JTDm cuka med 1500 in 2000 obrati

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Yigy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 509
Pridružen: To Mar 29, 2005 10:12 pm
Vozilo: 2006 Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
Kraj: Celje

Lep pozdrav vsem,
tudi jaz imam podoben problem. Nekje okoli 2500 rpm mi ob rahlem pospeševanju avto začne cukat (159 1.9 JTDm 16V). Tega pred zadnjo regeneracijo nisem opazil, ampak se je šele zdaj pojavilo. Dogaja pa se kot rečeno med 2400-3000 obratih pri rahlem pospeševanju v 2. in 3. prestavi. Če močno pospešim cukanja ni.
Kakšne ideje? MAF, ERG?
Uporabniški avatar
budwaiser
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 58
Pridružen: To Jun 21, 2016 12:09 pm
Vozilo: Alfa 159 / 2.0 jtdm / 136 KM

Imam Alfo 159 mjtd, 2.0, 136KM, cukanje se pojavi pri cca. 2200 obratih :? Tribes poslal sem ti PM, vendar mi še vedno kaže da ni poslano (odhajajoče sporočilo) :(
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

budwaiser napisal/-a:Imam Alfo 159 mjtd, 2.0, 136KM, cukanje se pojavi pri cca. 2200 obratih :? Tribes poslal sem ti PM, vendar mi še vedno kaže da ni poslano (odhajajoče sporočilo) :(
Ker ga še ni prebral... :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
budwaiser
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 58
Pridružen: To Jun 21, 2016 12:09 pm
Vozilo: Alfa 159 / 2.0 jtdm / 136 KM

MaStr napisal/-a:
budwaiser napisal/-a:Imam Alfo 159 mjtd, 2.0, 136KM, cukanje se pojavi pri cca. 2200 obratih :? Tribes poslal sem ti PM, vendar mi še vedno kaže da ni poslano (odhajajoče sporočilo) :(
Ker ga še ni prebral... :wink:
thx za info, sem mislil da kot nov član še ne morem pošiljat PMjev :)
Davorinciz
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Po Jul 18, 2016 6:15 pm

Napisal/-a Yigy » So Avg 22, 2015 1:09 pm
Lep pozdrav vsem,
tudi jaz imam podoben problem. Nekje okoli 2500 rpm mi ob rahlem pospeševanju avto začne cukat (159 1.9 JTDm 16V). Tega pred zadnjo regeneracijo nisem opazil, ampak se je šele zdaj pojavilo. Dogaja pa se kot rečeno med 2400-3000 obratih pri rahlem pospeševanju v 2. in 3. prestavi. Če močno pospešim cukanjao ni.


ČISTO ISTI PROBLEM... NA POMOOOOČ
Uporabniški avatar
cvijo3
Alfist
Alfist
Prispevkov: 267
Pridružen: Ne Jun 17, 2007 2:44 pm
Kraj: Gorenjska

Pozdravljeni, danes zjutraj ko sem vžgal avto mi je izpisalo (cooling liquid temperature to high -> števc do max pa nazaj dol, anti pollution filter clogged pa cruise control off). Avto dela drugače normalno. Se ne pregreva, hladilna ne zginja jo je dosti, avto ne kadi, ne cuka, se ne zdi len. Avto pravi da je dpf filter zabasan ampak klub idealnim pogojem (nad 2k rpm, 90° voda) regeneracije ni hotel naredit na poti v službo in tudi na poti domov ne. Avto kot sm rekel ne kadi, ne cuka itd. Vredno omemebe je, da mi je ob zadnji regeneraciji pred cca 200km avto ko se je pričela regeneracija malček cuknil (in sem takoj posumil na EGR). Je pa 159 1.9 16V, pobrani so bili tud swirli ven ene pol leta nazaj, če ma slučajno to kaj veze. Zdaj pa če je kdo mel podobne probleme oz. ve kaj bi lahko bil vzrok bi lepo prosil za odgovor [-o< Senzor, EGR....???
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Ti napako prikazuje stalno, ali se je pojavila samo ko si prižgal motor, potem pa je izginila?

