Luči se ne ugasnejo / prižgejo - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
valentino46
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 126
Pridružen: Če Feb 16, 2006 5:42 am
Član Alfa Kluba: 0

Ko vzamem ključ iz avta, mi ne zaklene volana, in luči ostanejo vklopljene. Kdo mogoče ve kaj bi lahko bil vzrok? Drugega mi ni preostalo kot da sem izklopil akumulator.
Teenage angst has paid off well, now I'm bored and old....
denis
Alfist
Alfist
Prispevkov: 382
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 6:07 pm
Vozilo: 159
Kraj: Radenci

kaj pa če daš luči na nulo na ročici a še vedno svetijo?
Uporabniški avatar
valentino46
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 126
Pridružen: Če Feb 16, 2006 5:42 am
Član Alfa Kluba: 0

Ja, vseeno svetijo
Teenage angst has paid off well, now I'm bored and old....
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

al je zastekov kaksen rele, ali je kaj s kljucavnico, lahko pa da se je body computerju zmesalo

probaj odklopit akumulator in priklopi nazaj
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
valentino46
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 126
Pridružen: Če Feb 16, 2006 5:42 am
Član Alfa Kluba: 0

Sm pustil čez noč odklopljen akumulator, pa je bilo isto ko sem ga priklopil nazaj
Teenage angst has paid off well, now I'm bored and old....
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

Si bom kar tole temo sposodil - druge podobne ne najdem.

V bistvu imam ravno obratno težavo. Ko vstavim ključ, se nič ne zgodi.

Naj najprej povem backstory:
Nehal mi je delovat zadnji levi mehanizem za okno. Odstranil sem tapeto in vključno s ključavnico vse pobral stran. Nato sem naročil nov mehanizem, ker pa avta čez praznike ne potrebujem (oz. sem si zrihtal nadomestnega), nisem šel vsega sestavljat nazaj. Ker ni bilo ključavnice, sem avto samo zapeljal v garažo, ga ugasnil in vzel ključ ven. Zaklepal ga nisem, da se ne bi prožil alarm, ker ni bilo ključavnice.

Danes sem hotel zapeljati avto ven, vendar se nič ne zgodi, ko vstavim ključ. Mislil sem, da se je nekako izpraznil akumulator. Najprej priklopim s kabli na drug avto in nekaj časa počakam. Še vedno se nič ne zgodi. Nato sem akumulator s polnilcem napolnil. Trenutno mi kaže, da naj bi bil akumulator poln, vendar se še vedno nič ne dogaja.

Ko odpreš vrata, se na sredinskem ekranu normalno izpiše AR logotip. Ko vstaviš ključ, se volan ne odklene, luči se ne prižgejo - ni kontakta. Tudi, če samo prtisnem gumb START, brez vstavljanja ključa, se nič ne izpiše (če se ne motim, bi moralo izpisat, da ključa ne zazna). Notranje luči delajo, žmigavci delajo - štrom je. Preveril sem vse varovalke - našel sicer eno skurjeno. Bila je v bistvu za pranje žarometov (in tako rešil to uganko zakaj mi ne delajo - sicer se nisem do sedaj s tem obremenjeval), vse ostale varovalke so OK.

Odklopil sem tudi akumulator za pol ure in potem priklopil nazaj - situacija je enaka.

Ima kdo kakšno idejo kaj bi lahko bilo? Odpovedala ključavnica? Ali je ključavnica skupaj vezana s start gumbom? Če odpove ključavnica tudi kontakta ne moreš dat?

Halp :roll:

EDIT: BTW, radio tut lahko prižgem ...
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

Verjetno preveč vprašam - ima kdo mogoče ta transponder/ključavnico kamor vstaviš ključ? Ne vem kaj bi še lahko bilo drugega in bi rad sprobal, če je to to ... Ne bi rad naročal in potem ugotovil, da je še vedno isto ...
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

Še to - a se da povezat na ECU z MESom, če ni kontakta?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Če ni kontakta ne moreš nič...

A je kaka opcija da vtakneš "navaden" ključ? Ne poznam točno kako je to pri 159, ampk drugi avti ki imajo elektronski ključ imajo ponavadi zraven še kako luknjo za navaden ključ...
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

Točno, na to sploh pomislu nisem.

Tribes - a je treba kaj sprogramirat ključavnico, če jo zamenjam?

EDIT: En mi na AO forumu bučke prodaja očitno: "You don't need ignition to be on to connect to the steering lock ECU and body computer, then if you have your 5 digit code you will be able to turn everything on and even start the engine."
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Mogoče da dela ključavnica, ker mora bit pod napajanjem, da zazna ključ, body computer pa sigurno ne...

Ja kakor jaz vem moraš na novo sprogramirat ključe, če menjaš ključavnico, tako da to je kar problem...
Uporabniški avatar
Brlja
Alfist
Alfist
Prispevkov: 258
Pridružen: Ne Mar 10, 2013 8:49 pm
Vozilo: 159 SW 2.0 JTDm
Kraj: Koper

In ključavnica mislim, da mi je serviser rekel, da je 400€. Tako da probaj kaj drugega prej :) A daljinsko dela? Ce probas zaklenit in odklenit?
Senza cuore saremmo solo macchine
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

Ne vem kaj bom naredu. Verjetno probal nekako zategnit do enga servisa. Jaz sam več nimam idej...

Daljinsko dela, radio dela, notranja osvetljava dela ... Samo kontakta ni...
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Kaj pa če je problem, ko si odstranil zadni mehanizem komplet s ključavnico? Sedaj ti pa ECU ne spusti kontakta kot, da je nekdo uničil ključavnico. Probaj zadaj zmontirat ključavnico, da bo delala.
Alfa Romeo Giulietta
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

Mnja, tega sicer nisem napisal - ampak to je bla prva stvar k sm jo naredu. Sem mislil, da je kaj s tem povezano, ampak očitno ni ...
Odgovori
  • Informacija