Nadomestni / Rezervni deli za AR 155, 2.5 V6

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Pozdravljeni!

Odpiram temo v tej sekciji, ker pod kupim/prodam ni uspeha.

Uporabnike foruma bi prosil za pomoč. Iščem nekaj delov za 155 V6 oz. lahko kompleten avto, v slabšem stanju, samo da je spredaj cel.


Sigurno je kakšen uporabnik iz Primorske, ki se giba po bližnjih Itajanskih odpadih, pa da bi pogledal če je kakšna po delih. Ali pa če kdo ve za kakšno podrtijo pod kakšnim senikom da bi se prodala.

Dele/avto plačam po pošteni ceni, glede na to, da je dokaj redka zadeva. Na ebayu ipd. ni nič.

Hvala za vsaki informacijo.

LP.
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
alfistaV6
Alfist
Alfist
Prispevkov: 364
Pridružen: To Nov 22, 2005 10:04 am

...veliko sreče!

Povej kaj rabiš. Sem samo v tem tednu naročil preko ebaya za nekaj sto eurou. Se najde kar nekaj kosov, samo imajo ceno. Večkrat me zamika kakšna kanta iz anglije.
Ah, nč ni važn, sam da je alfa zravn:)
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

alfistaV6 napisal/-a:...veliko sreče!

Povej kaj rabiš. Sem samo v tem tednu naročil preko ebaya za nekaj sto eurou. Se najde kar nekaj kosov, samo imajo ceno. Večkrat me zamika kakšna kanta iz anglije.
Hvala! :lol:

Ja, zadeva je ratal redka, da jo še z lupo ne najdeš.

Pod "nujno" rabim prednja pesta od V6 po možnosti z amortizerji, od navadnih ne paše, od Q4 je še večja redkost. Opcijsko pa iščem nosilce za V6 motor, prestavno ročko z zajlami, prednji most.

Sicer se mi z zadevami ne mudi, ker se avto še do konca razstavil ni, ampak je treba na to mislit že sedaj.

LP.
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
alfistaV6
Alfist
Alfist
Prispevkov: 364
Pridružen: To Nov 22, 2005 10:04 am

Vzeto na znanje. Če kaj najdem oz ko kaj najdeš, se slišiva. Tega kar iščeš, žau nimam.
Ah, nč ni važn, sam da je alfa zravn:)
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

alfistaV6 napisal/-a:Vzeto na znanje. Če kaj najdem oz ko kaj najdeš, se slišiva. Tega kar iščeš, žau nimam.
=D>
Če je ravno, ni zabavno.
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

Zaradi česa rabiš pa pesta od V6? Zaradi zavor?
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

opankar napisal/-a:Zaradi česa rabiš pa pesta od V6? Zaradi zavor?
Zavor, amortizerji so drugačni kot pri 4 cilindraših, pa če sem pravilno informiran so tudi nekaj širša.
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
alfistaV6
Alfist
Alfist
Prispevkov: 364
Pridružen: To Nov 22, 2005 10:04 am

Tole sem našel:
http://www.ebay.co.uk/itm/400419619859? ... EBIDX%3AIT in je od Q4

EPER pa pravi, da je od navadnih TS (ne 16V) in V6 enak.

Kaj od nosilcev za motor rabiš?
Ah, nč ni važn, sam da je alfa zravn:)
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

Ja, most je res enak enak pri TS ni V6. V bistvu je skoraj celotno podvozje povsem enako. Razlikujejo se samo amortizerji in pesta z nosilci.

Če ti kaj pomaga, so enaka pesta(ista koda) uporabljale še dizelske 145 in 146.
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Sam most ni problem...problem so nosilci na motorju in menjalniku, ki so drugačni za V6 kot v moji ki je bila 1.8...za zmontirat V6 pa rabim od V6 nosilce.

Pesta pa po eper-u pašeju tudi od Bravota HGT, GTV/Spider 2.0 V6T & 3.0 V6 12V, 155 2.5TD...

Verjetno bom vse skupaj rešil tako, da bom za donatorja uporabil GTV, kjer lahko prestavim cel prednji konec, razen zgornje šalčke prestavim od 155, pa še komplet elektriko dobim...razen seveda če ne dobim cele 155 V6.
Če je ravno, ni zabavno.
Odgovori
  • Informacija