Velikokrat se take random napake pojavijo ko imaš slab akumulator in se računalniku malo "zmeša" ob vžigu, ker napetost preveč pade.
Uporabniški avatar
cvijo3
Alfist
Alfist
Prispevkov: 267
Pridružen: Ne Jun 17, 2007 2:44 pm
Kraj: Gorenjska

Samo ob vžigu ja, potem vse zgine. Akumulator je drugače 75 Ah, do zdaj bp. Avto vergla normalno oz. tako kot vedno. Bi vžiganje ob ugasnjeni klimi, radiu, luči itd. bilo kaj drugače (brez lučk da vsaj nakaže na akumulator) al je ves štrom "vklučen pod vžig motorja in pač v vsakem primeru naj nebi padlo pod 10, preden ga zmerim v službi?
Zadnjič spremenil cvijo3, dne Sr Jun 07, 2017 9:18 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Če je akumulator star več kot 4 leta... potem mislim da je 90% kriv akumulator...

Druga možnost pa je kaka slaba masa.

Napake so sigurno "fantomske", ker se pojavijo samo ob vžigu.
Uporabniški avatar
cvijo3
Alfist
Alfist
Prispevkov: 267
Pridružen: Ne Jun 17, 2007 2:44 pm
Kraj: Gorenjska

Akumulator "naj" bi bil nov kontrolna lučka zelena kar pove vse skup nič. Bom jutri zmeril kolko pade ob vžigu. Hvala za pomoč!
Uporabniški avatar
cvijo3
Alfist
Alfist
Prispevkov: 267
Pridružen: Ne Jun 17, 2007 2:44 pm
Kraj: Gorenjska

Akumulator 12,5 pred vžigom, med vžigom pade do 11, ko laufa 13,9 tako da akumulator je ok. Smo danes tud prklopli pa je vse ok, lučke so tudi zginile. Sklepam da napeljavi ne paše okrog 10°C in zelo mokro/važno vreme, pa se ji kot si rekel ob vžigu mal "zmeša".
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Koliko časa je avto stal preden si meril napetost?
12.5 je drugače bolj kot ne na spodnji meji. Sploh če pred meritvijo avto ni stal vsaj kakih 5-6 ur.

Drugače logično je da bo v hladnejšem vremenu akumulator bolj obremenjen, ker motor rabi več energije da ga vžgeš.
Pa tudi sam akumulator zgubi nekaj moči, kadar je hladneje.
Uporabniški avatar
cvijo3
Alfist
Alfist
Prispevkov: 267
Pridružen: Ne Jun 17, 2007 2:44 pm
Kraj: Gorenjska

Avto je stal okrog 15h. Drugače pa mislim da bolj kot mraz mu ne paše pretirana vlaga. Ko pada dež več kot 3 dni kot zmešan.
sk3lt4h
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 6
Pridružen: Ne Mar 25, 2012 10:37 pm
Vozilo: AR156 ,AR Giulietta Roso
Kraj: Mokronog

Živijo mene pa zanima kaj bi lahko bil vzrok da mi cuka samo kadar je veliko vlage in dežja ko je vreme lepo se to ne dogaja
Hvala za odgovore in LP
Jtd mal pokadi pa te ni
lukc159
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 78
Pridružen: Ne Feb 12, 2017 5:29 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 159 (1.9 JTDm 16v) sw
Kraj: Kranj

druzba danes se mi je pojavil en problem in sicer alfa 159 1.9 jtdm16v (110kw) ko pospesujes avto nekako cukne kot bi ga nekaj zabrezmzalo nato pa spustilo ,sem pa opazil da zadnje case kljub lepi voznjo avto veliko pije ,kolega pravi da je v prostem teku cutiti cuden zvok motorja sumim LLM senzor a ma kdo kaksen drug predlog se?
Odgovori
  • Informacija