko zamenjat z zvokom gum, ker je le za odtenek drugačen.

drugače pa meni je ležaj zdržal 40k km (ne sprašujte če je bil SKF ali ne ker se ne spomnim ampak verjetno je bil)
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

DucAr napisal/-a:
WiTBoY napisal/-a:za enkrat zlo zadovolni nardil že 90k km, menajl sem oba zadnja kolesna lažej pa redni servisi drugih stroškov ni blo.
idin notranost je preveč fijatova :?
Ni to malo prezgodaj za ležaje?. Kakšni znaki so bili? Sprašujem, ker znancu na cliotu zadaj čudno ropota. Ko ostro zavije ali če zapelje čez ležeče policaje. Sam sicer mislim, da je amortizer, ampak vseeno opiši znake na svojem mitiču.
Tudi jaz imam Mita cca 4 leta in pol in sem zadovoljen. Če je to edini avto pri hiši si malo na tesnem s prostorom v prtljažniku, v kabini je pa za normalno rasle ljudi čisto O.K. Za dva pa sploh ni težav iti malo dlje po svetu.
Pelje se kar solidno, povprečna poraba pri 67 kkm je 5,6 l/100km, 50% mestne vožnje.
začel je tulit zadnji desni, tuliv je skoz ne glede na ovinke pa slišu si ga samo z ugasnenim radijem. prvo sem mislu da so gume zimske ampak ker zvok ni zginu po menjavi gum za letne sem zamenjal kar oba ker sem jih imel na zalogi.
Zadnjič spremenil WiTBoY, dne Po Maj 12, 2014 8:12 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
DucAr
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 149
Pridružen: To Apr 06, 2010 6:31 pm
Kraj: Ljubljana

Hvala obema za odgovor. Tako nekako sem tudi jaz njemu razlagal, nisem se pa z njim peljal, da bi slišal kaj se dejansko dogaja.
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

Vprašanje za lastnike: koliko ključev naj bi imel Mito, 2 ali 3?
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

2, en dalinski pa en navadn.
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

WiTBoY napisal/-a:2, en dalinski pa en navadn.
A, potem pa OK 8) Nekako sem mislil, da bi morala biti 2 daljinska plus tisti pomožni....
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

Še eno vprašanje: žmigavci se zelo neradi sami izključijo ko poravnaš volan. Večinoma je treba kar ročno. Ima še kdo to težavo?
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Ena zanimivost katero sem včeraj opazil na avto.net, odstranjeni so bili vsi oglasi za nakup novega Mita. So morda odprodali vse obstoječe zaloge in nimajo več namena naročatih novih, rezen po predhodnem naročilu kupca....prodali jih verjetno res niso kaj dosti....
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Lani so v prvih 11 mesecih prodali komaj 2 komada.

Verjetno je res pre malo, da bi imeli zalogo.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Mogoče je potekla pogodba za oglaševanje.
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Meni MiTo ni ravno AR, ampak če tako pogledam mi ni ravno jasno zakaj se v Sloveniji kot nov ni prodajal. Za ženske bi bil to super avto. Vsekakor bi krivil bolj naš marketing kot to, da je MiTo tako slab avto.
Odgovori
  • Informacija