Naslednji avto

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
varsi
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr Jun 11, 2014 10:37 am

Lep pozdrav, to je moja prva objava na forumu, sem pa me je prineslo, ker me zanima vase mnenje o naslenji stvari. Prisel je cas da se pocasi poslovim od svojega bmw 323 kupeja (z avtom sem bil zelo zadovoljen) ampak trenutno sem v takem polozaju da rabim nekaj z manjšimi stroški. Ker so mi razne golf/megan... variante prevec dolgocasne se trenutno odlocam med Jaguarjem x-type 2.0D in pa 156 1.9jtd (l. 2004 naprej). Jaguar je dolgoletna zelja, ampak ne najdem nobenega ki bi to znal sraufat. Druga opcija pa je alfa, vendar se malo bojim kupit zaradi slabega slovesa :D rad bi iz prve roke lastnikov slisal kako je z zanesljivostjo in pa koliko € na leto naj pricakujem da me boo stali razni servisi.
rookec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 104
Pridružen: Sr Avg 31, 2011 6:31 pm

Sloves je slab samo zaradi takih ljudi ki nikoli niso imeli Alfe in potem govorijo take slabe stvari. Meni osebno je avto odličen. No da se vrnemo na vprašanje. Če boš lepo ohranjeno Alfo kupil nebi smel imeti velikih stroškov. Običajno se poleg rednih servisov najde kakšna menjava rok je pa spet odvisno od vožnje. Najbolj je pa odvisno od vožnje in kaj je prejšnji lastnik počel z avtom. Jaz osebno zaenkrat poleg rednih servisev še nisem imel z nobeno problemov, imam pa že tretjo. Brat pa tudi ni še imel problemov in je to njegova druga.



LP Rok
1. Alfa Romeo 147 1.9 JTDM 150km 2007
2. Alfa Romeo 156 1.9 JTD 116km 2003
3. Alfa Romeo 159 2.4 JTD 210km 2008
Kabuum Sound Avtoakustika
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

splošno pravilo je, da je poceni kupljena alfa zelo draga alfa. Bolje dati malo več že na začetku in po možnosti od 1. lastnika (boj pobožna želja :D)

Če pa že Jaguarja, pa z bencinskim motorjem! :mrgreen:

Dobrega mehanika ni pa tako za alfo kot mačka. Išči entuziasta! (za Alfo če že, potem Zega)
varsi
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr Jun 11, 2014 10:37 am

Hvala za odgovore :D A bi mi lahko priporocili koga (v okolici LJ) ki bo dobro ocenil stanje avta preden ga kupim.
rookec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 104
Pridružen: Sr Avg 31, 2011 6:31 pm

Lahko mene kontaktiraš, pa prideva z enim kolegom ki se zelo spozna na Alfe. Če si zainteresiran piši v ZS.

LP
1. Alfa Romeo 147 1.9 JTDM 150km 2007
2. Alfa Romeo 156 1.9 JTD 116km 2003
3. Alfa Romeo 159 2.4 JTD 210km 2008
Kabuum Sound Avtoakustika
Gorjup
Alfist
Alfist
Prispevkov: 428
Pridružen: To Apr 03, 2012 9:57 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Ti, 2.0, letnik 2009
Kraj: Ljubljana

Obujam staro temo, ker sem pred dilemo o nakupu naslednjega avtomobila. S svojo 166 sem zelo zadovoljen in menjal bi jo izključno, ker bi imel novejši avto, s kaj več opreme. Če bi dobil dobro 159 (2.0 170KM) bi jo takoj kupil, ampak to ni ravno lahko in tako je zelo verjetno da 159 odpade, pa me zanima kaj bi vi priporočali (več glav, več ve). Moje zahteve za avto so, da se pelje vsaj podobno dobro kot 166, da je limuzina (ne hatchback ali karavan), tempomat, klima in podobne malenkosti kot jih ima že 166 iz leta 2000, če je usnje obvezno gretje sedežev, ne bi se branil parkirnih senzorjev. Meni po mislih hodijo BMW 3, MB c220d, Mazda 6, Opel Insignia in Lexus is 220d. Po forumih je seveda najmanj napisanega o Lexuxu, največ pa o seriji 3 ter Insiginiji, sploh pri slednji me odbija veliko pritoževanja in celo morje okvar pri uporabnikih. Za vaša mnenja in morebitna znanja o posameznih modelih bom zelo hvaležen. Gledam avtomobile tja do 13K€, na leto naredim med 20-25k km, s tem, da imam od doma do službe 10km.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Za ta denar naloadanega C5 ce hoces krizarko, ali recimo laguno gt, za bolj dinamicen avto. Oba bi dobil malo rabljena z precejnopreme za 13k eur
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Osebno se lahko navežem na Mazdo6, ki jo ima moj oče - zdaj že drugo, prejšnja, rdeča, mu je 2x zaribala, dizel. Notranjost ni ravno na nivoju, plastika dobesedno rožlja povsod okoli tebe. Zelo, zelo velik problem je rja! To pomeni vsak stik karoserije, vsaka vrata, pragovi, robovi, havbe, strehe, ni da ni.

Plus je zelo dobro oblikovan volan, dobro se sedi in dobro se pelje, čeprav je na trenutke avto malo preveč trd. Zanesljivost? Mnja ... Pač klasika dizlov, od raznih turbin do cevi za turbo, vztrajnikov, šob, predgretja itn.

Osebno bi kontaktiral uporabnika Žival in se z njim posvetoval kaj je mogoče dobiti za tvoj znesek s preverjeno zgodovino :wink:
Gorjup
Alfist
Alfist
Prispevkov: 428
Pridružen: To Apr 03, 2012 9:57 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Ti, 2.0, letnik 2009
Kraj: Ljubljana

No saj 166 mi je ravno on prodal :) trenutno zbiram predloge in pa znanje posameznikov na forumu, seveda je jasno pojdi in se pelji pa boš videl kateri se kosa s 166 in kateri ne. Ko bom odločen kateri avto bom kupil bom tudi Živali rekel da malo uč vrže kaj se da dobiti, za 159 mi je že rekel da ne gre :(
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Če z 159 ne gre, potem dvomim, da bo z nemškimi izdelki kaj več sreče. Vsaj spodobno opremljenega ne. Insignia naj bi bila zelo soliden izdelek, osebnih izkušenj pa z njo nimam.

C5? Potem imaš še serijo 5, pa kakšen Mondeo, A6, Passat, mogoče celo kakšen X-Type :)
Gorjup
Alfist
Alfist
Prispevkov: 428
Pridružen: To Apr 03, 2012 9:57 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Ti, 2.0, letnik 2009
Kraj: Ljubljana

Ne kupujem križarke, ker nism toliko na dolgih relacijah, tako da bolj rang 159 kot 166, torej bolj serija 3 kot 5, Mondeo je bil tudi v mislih ja, samo sem ga zgleda pozabil napisat. načeloma bi bil lahko tudi bencinar, glede na to da imam 10km do službe, tiste 2x na morje ali kam bi pa tudi z nekoliko višjo porabo preživel, še posebej ker so teli DPF dizli na take relacije precej občutlivejši menda.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

10km do službe se na leto nikakor ne prelije v 25.000 km. Jaz sem po tem bolj sklepal, da je v igri dizelaš za relacije, ki pa je za tako kratke relacije res bolj ko ne neprimeren.
Gorjup
Alfist
Alfist
Prispevkov: 428
Pridružen: To Apr 03, 2012 9:57 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Ti, 2.0, letnik 2009
Kraj: Ljubljana

Res se ne, ampak to je malo čez 5000 km če ne grem nikamor, potem so ap tu še vsa redna opravila, ki jih človek opravlja z avtomobilom, sem in tja kaka srednja relacija in par daljših na leto pa si hitro na 20+.
Trenutno imam sicer 2.4 dizla, ki pa nima DPF in blinderan EGR pa nima problmeov s kratkimi relacijami, mi je pa všeč kako se pelje, potegne itd, no pa petak ima zanimiv in meni lep zvok :) Ampak 5-valjnik naslednik skoraj da ne bo mogel biti.
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

alfa_samec napisal/-a:10km do službe se na leto nikakor ne prelije v 25.000 km

Seveda se :) Pa še kako hitro ... Govorim iz izkušenj.

Živim v LJ. Familija in frendi so na Dolenjskem, od moje lepše polovice familija v Litiji. Potem so tu raznorazna smučanja v Francijo, Avstrijo, Italijo... kakšen roadtrip, poleti morje na Hrvaško, mogoče na Korziko. Malo na Bled, v Portorož, kakšen božični Graz ali Dunaj. Dvakrat se okol obrneš pa jih maš 25k :)

Zakaj pa ne 159? Za 13k€ dobiš pomoje zelo spodoben primerek. In zakaj ne 5 valjnik? DPF enostavno in relativno poceni odstraniš pa vseh težav, povezanih z njim, več ni.

Recimo kaj takega? http://bit.ly/1zG44ai" onclick="window.open(this.href);return false;
Gorjup
Alfist
Alfist
Prispevkov: 428
Pridružen: To Apr 03, 2012 9:57 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Ti, 2.0, letnik 2009
Kraj: Ljubljana

159 je moja prva izbira, 2.0 ali 2.4 vzamem takoj, ampak jih ni, tudi Goran je rekel da se jih zelo malo prodaja, tudi Autoscout jih najde zelo malo 1.9 jih nekaj je, ampak bi raje novejši motor. Karavanov je pa precej na voljo. Tale ki si jo poslal je božanska :)
Odgovori
  • Informacija